Werkstraf na seks met meisje €8,- zeeland 123 Stremming Vlaketunnel en richting Belgische grens in zelfde weekeinde Ministerie doet onderzoek naar radioactiviteit in Sioegebied KOOP VANDAAG OP SWEETDEAL.NL IN PLAATS VAN €16,- GA VOOR DEZE AANBIEDING NAAR SWEETDEAL.NL KORTING SWEETDEAL VAN DE DAG Geniet van een lekkere High Tea bij Taart Tafel in Goes en profiteer van wel 50% korting. HIGHLIGHTS VOORWAARDEN vrijdag 9 september 2011 RECHTBANK Ontucht met minderjarige door Emile Calon middelburg - Een 21-jarige jonge man uit Schouwen-Duiveland ont moette in de nacht van oud op nieuw 2010 een meisje in het café. Hij had het idee dat ze een paar jaar jonger was als hem, maar hij was hoogst verbaasd toen hij zes maanden later van de politie hoor de dat ze destijds vijftien was. Hij moest juni '2010 op het politie bureau komen omdat er aangifte was gedaan van seksueel misbruik. Hij had haar, nadat ze wat in het café hadden gepraat, mee naar bui ten genomen om daar te praten. Vervolgens hadden ze gekust, had hij haar betast en hadden ze sek sueel contact. Uit de verklaring bij de politie begreep hij dat ze dat kussen wel leuk vond maar alles wat daarna gebeurde tegen haar zin was. Ze had, zo verklaarde ze ook, geen duidelijke signaal gege ven dat hij te ver ging. Ze voelde zich namelijk overvallen door wat hij met haar deed en haar liet doen. Tegenover de Middelburgse rech ters liet de jongeman gisteren we ten dat hij zich niet alles meer kon herinneren. Hij verzekerde echter dat hij geen moment het idee had dat zij vijftien was. „Zij dronk alco hol, danste op een tafel, was mid den in de nacht op stap en zag er ook nog eens ouder uit." Officier van justitie W. Suijker- buijk hield hem voor dat hij ge woon schuldig is omdat het meisje destijds vijftien was en kinderen van die leeftijd beschermd moeten worden omdat ze zelf het moeilijk vinden om grenzen te trekken. Hoewel hij wel haar lichaam was binnengedrongen wilde de officier hem geen verkrachting ten laste leggen. Wel seksueel misbruik en eiste hij een werkstraf van 140 uur. Raadsman B. van de Luijtgaarden vroeg om vrijspraak. Hij stelde dat de agenten, die haar het eerst spra ken, ook niet in staat waren haar leeftijd goed te schatten. Hij stelde ook dat niet het meisje zelf aangif te wilde doen maar dat haar vader en haar psycholoog daarop had den aangedrongen. Ook voerde hij aan dat het meisje destijds bijna zestien was. „Drie maanden later had niemand zich hier druk om ge maakt." Ook voerde hij aan dat 'dit soort seksuele contacten so ciaal geaccepteerd worden'. Uitspraak 22 september. middelburg - Rijkswaterstaat voert vanaf zaterdag 17 september 20.00 uur tot zondag 2 oktober 17.00 uur afrondende herstelwer ken uit aan de Vlaketunnel. In de ze periode is zoveel mogelijk één rijstrook in beide richtingen be schikbaar. Ook zijn drie volledige afsluitingen gepland: van zaterdag 17 september 20.00 uur tot zondag 18 september 22.00 uur, van vrij dag 23 september 20.00 uur tot zondag 25 september 16.00 uur en van vrijdag 30 september 20.00 uur tot zondag 2 oktober 17.00 uur. Het verkeer wordt dan lokaal om geleid via de Vlakebrug (N289). Het werk bestaat met name uit re pareren en vervangen van de voe gen tussen de tunnelelementen en aanbrengen van de definitieve top laag asfalt. Rijkswaterstaat voert in hetzelfde weekeinde van vrijdag 16 septem ber 20.00 uur tot maandag 17 okto ber 06.00 uur groot onderhoud uit aan de A4 tussen knooppunt Mar- kiezaat en de Belgische grens. De mmmmmsmm door Nadia Berkelder vlissingen-005t - Nog dit jaar wordt een inventarisatie gemaakt van de radioactiviteit in het Sioege bied. Dat heeft de Zeeuwse Milieu federatie (ZMf) gisteren bekendge maakt. Het onderzoek wordt uitge voerd door het ministerie van EL8d. Radioactiviteit komt niet alleen bij de kerncentrale en opslagbedrijf Covra vrij. Ook fabrieken kunnen radioctieve stoffen uitstoten. Van fosforproducent Thermphos is be kend dat er radioactief lood en po lonium uit de schoorsteen komt. eerste twee weken wordt er ge werkt in de richting van Antwer pen, de laatste twee weken rich ting Bergen op Zoom. Om de werkzaamheden uit te kunnen voeren, is de hele maand per rij richting slechts één rijstrook be schikbaar. Bovendien gaan de ver bindingswegen tussen de A4 en de A58 aftvisselend dicht, ook overdag. Het gaat om regulier on derhoud, zoals asfaltering, marke ring, onderhoud aan de vangrail en bewegwijzering. Kmmawmmmmïmmsz&i De ZMf wordt betrokken bij het onderzoek naar straling. De organi satie wijst er op dat voor radioacti viteit geen veilige dosis bestaat: el ke opgelopen dosis kan bij men sen gezondheidsschade opleveren. Dat de provincie volgend jaar alle vervuilende stoffen in Zeeland in kaart wil brengen, juicht de ZMf toe. De provincie keek volgens de milieuorganisatie in het verleden te veel naar de uitstoot van indivi duele bedrijven. Er was te weinig oog voor de optelsom van alle stof fen die vrijkomen in de industrie en het verkeer en de gezondheids effecten ervan. MEEST GELEZEN 1Werkstraf geëist voor misbruik 2. Zeeland moet voorzichtig zijn met bouw nieuwe woningen 3. Scholen verdeeld over uniform STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto sweetdèa - m Een uitgebreide High Tea voor maar €8,- i.p.v. €16,-. De High Tea bestaat uit sandwiches (komkommer, zalm en eiersalade), appeltaartje, scone met jam en clotted cream, brownie, taart tafeltaartje, chocolaatje en fruit. Bij de High Tea kun je onbeperkt thee drinken! (smaak naar keuze) De voucher is 3 maanden geldig vanaf de dag van ontvangst. Reserveren o.v.v. Sweetdeal. Vanaf 12 september is het mogelijk te reserveren. Je ontvangt de voucher de eerste werkdag nadat de deal is afgelopen. Deze aanbieding is alleen te koop op sweetdeal.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43