Zeeland PZCI 'Invoering wietpas per 1 januari' miljoen Gegarandeerd prijzenpakket Vogelrock BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 23 COFFEESHOPS Ministerie legt nieuw beleid op aan gemeenten Choco Chanel Zeven inbraken almanak Vrijdag 9 september 2011 Nieuw Goese Lyceum wordt op de krimp gebouwd 'Werkstraf na seks met minderjarig meisje' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Alle coffeeshops in Zeeland moeten per 1 januari een wietpas hebben ingevoerd. Dat heeft het Ministerie van Veiligheid en Justi tie aan de gemeenten met een cof feeshop laten weten. Het nieuwe, landelijke beleid moet onder de rivieren met ingang van het nieuwe jaar ingaan, zei burge meester René Verhulst van Goes gisteravond tijdens de raadsverga dering. Goes heeft twee coffee -shops. Invoering van de wietpas is al langer onderwerp van discus sie, maar wordt nu feitelijk opge legd. Volgens het ministerie moet de coffeeshop weer kleinschalig worden en voorzien in een lokale behoefte waar alleen ingezetenen toegang toe mogen krijgen. Klan ten moeten in Nederland wonen en ingeschreven zijn bij een ge meente. Coffeeshophouders mo gen aan maximaal 1500 ingezete nen een wietpas verstrekken, die een jaar geldig is. Exploitanten zul len dus een ledenadministratie moeten gaan bijhouden. Klanten mogen alleen naar binnen met een pas en een geldig legitimatiebe wijs. Het is wel toegestaan meerde re pasjes van verschillende shops te hebben. Giraal betalen kan vol gens het ministerie juridisch ge zien niet worden geëist. Verhulst zei gisteravond nog niet te weten hoe één en ander in het vat moet worden gegoten. Hij zal daarover in overleg gaan met de Goese coffeeshophouders. De frac tie van de SGP-ChristenUnie pleit te voor sluiting van de twee Goese coffeeshops, omdat die beide te dicht bij een school (het Luzac Col lege) zijn gevestigd. Het Centraal Bureau voor de Stratistiek (CBS) heeft heeft onderzocht hoeveel cof feeshops in Nederland zich op minder dan 350 meter afstand van een school bevinden. In het regeer akkoord is namelijk opgenomen dat 350 meter het minimum is. Mi nister Van Bijsterveldt (onderwijs) heeft in een reactie op het CBS-on- derzoek laten weten dat shops die zich binnen die straal bevinden, daar weg moeten. De SGP-CU wil de van het college weten of dat de zorgen van de fractie deelt. „We zijn in zijn algemeenheid bezorgd over minderjarigen die coffees hops bezoeken", antwoordde Ver hulst. WD'er Dick van der Velde zei het raar te vinden als de cof feeshops moeten wijken voor de school, die er minder lang zit. „Zo ga je niet met ondernemers om." KRUININGEN - Ravissant, zullen veel vrouwen vinden: de creatie van Manoir Inter Scal- des-chef Paul de Groote voor de Oesterpara de op 1 oktober. Bij de scheepstocht over de Oosterschelde, waarmee het restaurant het seizoen van de Zeeuwse platte oesters verwel komt, is een afscheidscadeautje voor de da mes gaan horen, zegt chefkok Jannis Brevet. Zijn 'rechterhand', De Groote, ontwierp deze chocolade handtas naar modehuis Coco Cha nel, gevuld met nougat. De leerprintdetails worden met de hand, met kwast en eetbare verf, aangebracht. Vorig jaar verbaasde Inter Scaldes met een chocolade oester, met een pa rel van geblazen suiker en chocolade zeewier op pepermuntgruis (inzet), foto Willem Mieras Trekking 10 september Tip? redactie@pzc.nl WEMELDINGE/YERSEKE - In Wemel- dinge zijn in de nacht van woens dag op donderdag zeven inbraken gepleegd. De inbraken vonden plaats in de Daniëlstraat, Prinses Beatrixweg, Prinses Julianastraat, Wilhelminastraat en de Ooster- scheldestraat. Er is geld, pasjes en computerapparatuur gestolen. Be woners van een woning in de Fre gatstraat in Yerseke merkten gister morgen rond 05.00 uur dat er was ingebroken. Daar lijkt niets weg. In de Efteling kende het enthousias me van de achtjarige Sam uit Zierik- zee kende geen grenzen. "Vogelrock. Dat is echt vél", zei hij tegen opa en oma. Dus konden die een ritje in de achtbaan niet weigeren. Wat volgde was een ervaring waarbij de zintui gen continu op het verkeerde been werden gezet. De zojuist genuttige boterhammen begonnen danig op te spelen. Na weer een diepe duik in het duister en een volstrekt onver wachte bocht gloorde eindelijk het eindpunt. Groen en geel stapten opa en oma uit. Sam oogde fris en frui tig. „Oma, mag ik in de (dubbel- draaiende) Kookpotten?" 'Tuurlijk jongen' was het antwoord. En in ge dachten: 'Gaan wij eerst rustig bra ken en bijkomen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47