Andere aanpak housefeesten 2 o I zeeland ACTIE M-LINE italiaanse keukens 2e Matras halve prijs www.dominicus.nl www.binnenuit.nl Info ov-chipkaart REIMERSWAAL Politie surveilleert intensief 'Haal Scheldekraan uit elkaar' 1M8 Kunstexpositie www.binnenuit.nl Regio-avond www.binnenuit.nl Vogelcursus ïlatTVSK^H Totale badkamer make-over vanaf 7.999,-" Koninklijke eer voor Tholenaar Cees Nuijten vrijdag 9 september 2011 mmmmmMmsÈÊKÊÊMmmmtMBÊmKHimmM THOLEN - Servicebureau Voor El kaar van de gemeente Tholen gaat bewoners voorlichten over het ge bruik van de OV-chipkaart. Er zijn informatiemiddagen in Meulvliet (20 oktober) en Haestinge (27 okto ber). Ze beginnen om 14.00 uur. Aanmelden kan via 0166-668200. door Lilian Dominicus H^RH||hpR|H KAMPERLAND - Leerlingen 'tekenen en schilderen' van de school van Lydia en Michiel Klop uit Kortge- ne tonen hun gavarieerde werken op 10 en 11 september op boerderij Land en Zeezicht aan het kanaal bij Kamperland. GOES - Ds Jaap Hansum leidt maandag 12 september om 19.30 uur een avond in met als thema 'Het wel en wee van protestanten in het Midden-Oosten'. Hansum woont in Beiroet Locatie: kerkge bouw De Levensbron in Goes. BATH - De afgelopen maanden is het stil rond de illegale housefees ten in het buitengebied van de ge meente Reimerswaal. Dat constate ren zowel de politie als de gemeen te Reimerswaal. Na een driehoeksoverleg tussen burgemeester Jan Huisman van Reimerswaal, de officier van justi tie en politie, dat ergens voor de zomer heeft plaatsgevonden, is ge kozen voor een andere aanpak. Bij een melding door omwonen den, komt de politie direct kijken. „We zitten er bovenop", meldt po litiewoordvoerster Mireille Aal- ders. „In het hele buitengebied van de gemeente Reimerswaal, van de Kreekraksluizen tot de grens met Woensdrecht en de fa briek van BASF, wordt tamelijk in tensief gesurveilleerd", zegt ook burgemeester )an Huisman. Zodra de sürveilianceteams van de politie Zeeland ook maar een te ken van een beginnend housefeest constateren, stappen ze op de jon geren af waarna die worden ge sommeerd om hun boel op te pak ken. „Zo smoren we de housepar- ties in de kiem", legt Aalders uit. Volgens Huisman heeft de politie de bevoegdheid om alle appara tuur in beslag te nemen als de or ganisatie niet aan het verzoek van de politie voldoet. „Zo is dat óók afgelopen weekeinde gebeurd." Zaterdagavond stuitten agenten bij de Markiezaatsweg rond tien uur op een groepje jongeren dat bezig was met de voorbereidingen voor een houseparty, zónder vergun ning. Binnen een half uur moest al les opgeruimd zijn en dat hebben ze dan ook gedaan. „Sinds de af spraken met de politie is het al, twee keer zo gegaan", zegt Huis man. „Het is geen garantie voor de toekomst, maar de aanpak lijkt te werken." De SGP-fractie van Reimerswaal kaartte begin dit jaar het probleem van de illegale housefeesten rond Bath aan. De politie stond toen met de handen in het haar. De feesten, waar jongeren uit het hele land op af komen, worden aange kondigd op websites. De identiteit van de organisatie was een goed bewaard geheim onder alle feest gangers. Daar komt bij dat de hou separty's in Reimerswaal op inter net hoog worden gewaardeerd. VLISSINGEN - Eigenlijk is het al te laat om de oude Scheldekraan in Vlissingen nog te restaureren. Tot die conclusie komt de Eindhovense architect Remco van der Graag, die onlangs afstudeerde op het bouw werk. Toch heeft hij nog wel een idee: haal de mast en de giek van el kaar. Apart komen ze beter tot hun recht. Van der Graag zou de giek als GOES - IVN De Zeeuwse Delta or ganiseert een korte vogelcursus. Er zijn theorielessen in het Milieu Educatief Centrum in Goes en ex cursies. Eerste les: 19 september. Aanmelden via 06-23514578. Wij slopen uw oude badkamer en verleggen de leidingen H U kiest een designradiator, accessoires, douche, toiletset, wastafel en (wand- en vloertegels Wij monteren alle materialen en leveren de badkamer compleet op! Kom naar onze showroom in Westkapelle of Goes! Deze prijs is gebaseerd op badkamer De Linge, informeer naar de actievoorwaarden. Oude Zandweg 2 Verrijn Stuartweg 10 4361 SK Weslkapelle 4462 GE Goes Tel. 0118-571436 Tel. 0113-277200 Cees Nuijten is Ridder geworden. THOLEN - Cees Nuijten uit Tholen is gisteren benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Nuijten werd in het Chassé Thea ter in Breda verrast door burge meester Willem Nuis van Tholen. Dat gebeurde tijdens het jubileum feest van ontwikkelingsmaatschap pij Rewin West-Brabant. Nuijten is daar sinds 1994 werkzaam als af delingshoofd promotie en acquisi tie. Hij was mede-verantwoorde lijk voor de vestiging van circa dui zend bedrijven in de regio, waaron der ook Tholen valt. Nuijten zette zich tevens in voor onder meer de Watersportvereni ging Sint-Annaland, de plaatselijke VW en de werkgroep Waterfront Tholen. Momenteel is hij voorzit ter van de werkgroep die bekijkt welke mogelijkheden er zijn om een jachthaven bij Gorishoek te ontwikkelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50