Met de stad in zicht 29 wonen [GS wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 10 september 2011 door Dennis Rijsbergen De huizenmarkt is i nog steeds niet be- I paald florissant te noemen. Maar zo nu en dan zijn er nieuwbouwprojec ten waar de woningen niet aan te slepen lijken. Dat zijn vaak projec ten die in een dusdanige prijsklas se vallen dat de starters zich erop storten of nieuwbouwwijken waar in de directe omgeving reikhal zend naar werd uitgekeken. De nieuwste uitbreidingswijk van de Tholen-Stad, Stadszicht II, lijkt in beide categorieën te vallen. Aan de Burgemeester van Boeijen- straat in Tholen is onlangs begon nen met de bouw van 33 eenge zinswoningen. Van 25 huizen is al duidelijk wie de bewoners zijn. Makelaar Hans Hopmans van Hop mans en Geense Makelaardij is dan ook in zijn nopjes met de ver koop. „Ik ben er zeer gelukkig mee. Al is natuurlijk nog niet alles verkocht", houdt hij nog een slag om de arm. In dit nieuwbouwplan wordt samengewerkt tussen de ge meente Tholen, Sprangers bouw bedrijf uit Breda, woningcorpora tie Stadlander uit Sint Maartens dijk en projectontwikkelaar Mars- aki in Goes. Stadszicht II komt op korte af stand van het centrum van Tholen-Stad te liggen. In de nabije omgeving vind je er ook enkele scholen en sportverenigingen. Plus punten die potentiële kopers uit eindelijk over de streep trokken. Maar volgens Hopmans speelde vooral de scherpe prijs een rol. „De helft van het aantal woningen viel in een prijscategorie waar star ters in aanmerking kwamen voor een aantrekkelijke starterslening bij de gemeente. Die woningen zijn ook allemaal snel verkocht." Wat kopers volgens Hopmans ook aantrekkelijk vinden, is het duurza me karakter van de woningen. „Er zijn alleen kunststof kozijnen gebruikt en HR++-glas. Bovendien komt er geen gas in de wijk, maar wordt gebruikgemaakt van warm- te-koude opslag. Dat is een metho de om energie in de vorm van warmte of koude op te slaan in de bodem. Deze techniek wordt ver volgens gebruikt om de woningen te verwarmen en te koelen. Het is voor het eerst dat in Tholen deze energiezuinige methode wordt toe gepast." Stadszicht II omvat vijf bouwblok ken met een mix aan hoekwonin gen, rijwoningen en twee-on- der-een-kapwoningen. Alle wonin gen zijn ruim en hebben minstens drie slaapkamers en een badkamer op de eerste verdieping. Bij de vijf tien starterswoningen is de zolder verdieping bereikbaar via een vlizotrap. „Maar tegen een meer prijs kon ook voor een vaste trap gekozen worden. Ik geloof dat ie dereen de vaste trap heeft geno men." Volgens Hopmans komt de belang stelling voor Stadszicht II vooral van het eiland Tholen zelf. „Voor Tholenaren is deze nieuwe wijk een buitenkans. De prijzen zijn scherp en de locatie zo dicht bij het centrum is ideaal. Mensen heb ben echt op Stadszicht II zitten te wachten." Hopmans verwacht dat de woningen juni volgend jaar op geleverd worden. Om ook de laat ste acht woningen aan de man te brengen is op zaterdag 1 oktober een open dag op de bouwlocatie. Hopmans: „Mensen kunnen die dag gewoon langskomen voor in formatie en om een kijkje te ne men." Prijzen lopen uiteen van 198.500 euro vrij op naam tot 266.000 euro vrij op naam. Meer informatie: www.hopmansengeense.nl beeldmateriaal Hopmans en Geense Makelaardij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 113