Tik de woorden golf en wellness in op Google en je krijgt bijna negentig miljoen hits. Rob van den Dobbelsteen combineerde beide activiteiten aan de oevers van de Oostenrijkse Achensee. m reizen@wegener.nl I reizen pgl 024-3650360 illSl Zaterdag 10 september 2011 De driving range van het Reiter's Posthotel. foto's GPD Wanneer het met dat 'golf well ness' allemaal pre cies is begonnen? LiaGrooters zou het zo een-twee-drie.niet weten. Maar als de eigenares van de web site Golfreiswijzer.nl een voorzich tige schatting mag maken, dan zegt ze: „Een jaar of twee, drie ge leden ongeveer. Tenminste als je het over Nederland hebt. In de Duitstalige gebieden is het al veel langer aan de gang." Begrijpelijk. Körperkultur, niet waar? Duitsers en Oostenrijkers zijn al sinds jaar en dag verzot op Wohlfïihlhotels en als er dan ook nog een golfbaan bij ligt, worden ze helemaal enthousiast. Die van Reiter's Posthotel in het Oosten rijkse Achenkirch, (anderhalf uur rijden van München), heuvelt over een sprookjesachtig, door bergen omsloten Hochplateau. Negen holes. Kort, smal en de ene nog aantrekkelijker dan de andere. Vanuit je kamer kijk je er zo op. De eerste golfers zijn er al. In de la ge ochtendzon scharrelen ze als rechtopstaande sprinkhanen over het met geel-oplichtendê zandbun- kers gelardeerde groen. Zo lang ze tenminste geen baantjes trekken in één van de elektrische karretjes, die voor de ingang van het hotel in een rijtje staan opgesteld. Een even uitdagend als verleidelijk schouwspel. Dus snel douchen, aankleden, ontbijten en als de wie deweerga naar buiten. De baan roept! Maar dat geldt niet voor alle gasten. Karl Reiter jr., directeur (vierde generatie) van het hotel: „Er zijn er ook die een ritje gaan maken op één van onze paarden. We hebben een eigen stal, met on der andere lippizaners. Anderen gaan mountainbiken of wandelen. Of bij mooi weer een tochtje ma ken over de Achensee. Maar uit en quêtes blijkt wel dat onze gasten de aanwezigheid van een golfbaan zeer op prijs stellen. Net als ons waterparadijs trouwens." Dat laatste zit er dik in. 's Och tends een rondje gegolfd? Fijn! Dan kunnen de gemaltraiteerde kuiten (want steil is de baan soms wel) in de middag uitvoerig wor den gepamperd in de sauna, de zoutwaterbaden, de whirlpools of met een massage. Reiter's Postho tel is zo'n hotel waar zelfs de in de immense, ondergrondse parkeerga rage gestalde auto zich wohl kan voelen dankzij de gratis wasstraat. Lia Grooters van Golfreiswijzer.nl lachend: „Nou is dat natuurlijk wel een heel extreem voorbeeld. Ik bedoel, ik ken zo vlug geen well ness- en golfhotel waar je ook je Achenkirch I nnsbruck Salzburg OOSTENRIJK auto nog voor niets kunt wassen. Maar het geeft goed aan in welke richting het gaat. Amerika achter na. Daar heeft een hotel als The Breakers in Palm Beach twee eigen 18-holes banen. Ik kan het niet alle maal precies overzien, want de ont wikkelingen gaan razendsnel, maar ik maak me sterk, dat er in Europa ook al van dat soort hotels en resorts bestaan." Een vermoeden dat door Michel Hopstaken wordt bevestigd. De Heemstedenaar brengt via zijn website Golf-expedition.com luxueuze golfreizen naar Frankrijk aan de man en schudt a la minute zes, zeven adressen uit zijn mouw. „Er zijn natuurlijk mensen die tij dens hun golfvakantie elke dag wil len golfen. Zeven dagen van de week. Van mij mogen ze. Maar er is ook een groep - de grootste denk ik - die de ene dag wil golfen en de andere dag een wijntour wil maken of iets dergelijks. En die zich vooral wil laten verwennen. Golfen wordt in dat geval als kap stok gezien, waar je van alles aan kunt ophangen. Wellness, mu- seumbezoek, culinair genieten. 'Golf en meer' noem ik dat." Pre cies de filosofie die ook Karl Reiter aanhangt. Jawel, onthult headpro (bedrijfslei der) Daniel Jackson op het terras van het clubhuis, Reiter wil de golfbaan uitbreiden naar achttien holes. En als de jonge directeur wat in zijn hoofd heeft, schijnt het meestal te gebeuren ook. Maar uit eindelijk draait het allemaal om de gast. Jackson, Brit tot in de puntjes van zijn haren: „En daar past deze baan natuurlijk prachtig in. Hij is schitterend gelegen en heeft negen holes, par 6i. Heel comfortabel. Maar vergis je niet, hier is precisie- spel een absolute must." En grijn zend vah oor tot oor: „Eén misslag en de bal ligt twee etages lager." Het meevoeren van een doos extra ballen blijkt inderdaad geen over bodige luxe. Maar wat een feest daar tussen de alpenflora. Zelfs op hole zes, een langzaam omhoog lo pend, ruim 450 meter lang 'beest' met op het einde een heus Gipfel- kreuz, als verwijzing naar de zo ge noemde kruizen op de bergtop pen in de omgeving. En dan de laatste hole, een spectaculair naar beneden duikende par 3. Das Loch neun ist doch so lustig, jubelt een Duitse op het terras van het club huis vanachter haar prosecco over dezetoch zo leuke' hole. Ze had het niet beter kunnen omschrij ven. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl vfcl Na het golfen kun je relaxen in de luxe zoutwaterbaden en whirlpools. Meer informatie op www.post- hotel.at; www.golfreiswijzer.nl en www.golf-expedition.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 101