241 sport Is er bij Twente nog leven na Vos' wil blijft wet in Ladies Tour Leroy Fer is voor de P van Prijzen naar Enschede gekomen Het is bij de koploper van de eredivisie, FC Twente, de dag van de presentatie van Leroy Fer, maar het gaat vooral over het vertrek van Bryan Ruiz. de dag van de presentatie van Leroy Fer, maar het Leroy Fer nam met 103 competit'e- gaat vooral over het vertrek van Bryan Ruiz. afscheid van Feyenoord. IJshockeybaas wil snel nieuw Lokomotiv-team vrijdag 9 september 2011 FC TWENTE L J wedstrijden (14 goals) in de benen cioac ■a CHSHtr Jt leijsiNK Leroy Fer hoopt zaterdag zijn debuut voor FC Twente te maken tegen Roda JC. „Ik ben fit en wil graag laten zien wat ik kan." foto Vincent Jannink/ANP enschede - Toen Leroy Fer afgelo pen zaterdag na het eerste bezoek aan Enschede terugreed naar het trainingskamp van Jong Oranje, be gaf zijn net gekregen lease-auto van FC 1\vente het, waardoor hij te laat in het spelershotel arriveer de. Die panne was wel een beetje symbolisch voor de trage wijze waarop zijn transfer van Feye- moskou - Viatsjeslav Fetisov, de baas van de Russische ijshockey league, denkt op korte termijn een nieuw team te kunnen formeren dat als Lokomotiv Jaroslavl de con tinentale competitie (KHL) in gaat. De gehele selectie van de profclub, op één Russische speler na, kwam woensdag bij een vlieg tuigongeluk om het leven. Fetisov liet gisteren weten dat ai meer dan dertig ijshockeyers van andere topclubs als een vorm van eerbetoon hebben aangeboden dit seizoen voor Lokomotiv uit te ko men. „Dat zegt veel over de onder linge solidariteit van de spelers en over de geweldige traditie van ons ijshockey." Fetisov beloofde dat de league de voorwaarden zal schep pen voor deze ongebruikelijke transfers „Over een dag of drie moet het rond kunnen zijn", zei de oud-international. noord naar TWente uiteindelijk tot stand is gekomen. Hortend en sto tend. Gisteren stond hij dan einde lijk op het trainingsveld in Henge lo. „En de auto doet het weer pri ma", zegt Fer. Een paar uur later leidde trainer Co Adriaanse hem rond door de Grolsch Veste. „Ik vroeg Leroy wat die P van Vak P betekende toen door Ad Pertijs BREDA - Ploegleider Bram Sevens zag rensters van AA Drink huilend terugkeren bij de teambus. „Wat moet ik ervan zeggen", reageert hij op de volgende tik die Nederland Bloeit zijn ploeg gisteren uitdeelde in de Holland Ladies Tour. „Ma rianne Vos is op dit moment van een andere planeet. Ze spot met al le wetten en doet wat ze wil." In de door regen en wind geteister de vierde etappe Breda-Breda vond Vos dat het de hoogste tijd was geworden dat Loes Gunne- wijk haar eerste zege van het sei zoen zou pakken. Zo geschiedde. Nederland Bloeit dunde het veld met behulp van een kasseistrook in twee fases uit tot veertien kop- loopsters (van wie vier van de ei gen ploeg) en toen was het de beurt aan de voormalige nationale kampioene. „Het was de bedoe ling dat we tien kilometer voor de we voor het vak stonden. Hij rea geerde heel gevat: die P staat voor Prijzen", vertelt Adriaanse la chend. Die P is ook een van de voornaamste redenen dat Fer naar Enschede gekomen. „TWente speelt al een paar jaar om de titel mee en de club speelt altijd Euro pees. Sportief gezien is Twente op dit moment een grotere club dan finish zouden gaan aanvallen, maar vijf kilometer eerder lag er al een mooie kans. Ik ben 'sneaky' weggereden", glunderde de vrouw uit Zwolle. Ze moest even knokken omdat de meiden van HTC hard aan het ja gen waren, maar toen die de strijd hadden opgegeven, had ze het spel gewonnen. Een half minuutje na dat Gunnewijk juichend de finish lijn was gepasseerd, won Marian ne Vos de spurt van de achtervol gende groep. Dankzij de daarmee verdiende bonificatieseconden bouwde Vos haar voorsprong in het algemeen klassement op Em ma Johansson uit tot veertig secon den. „In het verleden was de Hol land Ladies vaak tot het einde toe een secondenspel, maar dat is nu dus anders", zei ploegleider Jeroen Blijlevens over de strijd om de eindzege. De oud-prof zag zijn meiden ook gisteren het strijdplan weer tot in Feyenoord. Ik weet zeker dat ik me daarom hier sneller en gemak kelijker verder kan ontwikkelen." Dat de transfer heel wat voeten in aarde heeft gehad, is genoegzaam bekend. Feyenoord en Twente za ten elkaar tot de laatste snik dwars en sommige supporters van de Rotterdamse club namen het Fer ronduit kwalijk dat hij wegwilde. de puntjes uitvoeren. Dat andere ploegen een beetje moedeloos be ginnen te worden van het rijden van met name Vos, ontlokt hem slechts een glimlach. „Wat moet ik daar van zeggen." Hij wees slechts op het moment dat Gunnewijk aanviel. „Even rijdt HTC daar met drie meiden hard achteraan. Dan laten ze het over aan de anderen. Waarom spreken de ploegen in de kopgroep niet af dat ze ieder één renner mee laten werken. Zo wordt er echter niet gekoerst bij de vrouwen." En zo valt er voor de concurrentie nog veel te leren van Vosje en haar kompanen. „We hebben gewoon gekoerst vandaag", zegt ze zelf over het slagveld dat Nederland Bloeit aanrichtte in en rond Breda. Bram Sevens van AA Drink kon er slechts bewonderend naar kijken. „Ze spelen het perfect uit. En zo als Vos nu bezig is, pakt ze over twee weken op het WK twee we- Fer werd verbaal bedreigd en ont ving zelfs een rouwkaart in de brie venbus. „Er is daar al genoeg over gezegd. Ik heb geen moment ge twijfeld dat de transfer niet zou doorgaan. Het belangrijkste is dat ik hier nu zit. Ja, ik weet dat de concurrentie groot is. Het elftal staat. Het is nu aan mij om me in de ploeg te knokken." reldtitels." Ontmoedigend voor de rest? Sevens wil ja knikken, maar doet dat niet. „We blijven elke dag proberen om haar te kloppen. Ook morgen weer." Marianne Vos verdeelt en heerst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44