Nieuw Goese Lyceum i8l zeeland 'We hebben beide altijd heel hard gewerkt' Pit Beton schrapt bezwaar havenplan K Enorme keuze in wandafwerkingen! Het ontwerp voor de nieuwbouw van het Goese Lyceum be gint steeds meer zijn definitieve vorm aan te nemen. Inmid dels is gebleken dat niet alle ambities financieel haalbaar zijn. Chaplinfilm met orgelmuziek Dansworkshop 'Body Language* logusgoes.nl HWWTïMTHH vrijdag 9 september 2011 Truus en Johan Jansen-Maalman hadden onder meer een winkel in Hans- weert. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus HANSWEERT - „Hoe we elkaar ge vonden hebben? Dat is eén heel verhaal", zegt Truus Jansen-Maal- man (85), gisteren precies 60 jaar getrouwd met Johan Jansen (87) uit Hansweert, „Dat kan mijn man beter vertellen." En Johan steekt van wal: „In de oorlog ben ik tewerkgesteld op een boerderij in Oost-Duits- land, het huidige Polen. We wer den door de Russen bevrijd en ik kwam in een kamp terecht, en zo raakte ik mijn maat van toen kwijt. Eenmaal terug in Nederland ben ik hem op gaan zoeken. Hij woonde in Heemskerk en had ver kering met de zus van mijn huidi ge echtgenote." Het paar trouwde indertijd in Heemskerk. „In eerste instantie had ik het plan om in Noord-Hol land werk te zoeken, maar mijn vrouw wilde er niet van weten. Ik had ook een goede baan als boek houder bij Slabbekoorn, een fa briek voor betimmeringen. En we begonnen een winkel in confectie en manufacturen in Hansweert, fi lialen van Simon en Berkel uit Goes. Dat bestierde mijn vrouw, we allebei enorm hard gewerkt." Inmiddels zijn ze al een tijdje ge pensioneerd, maar ze zijn nog al tijd goed van gezondheid. Truus brak wel laatst op drie plekken haar been, maar verder kunnen ze nog goed genieten van hun kinde ren - ze kregen er zeven, de oudste dochter is vorig jaar overleden - en de twaalf kleinkinderen. In huis hangt een klok, met op elk uur een fotootje van één klein kind. „Zo hebben we ze altijd bij ons." Zaterdag vieren ze hun feestje, in het dorpshuis van Kwadendam- me. door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Pit Beton laat zijn beroep tegen het bestemmingplan Haven Kamperland varen. De ge plande zitting bij de Raad van Sta te op 15 september is geschrapt. Dat betekent dat het bestemmings plan nu vaststaat en de ontwikke ling van de landbouwhaven tot wa terrijk woongebied kan beginnen. Het eerste project dat uitvoering moet krijgen, is een appartemen tengebouw van ontwikkelaars Faas- "Zusterstraat 3" Goes Di 13.00-17.00 uur Wo 13.00-17.00 uur Do 13.00-21.00 uur Vrij 11.00-17.00 uur Za 13.00-17.00 uur 's winters -18.00 uur MIDDELBARE SCHOOL door Luc Oggel Het is best frustrerend. Ga je een gloednieuw schoolgebouw neerzet ten, blijkt het budget ei genlijk net te krap om aan alle wensen te kunnen voldoen. Desal niettemin is rector Leo de Kraker van Het Goese Lyceum erg in zijn nopjes met het ontwerp voor het nieuwe gebouw, dat de komende maanden zijn definitieve vorm zal krijgen. Het is de bedoeling dat het nieuwe Goese Lyceum in het schooljaar 2013-2014 de deuren opent op De Weitjes, het huidige sportveld naast de brandweerkazerne aan de Oranjeweg. Het zal ontegenzegge lijk het modernste (school-)ge- bouw van Goes worden. Waar de huidige school een soort allegaar tje is van verschillende gebouwen waarin je je verloren loopt, is over het nieuwe gebouw qua vormge ving en indeling goed nagedacht. Architect Jaap Nieskens van SP Ar chitecten in Waddinxveen, zelf oud-leerling, omschreef zijn ont werp al als een 'sculptuur in een parkachtige omgeving'. Het telt straks drie verdiepingen, die elk een eigen thema hebben. Zo is de begane grond bestemd voor de taal vakken, sport en de mediatheek, is de eerste verdieping ingeruimd voor kunst en cultuur met ateliers, dans- dramazalen en muziekstu- dio's en krijgen de bètavakken en het technasium de-tweede verdie ping toebedeeld. Er is zelfs voor zien in een auditorium, een soort mini-theater wat Het Goese Ly ceum als zogeheten Cultuurprofiel- school gewoon moet hebben. De centrale hal/aula krijgt een op het Guggenheim Museum in New York geïnspireerd, open karakter, dat net als eigenlijk het hele ge bouw heel transparant wordt. Brugklassers en de afdeling vm- Het Goese Lyceum Het Goese Lyceum maakt sinds 1999 deel uit van de Pontes Scho- lengroep en is de enige school voor voortgezet onderwijs in Zee land die alle opleidingsvormen in huis heeft: vmbo (inclusief Iwoo) met de basisberoeps-, kaderbe roeps-, gemengde- en theoretisch leerweg, havo, vwo, tweetalig vwo (Engels), kunst- en cultuurklassen, technasium en gymnasium. Het Goese Lyceum heeft twee loca ties: de Van Dusseldorpstraat en de Bergweg. De nieuwbouw vervangt de loca tie-Van Dusseldorpstraat. se. Pit Beton, aan het havenkanaal in Kamperland, had beroep inge steld omdat het bedrijf de bedrijfs voering bedreigd zag door woning bouw rond de haven. Afgesproken is dat Pit tegen 2015 een andere lo catie krijgt De provincie kijkt daar toe ondermeer naar Schorebrug, al lijken Middelburg (terrein Leijnse) en Kats ook kandidaat. In ruil be spreekt de gemeente met moeder bedrijf De Hoop of die het bedrijf sterrein aan het havenkanaal voor woningbouw kan ontwikkelen. BROUWERSHAVEN - Charlie Chaplins beroemde stomme film 'Modem Times', begeleid door im provisaties op orgel, vormt de af sluiting, zaterdag 17 september, van de zomerprogrammering in de Sint Nicolaaskerk in Brouwers haven. Organist Paul de Maeyer geeft de film muzikale achter grond op het Van Vulpenorgel op de wijze waarop dat vroeger ge bruikelijk was in bioscopen. De film begint om 20.15 uur. Vooraanzicht gevel. bo-gt krijgen hun eigen ruimte in de 'hoeken' van de school. ,-,Ondanks al dat fraais gaan niet al le wensen in vervulling, zegt De Kraker. „In de eerste opzet was er een fietskelder onder het gebouw voorzien, maar dat is financieel niet haalbaar. Dat vind ik persoon lijk heel erg jammer. We bekijken nu hoe we de fietsen op het ter rein zelf kwijt kunnen, wellicht ver diept." Ook voor zaken als zonne panelen en grotere sportzalen (die ook door externen zullen worden gebruikt) is geen geld. Ten opzichte van de eerste tekenin gen zijn nog wel een paar belangrij ke wijzigingen doorgevoerd. „Er ko men twee ingangen in plaats van één en het aantal lokalen is uitge breid van 54 naar 61", zegt De Kra ker. Toch zal het gebouw de eerste jaren nog aan de krappe kant zijn, vreest de rector. Het nieuwe ge bouw is berekend op 1580 leerlin gen, terwijl Het Goese Lyceum er op dit moment 1650 telt. „Er is al rekening gehouden met de bevol- kingskrimp, maar die zet geleide lijk in. Dus dat is wel een beetje een zorg, het zou vervelend zijn als je meteen al noodunits moet neer zetten." Een ander puntje van zorg is de strakke planning. Mogelijke bezwa ren van omwonenden kunnen voor vertraging zorgen. De gemeen te en de school proberen dat te on dervangen doordat al in een vroeg stadium klankbordgroepen zijn ge formeerd. „Ik vind het heel prettig hoe de contacten met de klankbordgroe pen en omwonenden verlopen, maar je kunt niet uitsluiten dat er helemaal geen bezwaren zullen worden ingediend", zegt De Kra ker. De tekeningen zijn deze week aan het personeel gepresenteerd en de reacties vanuit de school zijn vol gens de rector positief „Het is ho pen op een gunstige aanbesteding, zodat die fietskelder misschien toch nog kan." Lachend: „Als ik nu eens 30 miljoen zou winnen in de Staatsloterij, dan zou ik zelf nog wel willen investeren in het ge bouw." msmsmssm MEEST GELEZEN 1Opening vernieuwd Katseveer. 2. Molen steen om nek voor raad. 3. Vingers kwijt bij bedrijfsongeval. THOOLSE STELLING 'Tholen moet geen geld uittrekken voor kunstwerken'. Geef uw mening op onze site: www.pzc.nl/tholen. Foto's naar www.pzc.nl/foto Stuur tips naar bevelanden@pzc.nl of tholen@pzc.nl GOES - Dansschool MoveslZeeland houdt morgenavond van 19.00 tot 21.00 uur een workshop met pro fessioneel danser/choreograaf Ru ben Solognier van de Nederlandse dansfilm Body Language. Deze film gaat op 6 oktober in premiè re. Doel van de workshop is om Zeeuwse dansers - van beginners tot gevorderden- ervaring op te la ten doen met professionals uit de Nederlandse en internationale danswereld. Locatie is de vestiging in Goes. Aanmelden: www.mo- ves.nl. Informatie: 0113-226481 of zeeland@moves.nl. L<K3US Kom nu langs! Goes: Albert Joachlmlkade 33, T 0113 - 21 54 01.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48