:astisch, 20lzeelan ACTIE M-LINE Badkamer metamorfose? Goede cijfers voor Goedereede 2e Matras halve prijs Italiaanse keukens Reizend orkest geeft vijf optredens www.binnenuit.nl Huis van Geluid speelt kindervoorstelling www.binnenuit.nl Tweede editie voor Thools dictee Sf c - Uk Totale badkamer make-over vanaf 7.999,-* www.binnenuit.nl vrijdag 9 september 2011 GOEREE-OVERFLAKKEE Het MoNuMentorkest maakt mor gen tijdens Open Monumentdag een tour over Goeree-Overflakkee om op vijf locaties een optreden te verzorgen. De tour begint om 10 uur met een concert op het Diek- huusplein. De volgende concerten zijn om 11.00 uur in de Kerk in Dirksland, om 12.30 uur in Tram museum Ouddorp, om 14.00 uur in de Voorstraat in Ooltgensplaat en om 15.00 uur wordt de tocht be sloten met een optreden op de streekmarkt in Middelhamis. MIDDELHARNIS Theatergroep Huis van Geluid speelt zaterdag de kindertheater voorstelling Herrie in Huis in Het Diekhuus in Middelharnis. Erik de Reus en Chris Oelmeijer van deze theatergroep maken voor stellingen voor kinderen vanaf 4 jaar. Met zo min mogelijk woorden en zo veel mogelijk muziek vertel len zij dit keer het verhaal van het huis en zijn bewoners Pia No, Trompet, Gibson, de elektrische gi taar en Gigi, zijn geliefde, de Spaan se gitaar. De voorstelling in Het Diekhuus begint om 14.00 uur. OUD-VOSSEMEER Het Groot dictee der Thoolse taal krijgt een tweede editie. Woens dag 2 november binden taalliefheb bers de strijd met elkaar aan in dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Wie mee wil doen, kan zich aanmelden via www.thoolsdictee.nl. Kaarten, a 3 euro, zijn ook via de website te koop, maar ook bij kapsalon Rijs- tenbil in Oud-Vossemeer en kan toorboekhandel Heijboer in Sint-Annaland. Het dictee begint om 19.30 uur. De opbrengst gaat naar KWF Kankerbestrijding. door Wendy van den Hurk Eigenlijk is het al te laat om de oude Schelde- kraan nog te restaure ren. Tot die trieste con clusie komt de Eindho- vense architect Remco van der Gaag, die onlangs afstudeerde op het Vlissingse bouwwerk. „Ik zag hem en dacht: dat is 'emf En in eerste instantie bleef Remco keurig achter het hek staan. Maar toen hij later terugkwam, liep hij eens om de Timmerfabriek heen en voor hij het wist stond hij in de giek. „Echt te gek. En te zien aan het matras dat er lag, was ik niet de eerste. Ik ben gefascineerd door industriële bouwwerken, omdat je aan de vorm een heel verhaal kunt aflezen. Deze kraan is fantastisch, de giek geniaal. De dwarsconstruc- tie heeft een soort verspringend rit me. Natuurlijk is het nooit rit misch bedoeld, en misschien heeft niet eens iemand er ooit zo naar ge keken, maar ik vind het prachtig." De oude kraan, in 1945 op gebouwd uit oud ijzer, bleek het perfecte onder werp voor een afstudeeronder zoek naar herbestemming. Al vier jaar staat het gevaarte niet meer overeind, maar ligt het ontman teld langs de Koningsweg. Te roes ten. „Ontzettend te roesten", corri geert Remco. „Sommige delen zijn al helemaal doorgerot, zoals de knooppunten. Zonde. Zeker aange zien de gemeente de kraan al in de jaren negentig in bezit heeft gekre gen. Ze hadden hem gewoon ge lijk binnen moeten leggen en op moeten knappen. Nu is het niet meer dan een grote, doorgeroeste duiventil." Toch zette Remco zijn onderzoek door. Hij haalde tekeningen bij de gemeente („en kreeg ze zonder moeite, wat echt bijzonder is") en boog zich een jaar lang over moge lijke herbestemming. Al snel ver richte hij, weliswaar op papier, een rigoureuze ingreep: hij haalde de havenkraan uit elkaar. Apart van elkaar zouden de mast en de giek beter tot hun recht komen. „Ik besef dat dit veel Vlissingers te gen het zere been zal stuiten, maar als geheel kun je de kwaliteit er van veel beter benutten." De giek zou Remco als brug leggen over de nieuwe bin nenhaven, zoals die langs de Timmerfabriek zou moeten ko men. „Daardoor maak je langzaam verkeer over het schiereiland van het Scheldekwartier mogelijk. Zo versterk je de relatie met het water en betrek je bezoekers bij de historie van Vlissingen. De kade wordt zo een boulevard. De mast kan ernaast staan, met een trap die bovenin eindigt in een café met meerdere terrassen en een uit zichtpunt." De illustratie die Remco daarvan maakte is prachtig, en zal Vlissin gers doen watertanden. Maar ja, is het realistisch? „Natuurlijk kan het", zegt Remco. „Je kunt de kraan renoveren. Te laat is het nooit. Maar er zal voor driekwart, nieuw staal in moeten en het is de vraag of je dat moet willen. Kijk, de Akropolis in Athene be staat sinds de renovatie ook voor het grootste gedeelte uit nieuw marmer. Loont dat de moeite? Re novatie is een oplossing, maar zelf denk ik niet dat het de Schelde- kraan ten goede komt." Om maar te zwijgen over de kosten. „Je moet de kraan eerst helemaal zandstralen om te weten in welke staat die verkeert. Vervolgens moet je oude technieken gaan toe passen en die zijn duur. Een mil joen euro, heeft de gemeente steeds gezegd. Dat het ook voor de helft kan, wat dat bedrijf uit Breda (MIT Groep, red) onlangs zei, daar zet ik mijn vraagtekens mij. De Schelde heeft die kraan natuur lijk niet voor niets laten staan, en de rest allemaal meegenomen. Aan de andere kant is Vlissingen hard op weg haar geschiedenis te vernaggelen, als straks ook nog die Machinefabriek wordt neerge haald. Maar ja, gebouwen zijn gebouwen. Maar als je de sfeer van een werf wil, en dat moet om het Schelde kwartier geen ordinaire nieuw bouwwijk te laten zijn, dan heb je die Scheldekraan gewoon nodig." GOEDEREEDE - De gemeente Goed ereede krijgt van haar inwoners een dikke voldoende. Dat blijkt uit een onlangs gehouden enquête. Zij die zich klant van de gemeente voelen, beoordelen de prestaties van de gemeente met een 7,8. Als het om de invloed van de bur ger (als kiezer) op het gemeente lijk beleid gaat, ligt de score lager. Goedereede komt dan niet verder dan een 5,9. De vertegenwoordi ging door de gemeenteraad haalt ook nét geen voldoende: 5,8. Het college van burgemeester en wethouders geniet meer vertrou wen bij de burger getuige een sco re van 6,9. Als het gaat om het waarmaken van beloftes, scoort het gemeentebestuur een 6,8. Van de veertien onderzochte gemeen ten heeft Goedereede óp dat vlak het hoogste rapportcijfer. Over de door de gemeente ver strekte informatie is de burger te vreden: 7,2. De burger voelt zich blijkens het rapportcijfer 7,0 ook veilig in de gemeente. De leefbaar heid in de buurt scoort met een 7,7 zelfs nog hoger. f) Wij slopen uw oude badkamer en verleggen de leidingen U kiest een designradiator, accessoires, douche, toiletset, wastafel en (wand- en vloertegels Wij monteren alle materialen en leveren de badkamer compleet op! Kom naar onze showroom in Westkapelle of Goes! *Deze prijs is gebaseerd op badkamer De Linge, informeer naar de actievoorwaarden. Oude Zandweg 2 Verrijn Stuartweg 10 J 8 4361 SK Westkapelle 4462 GE Goes Cl 0171 I 17 I C U S PI I Tel. 011 8-571436 Tel. 0113-277200 Architect Remco van der Gaag heeft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62