wonen@wegener.nl wonen 024-3650509 Zaterdag 10 september 2011 door Dennis Rijsbergen Oostdijk. Tja, op O zich klinkt het wel bekend in de oren, maar waar ligt het nou eigenlijk pre cies? Niet veel Zeeuwen zouden op de landkaart het gehucht vlak bij Krabbendijke kunnen lokaliseren. En toch trekt het nieuwbouwplan in Oostdijk ko pers uit heel Zeeland. Hoe komt dat toch? Vrijheid, zegt Henri Butijn van Neeskens Makelaars in Yerseke. "De vrijheid om je eigen kavelgroot te en bouwontwerp te kiezen en de vrijheid van wonen in een prachti ge, landelijke omgeving." Het is wel even wennen voor de Oostdijkers. De geluiden van boor machines, hamers, hijskranen en an der bouwmaterieel en -gereedschap hebben ze in jaren niet meer ge hoord. "Ja, het is wel heel bijzonder dat Oostdijk wordt uitgebreid", vindt ook Butijn. "Er is al jaren geen nieuwbouw gepleegd." Moerdamme gaat het nieuwe wijkje heten. Er ko men 23 woningen. "De verkoop loopt buitengewoon goed. Er zijn nog maar vijf kavels en vier wonin gen vrij." De helft van de kopers zijn Oostdijkers die eindelijk hun kans schoon zien of mensen uit de con treien Krabbedijke. Maar de andere helft komt uit heel Zeeland, zegt Bu tijn. "Moerdamme ligt aan de rand van boomgaarden. Het is er super landelijk wonen", verklaart de make laar de goede verkoop in toch niet al te makkelijke tijden. Wat ook erg helpt zijn de elf kavels in het plan die je voor een deel naar eigen in zicht en smaak kunt inrichten. Aller eerst zijn er geen vaste kavels. Wil je vierhonderd vierkante meter, dan koop je vierhonderd vierkante me ter. Wil je er elfhonderd, ook geen probleem. De woningen worden door Fraanje uit Lewedorp ge bouwd. Voor de kavels heeft deze aannemer het Multi-Woningcon- cept. Dat bestaat bestaat uit negen basismodellen in verschillende groot ten en prijsklassen waaruit kopers kunnen kiezen. Het goedkoopste model kost 144.000 euro vrij op naam. Maar ook hier geldt flexibili teit. Een eigen ontwerp kan ook. En voor de nieuwe bewoners van het wijkje - en dan vooral de jonge gezinnen onder hen - heeft Moer damme nog iets dat aantrekkelijk is. Er komt een nieuwe school in Moer damme. "De huidige kleuterschool en de basisschool worden gesloopt en komen samen onder één dak in een nieuw gebouw in Moerdamme." De bouw van de school start waar schijnlijk al begin volgend jaar. In het plan verrijzen naast de elf vrij staande woningen ook twee twee-onder-een-kapwoningen en een blokje met zes tussenwoningen en vier hoekwoningen. Van de elf ka vels zijn er nog vijf vrij. Daarnaast is er nog één twee-onder-een-kapper te koop, net als drie tussenwonin gen. De hoekwoningen, op een ruim perceel van 375 vierkante me ter, vlogen als zoete broodjes over de toonbank en zijn allemaal al ver kocht. De tussenwoningen, op een perceel van 150 vierkante meter zijn uitermate geschikt voor starters om dat prijzen beginnen vanaf 155.000 euro vrij op naam. De twee-on- der-kapper staat op een kavel van ruim 400 vierkante meter. De achter tuin grenst aan de boomgaard en biedt dus een landelijk uitzicht. Op de gehele begane grond komt vloer verwarming en de woningen zijn voorzien van een grote woonkamer, garage, mogelijkheid tot 5 slaapka mers, luxe badkamer en een inloop- kast. De bouw begint binnenkort, de oplevering van de woningen is naar verwachting in het derde en vierde kwartaal van 2012. Tussenwoning, 150 m2, vanaf 156.000 euro v.o.n. Twee-onder-een-kapper, 400 m2, vanaf 239.000 euro v.o.n. Vrijstaande woning, inci. kavel, vanaf 267.400 euro v.o.n. Meer info: www.moerdamme.nl Enkele van de type woningen die mensen kunnen kiezen als ze een kavel kopen ■- v.--.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 115