ons is overkomen' Gemeenten wachten op uitleg wietpas rg^fg zeeland 127 De Tweemaster-Kameleon leert kinderen omgaan met media Rob van Dooren Optiekzaak in Sas van Gent Ministerie wil invoering per 1 januari 2012 MIDDELBURG rf.c Efl zaterdag 10 september 2011 'Het beeld ontstond dat 'DE bibliotheek' zou sluiten, dat mensen hun krantje niet meer ko- den gaan lezen. De werkelijkheid was dat er veel meer bibliotheekjes voor terug zouden komen. Dat beeld kwam niet meer over.' concreet te kunnen vertellen hoe die kleine bibliotheekjes eruit zou den gaan zien. Dat was nog onvol doende ingevuld. Ook daarop had den we ons dus niet goed voorbe reid. Een half miljoen bezuinigen en toch een beter eindresultaat pre senteren, dat is ook bijna niet uit te leggen. Dat is de les die ik heb getrokken: leg uit wat er niet meer door Yorben Weststrate OOST-SOUBURG - Basisschool De Tweemaster-Kameleon uit Oost-Souburg mag zich officieel Mediasmarties-school noemen. Mediasmarties-medewerkster Wie- teke Jongbloed reikte gisteren het certificaat uit. Maar wat houdt dat precies in? „Het is onderdeel van de Kinder mediaweek. Daarmee willen wij de positieve kant van de media la ten zien en de kinderen er mee om laten gaan. We gaan met ze in discussie en we leren ze bewust omgaan met media", legt long- bloed uit. kan, waarom het dus anders moet en hoe." Was het dan wel gelukt om die bibli otheek van de toekomst te realiseren? „Nee. Ik denk dat we op hetzelfde punt waren uitgekomen als nu en dat is ook een goed plan. Het wijkt ook niet zo veel af van wat we van plan waren. We gaan door met de De Kindermediaweek kan je verge lijken met de bekende Kinderboe kenweek. Jongbloed: „Tegenwoor dig zitten kinderen even lang voor de TV als dat ze een boek lezen, dus is zo'n week erg nuttig." Karin van Opdurp, leerkracht van De Tweemaster-Kameleon onder schrijft dat. „Het is goed dat de leerlingen zich bewuster worden van de media." Volgens van Opdurp probeert de school altijd voorop te lopen op het gebied van ICT. „Wij doen al tijd een poging om de nieuwste dingen binnen te halen. Die wil len wij graag in de school heb ben." digitalisering, maar we maken niet overal kleine bibliotheken en be houden de centrale huisvesting. Niet zo groot als nu, want we moe ten nog steeds dat gebouw verko pen om een half miljoen te bezui nigen. We krijgen wel een compac te stadsbibliotheek." Waar? „Dat weten we nog niet. We zijn nu het programma van eisen aan het maken." Vlissingen loopt voorop, zeiden jul lie. Dat bleek gedeeltelijk te kloppen, want toen het stof hier was neerge daald, ontstond rumoer in bijvoor beeld Reimerswaal en Hulst over sluiting van bibliotheken en versnel de digitalisering. Hebt u nooit het ge voel gehad: 'zie je nou wel'? „Nee, nooit. Wel het gevoel: 'het komt nog wel'." Is dat geen variant van hetzelfde, na melijk het gevoel dat je je gelijk nog wel een keer zult krijgen? „Misschien wel ja. Wij liepen in derdaad vooruit. Die gidsfunctie hadden we in het land al, andere bibliotheken en gemeenten kwa men én komen vaak bij ons kijken hoe wij het doen. Die gidsfunctie, die voorsprong, raken we nu een beetje kwijt en dat is jammer. Maar met het plan dat er nu ligt, kunnen we ook vijf tot tien jaar vooruit. Ik verwacht dat er in het land een grote variatie aan types bibliotheken gaat ontstaan. Als ik mensen op bezoek krijg, neem ik ze altijd mee naar het Muzeeum en de bibliotheek. Daar ben ik trots op, nog steeds." Vergelijk de ontwikkelingen in Rei merswaal en Hulst eens met die in Vlissingen. „Wat afwijkt is de omvang van het verzorgingsgebied. Vlissingen is groter. Maar de overeenkomsten zijn helder. Digitalisering, dienst verlening en bezuinigingen: een negatieve impuls om tot iets posi tiefs te komen. En ook daar geldt: de beeldvorming is anders dan de werkelijkheid." De leerlingen zijn volgens Van Op durp erg enthousiast. „Maar ook de leerkrachten vinden het leuk. Zij krijgen door de kinderen weer nieuwe ideeën en andere gedach ten over de media." Het bewijs dat De Tweemaster-Ka meleon nu een echte Mediasmar ties-school is, kun je zien. aan het certificaat dat in de school aanwe zig is. „Het hangt in de hal, op een goede zichtbare plek, zodat ook de ouders de plaquette goed kunnen zien", zegt Van Opdurp. Of de school volgend jaar mee doet, is nog even afwachten. „We gaan eerst deze week evalueren en dan nemen we een beslissing." MEEST CELEZEN 1. Cel voor slaan met betonschaar 2. Verlies bouwput geaccepteerd 3. Bellamypark nadert voltooiing STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Theo Giele VLISSINGEN - In het zuiden van het land, dus ook in Zeeland, moet per 1 januari een zogeheten wiet- pas voor coffeeshops zijn inge voerd. Alleen met die pas kan dan nog cannabis 'gedoogd' gekocht worden. Maar de drie Zeeuwse ge meenten die coffeeshops binnen hun grenzen hebben, wachten nog op uitleg van het Ministerie van Veiligheid en Justitie over de praktische uitwerking van de maat regel. Volgens het ministerie moet de coffeeshop weer kleinschalig wor den en voorzien in een lokale be hoefte. Op Walcheren kent alleen de ge meente Vlissingen nog een coffee shop. In Middelburg is in theorie een coffeeshop mogelijk, maar de gemeenteraad lukt het al bijna twee jaar niet om een plaats hier voor aan te wijzen. Burgemeester René Roep heeft binnenkort met zijn collega's van Goes en Terneuzen een gesprek met een hoge vertegenwoordiger van het ministerie over de invoe ring van de wietpas. „Wie gaat de pas uitgeven. Doen wij dat als gemeente? Of is dat een verantwoordelijkheid van de coffeeshophouder of van het Rijk? Wij weten het nog niet", aldus de burgemeester van Vlissingen. Vra gen over de praktische uitvoerbaar heid en de gevolgen van de maatre gel voor de gemeente zijn pas te beantwoorden na het overleg met Ter overname aangeboden Winkel Bovenwoning Voorraad Klantenbestand Samen voor een aantrekkelijke prijs! Inlichtingen 06 45658176 het ministerie. Als de pas per t ja nuari een feit is, verwacht Roep binnen enkele weken meer duide lijk te krijgen. Burgemeester René Verhulst van de gemeente Goes vertelde donder dagavond aan zijn gemeenteraad dat coffeeshophouders aan maxi maal 1500 personen een wietpas verstrekken, die een jaar geldig is. Alleen Nederlanders kunnen een wietpas, of zoals het ministerie het eerder noemde 'clubpas', krij gen. Daarmee worden coffeeshop in feite besloten clubs. Exploitanten van coffeeshops zul len dus een ledenadministratie moeten gaan bijhouden. Klanten mogen alleen naar binnen met een pas en een geldig legitimatiebe wijs. Het is wel toegestaan meerde re pasjes van verschillende shops te hebben. Giraal betalen kan vol gens het ministerie juridisch ge zien niet worden geëist. De discussie over het invoeren van een wietpas in Zeeland werd be gin dit jaar al eens aangezwengeld door burgemeester )an Lonink van Terneuzen. De wietpas, die dus al leen aan mensen met een Neder lands paspoort wordt verstrekt, moet drugstoerisme vanuit het buitenland tegengaan. De wietpas wordt dus het eerst verplicht gesteld in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Dat zijn de provincies die het meeste last hebben van drugstoe risme uit België, Frankrijk en Duitsland. In de loop van volgend jaar zal de rest van het land vol gen. die in februari aan wethouder Rob van Dooren. V Loskade 45 Statig, royaal en ruim monumentenpand op top locatie, met veel bestem mingsmogelijkheden Vraagprijs 975.000,- k.k. SCHULTING www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27