'Het is een inschattingsfout die 261 zeeland VERHUIZEN MET ZORG! Trapveldje Europalaan wordt gesaneerd I IQ Nominaties voor Rabo Coöperatie Awards 0118 61 26 69 Wethouder Rob van Dooren wilde Vlissingen de 'bibliotheek van de toekomst' geven, maar de stad bedankte voor die eer. „Een posi tief beeld presenteren lukt niet als het negatieve kanten heeft." Open dag voor vogelopvang De Mikke NK Bommetje vandaag in Domburg zaterdag 10 september 2011 monDidL mouERs WIJZE LESSEN middelburg - Het trapveldje aan de Europalaan in Middelburg wordt binnen een paar maanden gesaneerd. De grond bevat zware metalen en PAK zoals lood, zink en koper. De verontreiniging is ontstaan, doordat daar na de oor log puin en kolengruis zijn gestort. De situatie aan de Europalaan kwam naar voren uit een zoge noemde archiefinventarisatie. In het document Landsdekkend Beeld Bodemverontreiniging zijn op deze manier in het hele land plekken aangewezen die vóór 2015 gesaneerd moeten zijn. „De binnenstad van Middelburg is op wel meer locaties vervuild, maar er wordt ook gekeken naar het gebruik van een terrein", zegt Diederik van Bergeijk van de ge meente Middelburg. „Als er een bedrijf met betonnen fundering op staat, is er geen probleem. Maar als het in gebruik is als speelveld voor kinderen, is het anders." De locatie aan de Europalaan is de eni ge in Middelburg die in de catego rie humane spoed valt. door Maurits Sep www.kb.0zie.nl Het klonk nogal pe dant toen Rob van Dooren in februari van dit jaar zijn plan voor 'de bibliotheek van de toekomst' presenteerde. Vlissingen liep wederom voorop in de bibliotheekwereld, vervolgde de gemeente zelfverzekerd. Maar het protest vanuit de samenleving was zo groot, dat de politiek er niet omheen kon en de wethou der zijn plan moest terugnemen. Dat deed hij zonder wrok. „Als je niet luistert naar zo'n signaal, ben ben je verkeerd bezig." Nog even de kern van zijn plan: sluit de centrale bibliotheekgebou wen in Vlissingen en Oost-Sou burg, vervang ze door kleinere me diatheken in scholen en buurthui zen en zet fors in op digitalisering van de collectie en van het aanbod van boeken (kijk thuis in je com puter wat er is, bestel wat je wilt en haal het in de buurt op). Een halfjaar nadien blikt Van Dooren terug. „De strategische lijn was dat we moesten bezuinigen, een half miljoen euro, en dat de toekomst voor de bibliotheek digi talisering is. Uitgevers gaan steeds meer bestanden en licenties ver zenden in plaats van boeken. Digi talisering is ook landelijk het be leid in de nieuwe Bibliotheekwet. We hebben intern heel veel afwe gingen gemaakt en op een gegeven moment kwamen we uit op deze oplossing. 'Dat is het!', concludeer den we. En daarmee zijn we naar buiten gegaan." Waar ging het fout? „We hadden ons plan anders moe ten neerzetten. Wij hadden intern wel allerlei afwegingen gemaakt om tot deze oplossing te komen, maar daar hebben we de mensen niet in meegenomen. We hadden het afwegingskader moeten schet sen: waarom moet er iets gebeu ren, wat zijn de mogelijkheden en waarom kiezen we dan hiervoor? Als je publiek en politiek deelge noot maakt van het proces en de worsteling die je hebt doorge maakt, ontstaat er meer begrip." Dat klinkt zo logisch, waarom is dat niet gedaan? „Omdat we te enthousiast waren. We waren zo blij met onze oplos sing dat we alleen de oplossing hebben gepresenteerd. Dat was naar onze mening een positief ver haal. Maar dat komt niet over als er ook negatieve kanten aan zit ten. Want we moesten wel een half miljoen euro bezuinigen. En de centrale huisvestingen zouden dichtgaan. We hadden geen geld meer om de sociale en culturele functie van de bibliotheek te ver sterken. Het beeld ontstond dat 'DE bibliotheek' zou sluiten, dat mensen hun krantje niet meer ko- den gaan lezen. De werkelijkheid was dat er veel meer bibliotheek jes voor terug zouden komen. Dat beeld kwam echter niet meer over. Dat hadden we kunnen voorko men. Door de afwegingen beter te schetsen, door beter uit te leggen dat digitalisering nodig is én door De SP liet Vlissingers als protest tegen de bibliotheekplannen handtekeningen zetten in oude boeken en overhandigde middelburg - Stichting Vogel- en Zoogdierenopvang Zeeland De Mikke houdt zaterdag 17 septem ber de jaarlijkse open dag. Van alles is te zien: vogels, tropi sche insecten en ook is er een pre parateur die je alles mag vragen. Sinds kort doet de Mikke aan diver se acties om wat extra geld binnen te halen om de kosten te dekken. Een postzegelactie is opgezet, waar mensen hun postzegels naar de vogelopvang kunnen sturen. De Mikke heeft ook een eigen post zegel ontworpen, die besteld kan worden. Ook is er een spaarzegel- actie, waar hetzelfde principe voor geldt. BBBBBnmHBBBMBBHHBBI door Yorben Weststrate middelburg - Het Coöperatie- fonds van de Rabobank heeft acht iniatieven genomineerd voor de Coöperatie Awards. In de Week van de Leden, die dit jaar van 3 tot en met 8 oktober wordt gehou den, zullen drie prijzen worden uitgedeeld. Er zijn verschillende geldbedragen te winnen. De acht initiatieven die zijn geno mineerd, zijn: Het Zeeuws Kamer orkest TY, Stichting Instuif Kam perland, Stichting Verhalen in het Land, Stichting Vrienden ADRZ, IVN Natuur-en Milieueducatie, Werkcentrum Gered Gereedschap, ADV Dynamica en Stadsraad Domburg. Elke vereniging heeft een promo tiefilmpje over zichzelf gemaakt, dat te zien is via de website van de Rabobank. Leden van de Rabo bank die willen stemmen op één van de iniatieven, kunnen dat doen van maandag 12 september tot en met vrijdag 23 september. Binnenkort worden de unieke co des opgestuurd, waarmee één stem te vergeven is. Op dinsdag 4 oktober, na afloop van de afdelingsvergadering, vindt de prijsuitreiking plaats. De awards zullen worden uitgereikt in de schouwburg in Middelburg. domburg - In zwembad de Parel in Domburg vindt vanavond het Nederlands Kampioenschap Bom metje plaats. Het is een initiatief van Sportfondsen Nederland en bedoeld om zwemsport te promo ten. Het evenement begint om 19.00 uur en eindigt omstreeks 20.30 uur. Winnaars kunnen zich daar kwalificeren voor het officiële NK dat 17 september plaatsvindt in Kampen. Inschrijven inclusief toegang tot het zwembad kost spe ciaal voor dit evenement 5 euro. autoschadeteam nl Deze week nemen we uw velgen onder (vaardige) handen. Uw velgen bijna als nieuw! (Wel) kom langs voor een gratis beautybehandeling! (m.u.v. vestiging Borssele). mtoschadeteam 0800-schadeteam (0800-7242338)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26