Euro krijgt weer optater 'Topman Saab loopt risico op arrestatie' economie 113 "VerkeershinderA4 Bezuiniging treft Air France meer dan KLM en Martinair Tussen knooppunt Markiezaat en Belgische grens. Eén rijstrook dicht en verbindingswegen afgesloten." Groot onderhoud A4 tussen knooppunt Markiezaat en Belgische grens zaterdag 10 september 201# SCHULDENCRISIS Onenigheid in top ECB door Gert van Harskamp OEN HAAG - Er is grote onenigheid in de top van de Europese Centra le Bank (ECB). Het gisteren aange kondigde vertrek van directielid Jürgen Stark bij de ECB is een for se optater voor de noordelijke lan den in de eurozone en voor het voortbestaan van de euro. Haviken als Duitsland, Nederland, Oostenrijk en Finland hebben bin nen de ECB de strijd verloren te gen de zuidelijke lidstaten, zeggen economen en analisten. Hoewel de Duitser Stark officieel vertrekt om 'persoonlijke redenen' is algemeen bekend dat hij fel te genstander is van het opkopen van staatsschulden van noodlijden de landen door de ECB. Dat is een taak van de lidstaten en niet van de centrale bank, stellen noordelij ke landen, waaronder Nederland en Duitsland. „Het vertrek van Stark betekent dat het opkooppro gramma van de ECB niet tijdelijk is", zegt monetair econoom Sylves ter Eijffinger van de universiteit van Tilburg. „Dat betekent dat bin nen de centrale bank een meerder heid de staatsschulden wil blijven opkopen. Dat spoort ministers van Financiën niet aan om orde op za ken te stellen in eigen land." De financiële markten zakten giste ren dan ook volledig weg nadat Stark zijn vertrek bekendmaakte. Een gedwongen vertrek van lan den uit de eurozone is voor Neder land 'de ultieme consequentie' als zij zich ondanks herhaalde waar schuwingen en boetes niet aan de begrotingsafspraken houden. Ge zien de strenge regels die Neder land voorstelt, verwacht minister Jan Kees de Jager (Financiën) niet dat het ooit zo ver zal komen, zei hij gisteren. UDDEVALLA - Voorman Victor Mul ler van automerk Saab en moeder bedrijf Swedish Automobile ris keert arrestatie, omdat hij zich mo gelijk niet heeft gehouden aan de wettelijke informatieplicht en in- cassoregels in Zweden. Dat stelde Hans Ryberg van de Zweedse deurwaardersorganisatie Kronofogden in Uddevalla giste ren. Muller meldde eerder, geld te hebben voor de lonen van de 3600 Saabmedewerkers, maar dat hij moet wachten met betalen omdat schuldeisers via de deurwaarder wettelijk voorrang krijgen. Kronofogden weet niets van Mui- Iers reserves. Ryberg: „Het is niet Muller die gaat over Saabs geld. Dat zijn wij in de huidige situatie en wij weten niet beter dan dat Saab geen geld heeft." Rybergs dienst behandelt bijna 100 schul denclaims van toeleveranciers van Saab, bij wie het automerk tot 150 miljoen euro in het krijt staat. De Zweedse vakbonden Unionen en Sveriges Ingenjörer lieten giste ren weten komende dinsdag faillis sement voor Saab aan te vragen als hun leden dan nog geen salaris hebben ontvangen. IF Metall, de vakbond van bijna 1500 fabrieksar beiders, heeft nog geen concreet tijdsbestek genoemd voor een fail lissementsaanvraag voor Saab. SCHIPHOL - Bij KLM en Martinair komt geen nieuwe reorganisatie. De grootste bezuinigingen komen op het bordje van Air France te recht, hebben de Nederlandse vak bonden van de KLM te horen ge kregen. „De afgelopen tien jaar heeft de KLM al veel reorganisaties achter de rug en dat heeft effect gehad", verwijst Ton Scherrenberg van de cabinevakbond VNC naar het feit dat KLM aanzienlijk beter draait dan Air France. Het luchtvaartconcern Air Fran- ce-KLM zit in zwaar weer. Waar de concurrenten de afgelopen maanden winst boeken, draait het Frans-Nederlandse bedrijf met ver lies. Topman Pierre-Henri Gour- geon wil bovenal bezuinigen. Dit en volgend jaar moet er 700 tot 800 miljoen euro extra worden be spaard. Rijksoverheid ho 533 m m wegwerkzaamheden Vrijdag 16 september 20.00 uur tot maandag 17 oktober 06.00 uur Rijkswaterstaat voert van vrijdag i6 september 20.00 uur tot maandag 17 oktober 06.00 uur groot onderhoud uit aan de A4 tussen knooppunt Markiezaat en de Belgische grens. De eerste twee weken wordt er gewerkt richting Antwerpen, de laatste twee weken richting Bergen op Zoom. Om de werkzaamheden uit te kunnen voeren, is er de hele maand per rijrichting slechts één rijstrook beschikbaar. Bovendien gaan de verbindingswegen tussen de A4 en de A58 afwisselend dicht, ook overdag. Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers goed geïnformeerd de weg op te gaan en rekening te houden met verkeershinder en een langere reistijd. Afsluitingen Verbindingsweg van de A58 vanuit'Bergen op Zoom naar de A4 richting Antwerpen Vrijdag 16 september 20.00 uur tot maandag 19 september 06.00 uur Woensdag 21 september 20.00 uur tot donderdag 22 september 06.00 uur Vrijdag 23 septembeng.oo uur tot maandag 26 september 06.00 uur Verbindingsweg van de A58 vanuit Vlissingèn naar de A4 richting Antwerpen Maandag 19 september 06.00 uur tot dinsdag 20 september 06.00 uur Dinsdag 20 september 20.00 uur tot woensdag 21 september 06.00 uur Vrijdag 30 september 20.00 uur tot zaterdag i oktober n.oo uur Zaterdag 15 oktober 20.00 uur tot maandag 17 oktober 06.00 uur Verbindingsweg van de A4 vanuit Antwerpen naar de A58 richting Vlissingèn Donderdag 29 september 20.00 uur tot zondag 2 oktober 06.00 uur Vrijdag 7 oktober 20.00 uur tot maandag io oktober 06.00 uur Verbindingsweg van de A4 vanuit Antwerpen naar de A58 richting Bergen op Zoom Zondag 2 oktober 06.00 uur tot maandag 3 oktober 06.00 uur Maandag 3 oktober 20.00 uur tot dinsdag 4 oktober 06.00 uur Gele borden ter plaatse geven de omleidings- en adviesroutes aan. Let op: in dezelfde periode wordt er ook gewerkt aan de Vlaketunnel (A58) in Zeeland. Kijk op www.vananaarbeter.nl voor meer informatie. Bij ongunstige weersomstandigheden kunnen de werkzaamheden worden uitgesteld. Kijk op www.rws.nl/werkaandewegbrabant, www.vanAnaarBeter.nl of bel 0800-8002 (gratis). Door goed voorbereid op weg te gaan van Anaar Beier] komen we verde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13