301 consument TE HUUR AMES vrijdag 9 september 2011 H'l J =1 :(1 :W1 A :1 Sesamstraat is al decennia lang populair bij de kleintjes. Voor de aller kleinsten heeft het sullige, blauwe monster tje Grover nu een eigen game gekregen. Klaar voor de start, Grover zorgt voor bewe ging voor de tv. De grootste pré van de ga me is dat hij volledig in het Nederlands is, met de originele stemmen uit Sesamstraat. Ook is het aantal te gebruiken knoppen op de afstandsbediening van de Wii beperkt ge houden, zodat de jonkies niet continu om hulp roepen. In de game leren kinderen spe lenderwijs over hygiëne, bewegen en goede voeding. Helaas zijn de spelletjes een pro bleem. Die zijn wel erg simpel en vooral traag. Springen, bukken en heen en weer be wegen om dingen op te vangen, dat is het wel zo'n beetje. De aandacht van twee ga- mende jonge meisjes was dan ook snel ver dwenen. Ik vrees dat de levensduur van Grovers game niet heel lang is. Sesamstraat, klaar voor de start, Grover: Wii en DS. WB Games, 3+. door Johan Stobbe De lijst met games die door Warren Spector zijn ge produceerd, is groot. Sinds Wing comman der in 1990 leverde Spector een bijdrage aan tientallen games. Een van zijn beste creaties was Deus ex uit 2000. Deze game, een com binatie van actie en role playing, werd ge zien als een van de beste games in dat jaar. Onlangs kwam Deus ex, human revolution uit, een game die in de tijd vóór het origine le Deus ex speelt. Het is nu al een van de top pers van het najaar en goed voor wekenlang speelplezier. Heb je het avontuur uitge speeld, dan begin je gewoon opnieuw. Want door andere keuzes te maken, krijg je een heel ander spel. Neem alleen al het eer ste level. Adam Jensen, jij dus, is door zijn werkgever van een wisse dood gered. Alleen is hij meer robot dan mens geworden. Chips in zijn lichaam, kunstarmen, dat Deus ex, human revolution. soort dingen: een met technologische snuf- - jes volgepropte superbeveiliger. Adam be schikt over tal van vaardigheden. Hij is han dig met wapens, kan overschakelen in de 'stealth'-modus (sluipen, kruipen, fluiste ren) en hij kan hacken. Aan jou de keuze welke speelstijl je wilt. In het eerste level word je opgeroepen bij een gijzeling. Nu kun je besluiten zo snel mogelijk naar de helikopter te rennen om je naar de onheils- Klaar voor de start, Grover. foto's GPD plek te laten vervoeren. Of je zoekt eerst in het hoofdkwartier naar technische snufjes die je nog sterker maken. Dat kan, alleen kost dat wel het leven van de gijzelaars. En het levert je een woedend SWAT-team op, dat tevergeefs op je heeft staan wachten. Zo staat de hele game bol van de keuzes, wat zorgt voor een intense game-ervaring. Deus ex, human revolution: PS3, PC en Xbox360. Eidos Montreal/Big Ben Interactive, 18+. Een scooter huren? Een boormachi ne verhuren? Of mijn eigen auto? Een heel nieuwe markt bloeit op via internet en maakt ondernemers van doorsnee internetgebruikers. door Laurens Lammers Ze zijn gespecialiseerd in huur en verhuur en krijgen steeds meer toe loop: sites met namen als Crashpad- der, GetAround en Zilok. Er wor den kamers op aangeboden, evenals auto's, scooters en gereedschappen. Dagelijks vin den er duizenden transacties op plaats. Ook in Nederland groeit het aantak internet bedrijven dat zich begeeft in de nieuwe marktplaats voor huur en verhuur. In fe bruari van dit jaar zag JustRent.it het licht. Via de site is van alles te huur, tegen prijzen van 2 tot 125 euro per dag: van een beton- boor tot en met een villa met privézwem- bad, bioscoop en sauna in de Ardennen. Volgens Stan de Vree, één van de oprichters van de site, staan er al ruim duizend huur- objecten op de site. „Officieel is JustRent.it nog niet gelanceerd", zegt hij. „Het aantal transacties is met ongeveer vijftig per week ook nog gering. Als je echter kijkt naar de economische ontwikkelingen, is het voor consumenten nu wel een goed moment om sites als JustRent.it te gaan gebruiken." Het bedrijf WeGo hsopt op zijn beurt het huren en verhuren van auto's in Nederland een boost te kunnen geven. WeGo Meet, zo heet een onlineservice die half oktober lan delijk van start gaat en het nog vrij onbeken de fenomeen 'auto delen' in ons land popu lair moet gaan maken. Zo kunnen autobezit ters hun auto delen met mensen uit de buurt door de auto te verhuren via de site. Autohuurders kunnen weer kiezen uit een groot aantal verschillende typen auto's. Volgens de oprichters van WeGo kan het ge bruik van de site de jaarlijkse autokosten flink terugdringen. Berekeningen tonen aan dat de kosten bij een kleine auto al gauw tot 5.500 euro per jaar oplopen. Met 'auto de denkt dat de toekomst van de zogeheten 'peer-to-peer' huur- en verhuursites erg groot is. „De risico's die gebruikers lopen, zijn wel groter vergeleken met de risico's bij een bekende en relatief betrouwbare site als Marktplaats.nl", zegt hij. „Maar risico loop je op internet altijd. Het Thuiswinkel Waar borg Keurmerk biedt wel enige garantie, maar een waarborgfonds is het niet." Volgens Molenaar zullen gebruikers van de sites ook op de betaalcondities moeten let ten om mogelijke problemen te voorkomen. „Belangrijk is de beschikbaarheid van meer dere betaalvormen. Zelfben ik een groot voorstander van een betaalsysteem waarbij je pas betaalt op het moment waarop je het artikel dat je zoekt in je bezit hebt. Dus tij dens of na de levering. Zo'n systeem biedt gebruikers in elk geval meer zekerheid." www.justrent.it www.wego.nu reageren? consument@wegener.nl len' valt dus veel geld terug te verdienen. Daphne Koken, woordvoerster van WeGo, noemt WeGo Meet verder een flexibele dienst. „Heb je je auto op de site aangemeld en ontvang je een mailtje van een poten tiële huurder, dan kun je altijd nog van de verhuur afzien. Via een andere service van ons, WeGo Direct, kun je je auto ook voor meerdere uren per week beschikbaar stel len. In dat geval krijgt de huurder toegang via een elektronische pas, zonder tussen komst van de verhuurder. Wij zorgen er dan voor dat de auto goed is beveiligd met een hardwaresysteem in de auto. Het ge bruik daarvan kost 10 euro per maand." Beide verhuursystemen worden volgens Ko ken in andere landen al met succes toege past. Wereldwijd is WeGo echter het eerste bedrijf dat beide diensten tegelijk aanbiedt. „Wij zijn slechts een faciliterend bedrijf. De interactie gebeurt tussen de gebruikers zelf Op de site staan verder vier categorieën waarin auto's kunnen worden ingedeeld: small, medium, large of special. Aan elke ca tegorie hangt een ander prijskaartje. Ook het feit dat een auto vrij nieuw is en ver schillende extraatjes biedt, zoals GPS of stoelverwarming, kan echter van invloed zijn op de hoogte van de huurprijs. In to taal geven we twaalf prijsadviezen. Al be paalt de verhuurder zelf de prijs per uur of dag. In feite wordt de autobezitter een on dernemer, die zijn bezit verhandelt via inter net." Maar wat als een auto of betonboor bescha digd raakt of gestolen wordt? Huur- en.ver- huursites blijken in de praktijk verschillend om te gaan met de risico's die gebruikers lo pen. Stan de Vree van JustRent.it: „Verhuur ders hebben nooit honderd procent zeker heid dat hun eigendom weer terugkomt. Op onze site staan tips voor veilig huren en verhuren. Een advies is bijvoorbeeld om ge bruik te maken van een huurovereenkomst. Daarin zijn afspraken te maken over de borgsom en hoe om te gaan met potentiële schade. Verder adviseren we om de moge lijkheden tot verzekering te onderzoeken." Cor Molenaar, hoogleraar e-marketing aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72