buitenland 19 Irakees dood Terreurverdachten opgepakt in Berlijn II Turkse marine mee met Gaza-konvooi Duitse vrouw doodt haar drie baby's Vlaamse boeren tegen vegetarische maaltijd België en Mexico tolerant bij slippertje Boetes voor Galliano om antisemitisme Planten moeten prof in leven houden 10 jaar later Nieuwe WTC vrijdag 9 september 2011 £E2Sa^a5Ci^S2£3S2 2003 in de zuidelijke havenstad Basra. De verantwoordelijken voor de ge welddadige dood van Mousa en het grove geweld tegen andere bur gers die zich in hun macht bevon den, waren leden van The Queen's Lancashire Regiment. Naderhand probeerden zij het incident te ver donkeremanen en de verantwoor delijkheid te ontlopen. De waar heid kwam pas aan het licht na het verhoren van circa vierhon derd militairen, nabestaanden van het overleden slachtoffer en gedeti neerden die overleefden. Niet meer dan één militair werd strafrechtelijk vervolgd én veroor- BERLIJN - De politie in Berlijn heeft mogelijk een bomaanslag verij deld. Een woordvoerder van de Duitse politie liet gisteren weten dat een 24-jarige en een 28-jarige man zijn opgepakt die een terreur daad zouden hebben voorbereid. Beiden hebben een Arabische ach tergrond. De mannen zouden bij bedrijven in Berlijn en in de deelstaat Ba- den-Württemberg chemicaliën hebben besteld die kunnen wor den gebruikt bij het maken van een explosief De eigenaren van de ondernemingen kregen door de omvang van de orders argwaan en informeerden de autoriteiten. ANKARA Turkije stuurt marineschepen mee met het volgende konvooi schepen vol hulpgoederen naar de Ga- zastrook. De heeft de Turkse pre mier Erdogan gisteren gezegd. Tur kije wil de hulpschepen zo bescher men tegen een aanval door de Israë lische marine. Israël viel vorig jaar een hulpkonvooi aan, waarbij ne gen activisten werden gedood. BERLIJN Een 32-jarige Duitse vrouw heeft bekend drie pasgeboren baby's te hebben vermoord omdat ze te veel huilden en zij het gevoel had het niet aan te kunnen. Dat maakte de politie gisteren bekend. De in Rus land geboren vrouw vermoordde een dochter en twee zoons. Dat ge beurde in september 2004, juni 2006 en maart 2009. BRUSSEL In Oost-Vlaanderen is discussie ont staan over het serveren van een ve getarische maaltijd op scholen. De provincie gaat wekelijks een vlees vrije maaltijd serveren. De Boeren bond, die de belangen behartigt van veehouders, is verbolgen. „Meer en meer kinderen denken dat vlees vergif is, want dat krijg je als je zulke dingen promoot." LOS ANGELES Beroemdheden die betrapt worden op overspel, hebben weinig ophef te vrezen in Mexico of België, blijkt uit een internationaal uitgevoerde enquête. De meerderheid van de in woners daar zegt de seksuele esca pades van sterren en politici te tole reren. Japanners zijn het minst ver gevingsgezind. Nederlanders zijn niet ondervraagd. PARIJS Een rechtbank in Parijs heeft John Galliano, de voormalige topontwer per van het Franse modehuis Dior, gisteren veroordeeld tot twee boe tes van 6000 euro voorwaardelijk. Die straf werd opgelegd omdat Gal liano antisemitische en racistische uitlatingen heeft gedaan tegen be zoekers van een café in de hoofd stad van Frankrijk. CORNWALL Een Britse professor gaat vrijwillig 48 uur doorbrengen in een lucht dichte kamer. Hij vertrouwt erop dat planten in de kamer hem vol doende zuurstof geven om te over leven. Geoloog Stewart wordt opge sloten in een kamer van 12 m2, met een laptop en ëen hangmat. Specia le lampen moeten de planten aan sporen genoeg zuurstof af te geven. informatie van het waterschap deeld wegens zijn betrokkenheid bij het geweld. Het ging om korpo raal Donald Payne, die door de commissie wordt beschreven als een 'gewelddadige bullebak'. Drie andere militairen, onder wie de lei dinggevende kolonel Jorge Men- donca, dragen volgens de commis sie net als Payne 'een zware verant woordelijkheid voor de gebeurte nissen'. Staatssecretaris Liam Fox noemt de resultaten 'betreurenswaardig, schokkend en beschamend'. Een militaire rechtbank in Groot- Brittannië vervolgde al zeven Brit se militairen wegens misdaden in Irak. De politie heeft de woningen van de verdachten in de wijken Neukölln en Kreuzberg, het pand van een islamitische culturele vere niging en een moskee in de wijk Wedding doorzocht. De twee zou den enige tijd in het gebedsge bouw hebben gewoond. Zij wer den al langer in de gaten gehou den door veiligheidsdiensten in Duitsland. Onderzoek moet uitwij zen hoe serieus de dreiging van een aanslag was en of de verdach ten al concrete doelwitten hadden geselecteerd. Inlichtingendiensten in het Westen zijn extra alert op mogelijke terreuracties vanwege de herdenking zondag van 9/11. Op donderdag 6 oktober 2011 vergadert de algemene vergadering in een openbare' vergadering om 19.30 uur in Middelburg. Voorafgaand aan deze vergadering vinden de openbare commissie vergaderingen plaats. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 20 september om 17.00 uur. De commissie Waterbeheer vergadert op 20 september om 19.30 uur. Op 21 september om 19.30 uur komt de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken bijeen. Alle vergaderingen vinden plaats in het waterschaps kantoor in Middelburg. Vanaf 9 tot en met 23 september ligt het ontwerp van de 2e wijziging programmabegroting 2011 van waterschap Scheldestromen ter inzage op beide hoofdkantoren. Werk aan de weg: vanaf vandaag kunt u op onze website lezen welke wegen door wegwerkzaamheden de komende weken één of meerdere dagen zijn af gesloten. Het gaat hierbij om een proef voor de wegen in Zeeuws-Vlaanderen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. door Hanneke Keultjes T* enny is mijn buurvrouw. Ze I woont al jaren in New York I en heeft een goede baan bij een bedrijf aan Park Avenue waar ze iets ingewikkelds doet met software. De dag dat orkaan Irene New York bezocht, reed ik met Jenny in haar rode Mini Cooper naar Lo wer Manhattan om de schade te inventariseren. We stonden stil voor een verkeers licht en Jenny keek omhoog. „Wat is dat voor gebouw?", wilde ze we ten. We keken naar de Freedom Tower, de opvolger van de Twin Towers. Ik wist dat (hoe kun je het niet weten?!), maar Jenny niet. Tower 1, of Freedom Tower, is één van de zeven wolkenkrabbers die herrijzen op de plek die door de aanslagen met de grond gelijk werd gemaakt. Het heet niet voor niks Ground Zero: de plek het dichtst bij de aarde waar de ver nietiging na een ontploffing of na tuurramp (of als twee vliegtuigen de twee hoogste gebouwen van een stad invliegen) het hevigst is. Woensdag kwamen burgemeester Michael Bloomberg van New York en de 80-jarige projectont wikkelaar Larry Silverstein - een Larry King-achtig mannetje - sa men om de voortgang van het nieuwe en verbeterde World Tra- de Center te bespreken. Want dat stond direct na de aanslagen als een paal boven water: wat door terroristen vernietigd was, moest het liefst nog beter, mooier, groot ser worden opgebouwd dan het origineel. De presentatie op de tiende ver dieping van Tower 7, de eerste op geleverde wolkenkrabber van het nieuwe WTC-complex, was flit send. Een filmpje wekte de indruk dat de wolkenkrabbers er al staan. De in mijn handen gedrukte usb-stick nïet de perspresentatie had de vorm van een sleutel. Zo rond 2015-2016 moet het hele com plex af zijn, maar in 2013 (twee jaar later dan gepland) moet de nieuwe, 'adembenemende' skyli ne al te bewonderen zijn. Paradepaardje Tower 1, een impo sante, optisch gedraaide construc tie, is nu 82 verdiepingen hoog. Ie dere week leggen 3.000 bouwvak kers er een verdieping bovenop, totdat ze bij 104 zijn. Als er dan ook nog eens een 126 meter hoge antenne op staat, meet deze Freedom Tower 1776 voet (541,3 meter), naar het jaartal waarin Amerika onafhankelijk werd (ze zijn hier niet vies van een beetje symboliek). Voor het stoplicht bestudeerde Jenny de glimmende ramen van de toren een paar seconden. „It's pretty", oordeelde ze net voordat het licht op groen sprong en ze het gaspedaal stevig intrapte. reageren? nieuwsredactie@wegener.nl nederzettingen op de Westelijke Jor- zien de Israëlische overheid hen als daanoever. Negentigduizend be- illegale bewoners ziet, dreigen de doeïenen leven in vergelijkbare om- dorpen allemaal afgebroken te wor- standigheden in de Negev. Aange- den. foto Abed al Hashlamoun/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9