Middelkamp is niet in paniek na slecht seizoen 281 sport Melissa Scherpenisse valt af voor WK turnen Regenval en gooien roet De rugbyers van Nieuw-Zeeland maken al jaren indruk, maar ze wachten inmiddels al 24 jaar op de tweede wereldtitel. De stress neemt weer toe. vrijdag 9 september 2011 WK RUGBY door Koen de Vries Captain Richie McCaw van Nieuw-Zeeland (rechts) heeft het in de aanloop naar het WK zwaar te verduren gekre gen. Kunnen hij en zijn team nu op cruciale momenten wel het hoofd bieden aan de spanning. foto Ross Land/AP door Roeland van Vliet middelburg - Turnster Melissa Scherpenisse uit Sint-Annaland is gisteren afgevallen voor het wereld kampioenschap in Tokio, dat over een maand wordt gehouden. De zestienjarige gymnaste van Bosan TON Almelo, die bij de laatste tien vrouwen zat, heeft nog niet ge noeg sterke oefeningen. Naar de wereldtitelstrijd in Japan, waar kwalificatie voor de Olympi sche Spelen van 2012 afgedwongen kan worden, mogen zeven turn sters: zes basiskrachten en één re serve. De turnbond KNGU bracht de WK-trajectselectie gisteren al vast terug van tien naar acht vrou wen. Naast de Zeeuwse viel ook Dianne Teunisse af. Topsportmanager Ad Roskam zei daarover: „We hebben de keuze ge maakt om ons te concentreren op een kleiner aantal turnsters om in deze fase van de voorbereiding de kwaliteit van het uiteindelijke team te vergroten." De overgebleven turnsters zijn Cé- line van Gemer, Joy Goedkoop, Jes sica Dowling, Marlies Rijken, Wyo- mi Masela, Yvette Moshage, Lieke Wevers en Tess Moonen. Eén van hen valt nog af op 14 september, de dag dat de definitieve selectie bekend wordt gemaakt. Die dag zal ook duidelijk worden of Anthony van Assche uit Sas van Gent en Carlo van Minde uit Goes opgenomen worden in de man- nenploeg. Beiden zijn bij de inter nationale turnfederatie (FIG) al op gegeven als WK-deelnemer (Van Assche als teamlid, Van Minde als reserve), maar daar kan volgens de KNGU van worden afgeweken. „De mogelijkheid bestaat dat het team beduidend anders is." door Hans Koenekoop Hilversum - Simon Dyson speelde golf op de natste baan ooit. Dat zei de Engelsman na de eerste verre gende dag van het KLM Open, die hij samen met de Duitser Marcel Siem als beste doorstond. Met een kaart van 65 slagen - 5 onder par - keerden beide golfers terug in het clubhuis van de Hilversumsche. „De ballen wilden totaal niet rol len. Toch ging het al met al heel consistent", aldus de 33-jarige prof uit Manchester, die het grootste golftoernooi van Nederlands al twee keer op zijn naam zette (2006 en 2009). Een groot deel van de spelers vol tooide de achttien holes niet, door dat het evenement van de Europe se Tour ruim drie uur stillag we gens gestage regenval. Er was al 45 minuten vertraging bij aanvang Nick van der Lijke: gastrenner. de steiger. In de winter ging hij na zijn werk met een lampje op z'n fiets nog uren trainen. Die mentali teit zie je niet meer." Bruijnooge ziet de huidige genera tie zaterdagmiddag op een terrasje zitten als ze zondag een belangrij ke wedstrijd moet rijden. En ster ker, hij hoort ook wel eens iets over renners die het in het uit gaansleven nog veel later maken. Het is hun goed recht, vindt hij. „Je kunt hen niet dwingen. Het zijn liefhebbers, jongens die vaak nog studeren. Wat we wel kunnen doen, is het ze goed naar de zin maken, zorgen dat ze zich bij Mid delkamp thuisvoelen zodat ze zich voor de club extra willen inspan nen." Hij wil het daarom ondanks wat frustraties volgend jaar op nieuw proberen. Ook Middelkamp-voorzitter Fes ter Aarts denkt er zo over. „We hebben geluk gehad dat sommige oudere renners zo lang zijn doorge gaan. Nu ze gestopt zijn, is er een nieuwe lichting die wel gedreven is voor het fietsen, maar minder voor het presteren. Het zijn jon gens die veel contact hebben met elkaar. Ze hebben het gezellig. Ja, misschien wel iets te gezellig. Ze zitten misschien wel te veel bij el kaar en te weinig met elkaar op de fiets. Maar daar kunnen wij als club weinig aan doen. We moeten als bestuur de richting volgen die de leden uitwïllen." Bruijnooge en Aarts zien wel licht aan .het eind van de tunnel. „Bij de junioren en nieuwelingen heb ben we buitengewoon grote talen ten", weet Aarts. „We moeten ho pen dat ze zich blijven ontwikke len en dat ze bij de club blijven." Dat zal waarschijnlijk een hels kar wei worden. In België wil men nu al enkele junioren van Middel kamp inlijven. Aarts blijft opti- mistich. Hij kijkt al uit naar vol gend seizoen. „Dan is er een nieu we clubcompetitie. Volgend jaar krijgen we nieuwe kansen." Eindklassering wv Theo Middelkamp Clubcompetitie Zuid middelburg - Dit weekeinde wordt in Emmeloord de finale van de nationale clubcompetitie wiel rennen verreden. Hoewel vijftien van de twintig deelnemende clubs uit het district Zuid doorstroom den naar de eindstrijd, is de Zeeuwse formatie Theo Middel kamp er niet bij. De ploeg sloot met zijn gedeelde negentiende plaats de rij in het eindklasse ment, met een totaal van -50 pun ten. Dat negatieve saldo is het resultaat van het niet verschijnen in de vijf de wedstrijd van de competitie, de ploegentijdrit in de Wieringer- meer. De vijftig strafpunten wer den niet gecompenseerd, want in de andere vijf wedstrijden scoorde Middelkamp geen enkel punt. Dat lag ook aan de nieuwe puntentel ling. Een ploeg krijgt pas punten als er minimaal drie renners van de club op de uitslagenlijst voorko men. Dat lukte Middelkamp in geen enkele van de zes wedstrij den. Daarom gingen de punten die gastrenner Nick van der Lijke met zijn zesde plaats in de Zuid-Hollandse Eilanden Tour scoorde, verloren. Al met al was het een schrale - oogst voor de enige Zeeuwse wie lerploeg die aan de clubcompetitie deelneemt. De laatste jaren was Middelkamp steevast vertegen woordigd in het finaleweekend. En de renners vierden ook succes sen in tal van criteriums. Die wa ren er dit jaar ook niet. Oorzaken zijn er genoeg. Zo kozen dit sei zoen verschillende renners voor fietsen op een bescheidener ni veau. Christian Kik, Johnny van der Klooster en Dennis Raadtge- ver reden rond als Amateur A of TMZ-renner, waarbij ze ook het recht hadden om aan de wat grote re wedstrijden mee te mogen doen. Raadtgever liet veertien da gen geleden in de Ronde van Zie- rikzee met zijn zevende plaats zien nog steeds een van de betere Zeeuwse renners te zijn. Verder re den Zeeuwse renners voor andere ploegen (Bart Maas, Pieter Israel, Jacob Wijnstra) en zijn er bij die al een stap verder zijn: Nick Nieuw- dorp, Nick van de Lijke, Michel Stroosnijder en Marco Minnaard. Bij de Middelkampers die wél de clubcompetitie reden, brandde niet altijd het heilige vuur. „De tijd is enorm veranderd", heeft ploeleider Adrie Bruijnooge ge merkt. „Francois Franse stond vroeger veertig uur per week op Fester Aarts: optimistisch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58