De zuinigste van Nederland 27 wonen Ruimte, luxe en comfort wonen@wegener.nl 024-3650509 door Dennis Rijsbergen Zo op het eerste gezicht heeft het in de steigers staande appartementen complex in Grijpskerke niets opmerkelijks. Oké, Nimmerdor heeft een mo derne architectuur, maar zo zijn er wel meer panden in Zeeland. Toch heeft het pro ject in bouwend Nederland de aandacht en zelfs van over de grenzen is er interesse in het complex. Nimmerdor is namelijk het eerste appartementencomplex - met inpan dig een gymzaal en dorpshuis - dat via pas sief bouwen nauwelijks energie verbruikt. „We zijn zelfs Europees een koploper", zegt Patrick Harting van de Goese projectontwik kelaar Marsaki. De vlag prijkt op Nimmerdor, want het hoogste punt is bereikt. In januari opent het buurthuis, dat op de begane grond van het appartementencomplex komt, de deuren al. Dan worden overigens ook al de eerste ap partementen opgeleverd en naar verwach ting in april de laatste. Nimmerdor is een ge combineerd nieuwbouwplan met een woon zorgcentrum van drie verdiepingen met 7 penthouses voor de verkoop en 23 huurap- partementen, een buurthuis en een gym zaal die tevens dienst doet als theater en feestzaal. Ook komen er in het complex een jeugd honk en een kapsalon en is er nog ruimte voor een andere ondernemer. Via een steun punt van een zorgleverancier in het gebouw kan, indien gewenst, zorg op maat worden geleverd. De doelgroep is volgens Harting dan ook de 55-plusser. „Voor de nieuwe be woners hebben de faciliteiten in het ge bouw een extra meerwaarde. Ze kunnen zo naar het dorpshuis om een biljartje te leg gen of te kaarten en ze kunnen er tegen een leuk prijsje een kopje koffie drinken. Boven dien fungeert het dorpshuis als gezamenlij ke ruimte, dus ook buiten de openingstij den van het dorpshuis hebben bewoners toegang tot de ruimte." De bouwwerkzaamheden aan het Bakkers- land hebben het Walcherse dorp Grijpsker ke op de kaart gezet. Het Bakkersland is na melijk de eerste C02-neutrale straat van Ne derland. Tot nu toe is er volgens Harting maar één bouwproject in Nederland dat het officiële certificaat van passief bouwen heeft behaald. „En dat gaat om maar één woning in Amsterdam. In Grijpskerke gaat het om een hele straat." Passief bouwen houdt in dat de appartemen ten een goede isolatie krijgen en kierdicht zijn. Dat zorgt ervoor dat het appartement 's winters nauwelijks afkoelt en 's zomers niet veel opwarmt. Door deze stabiele tem peraturen is het appartement met maar een beetje extra energie op de gewenste tempe ratuur te krijgen. „Bovendien komen op het complex 150 zonnepanelen die energie op wekken", legt Harting uit. Daarnaast wordt energiezuinige apparatuur in de keukens ge monteerd en komt er led-verlichting in het complex. „Er wordt in Nimmerdor vijf keer minder energie gestoken dan in een vergelijkbaar ge bouw. Bewoners krijgen dus een ontzettend zuinig appartement." De zeven penthouses zijn nog allemaal te koop. Harting ziet wel vaker dat apparte mentkopers wat afwachtend zijn. „Die wil len eerst het gebouw zien staan, zodat ze met eigen ogen kunnen zien waar ze ko men te wonen. Appartementen worden toch vaak gekocht om het uitzicht en dat kun je op een bouwtekening niet zien." Zaterdag 10 september 2011 De penthouses zijn erg ruim, met een grote woonka mer en twee roya le slaapkamers. Bovendien heb ben ze een enorm dakterras van vijftig vierkante meter. De 23 huurappartementen zijn ook luxe en comfortabel ingericht en hebben minimaal drie kamers en een balkon op het zuiden of westen. Er zijn nog huurapparte menten beschikbaar, meldt Har ting. Belangstellenden hiervoor kunnen zich melden bij Woon- burg in Koudekerke. Voor de pen thouses moet je bij M2 Makelaars in Vlissingen zijn. Op zaterdag 17 september is er een open huis bij het bouwproject. Be zoekers kunnen van 10.30 tot 12.30 uur bij het informatiecentrum op locatie terecht. "Ze kunnen ook een rondleiding over de bouw plaats krijgen en alvast een kijkje in de appartementen nemen." Penthouse, 120 m2, van 249.000 tot 289.000 euro vrij op naam. 1 Meer info: www.wooneco.nl beeldmateriaal Marsaki

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 111