201 zeeland Het kerstpakket kan Hulst pakt wegen en velden aan Geen protest tegen koopzondagen in Sluis ACTIE M-LINE italiaanse keukens 2e Matras halve prijs www.binnenuit.nl Kim is geslaagd Slagwerkfestival www.binnenuit.nl IJgenweis heeft gasten www.binnenuit.nl Hennepkwekerij KERStPAKKETTENBORREL Drankenhandel Kolijn toont op open dag The Old Firm hoofdact tijdens derde Boeliepop Asfalteringswerk aan Tractaatweg komende dagen vrijdag 9 september 2011 TERNEUZEN Kim Mechielsen uit Terneuzen, oud-leerlinge van De Rede en de Hogeschool Zeeland, is aan de Uni versiteit van Tilburg geslaagd voor de opleiding Communicatie- en in formatiewetenschappen. Zij specia liseerde zich in bedrijfscommunica tie en digitale media. TERNEUZEN Muziekvereniging De Vliegende Hollander houdt morgen een slag werkfestival op het Arsenaalplein in Terneuzen. Van 13.30 uur tot 17.30 uur treden groepen uit achter eenvolgens Aardenburg, Heinkens- zand, Terneuzen en Oostburg op. CADZAND-BAD Jeugdorkesten IJgenweis uit West- Zeeuws-Vlaanderen en Cecilia uit Princenhage (Breda) geven morgen samen een concert in het boothuis van de KNRM in Cadzand-Bad. Het dubbelconcert begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. OOSTBURG In een woning aan de Jan Steen straat in Oostburg is woensdag avond een hennepkwekerij ont dekt. In drie kamers op de eerste verdieping stonden ruim 480 plan ten. Alle planten en materialen zijn vernietigd. door Eugène Verstraeten hulst - Ondanks de moeilijke eco nomische tijd zien burgemeester en wethouders van Hulst toch kans om volgend jaar extra investe ringen te doen in kwaliteit en leef baarheid. „In de kemtakendiscussie heeft de gemeenteraad gevraagd ruimte te zoeken om het achterstallig onder houd aan wegen weg te werken", zegt wethouder Adrie Totté (finan ciën). „We willen daar de komen de drie jaar een miljoen euro extra in stoppen." De wegen bovenaan het lijstje zijn een deel van de 's Gravenstraat in Clinge en de He- melstraat en Hoofdstraat in Sint lansteen. Daarnaast wil de ge meente ook het achterstallig on derhoud aan sportvelden oppak ken. „We gaan kijken welke velden er in oud-Hontenisse aan een op knapbeurt toe zijn." Een lang gekoesterde wens is ook het opknappen van het dorpshuis in Vogelwaarde. Ook daarvoor is in de concept-begroting 2012 geld, evenals voor het beter toegankelijk maken van het streekfnuseum. Dit jaar is in Hulst voor 1,7 miljoen euro bezuinigd. „Maar komende ja ren geven een positiever beeld te zien dan we eerst dachten", zegt Totté. Er is dan ook geen nood zaak om ook in 2012 de parkeerta rieven weer te verhogen. Wel gaan de parkeerboetes omhoog van 46 naar 52 euro. „Met betrekking tot dé belastingen willen we in de middenmoot blij ven van Zeeland. Zoals eerder in de raad is afgesproken, stijgt de OZB volgend jaar met 5 procent." Ook de andere gemeentelijke belas tingen en heffingen stijgen met eenzelfde percentage. Totté: „We hebben met de raad een kemtakendiscussie gevoerd en de uitkomsten hebben we zoveel mogelijk in de concept-begroting verwerkt. We houden er ook al re kening mee dat we drie ton extra kwijt zullen zijn aan Dethon." Zorgen baren ook de toenemende kosten voor huishoudelijke hulp. Een nieuwe werkwijze moet daar uitkomst bieden. De raad kan nu zijn visie geven, waarna de concept-begroting nog kan worden aangepast. door Martijn de Koning Het kan nog zo slecht gaan met een bedrijf; van het kerstpakket voor je werknemers blijf je af Dat lijkt althans het mot to van veel bedrijven in de regio. Tot groot plezier van Emmy de Nijs, die bij drankenhandel Kolijn in Terneuzen samen met Miriam Bruijnzeel de 'kerstpakkettenafde- ling' runt. „Hooguit schakelen be drijven over op een iets goedkoper pakket. Maar afschaffen doen ze niet." Sterker nog: in de dertig jaar dat De Nijs in het vak zit, is de lijn al leen nog maar stijgend geweest. Er vallen dus nog steeds klanten te winnen. Een manier om dat te doen, is de kerstpakkettenborrel, die het bedrijf gisteren hield. Het vorig jaar geopende 'kerstpakket- tengebouwtje' bij de zaak was voor iedereen te bezoeken, en in een tent presenteerden leveran ciers allerlei lekkernijen die, zo vin den ze in elk geval zelf) prima in een kerstpakket passen. Onderne- Emmy de Nijs (links) en Miriam Bruijnzeel draaien de kerstpakkettenafdeling van Drankenhandel Kolijn. Klanten hebben er keuze uit meer dan 1500 producten. foto's Peter Nicolai De producten kunnen zelfs verpakt worden in (sport)tassen en luxe koffers. kloosterzande - Wagenbouwers vereniging De Boelies uit Klooster- zande houdt morgen de derde edi tie van Boeliepop. Dat gebeurt op de parking van café-frituur Tom my's aan.de Cloosterstraat. Hoofd act is The Old Firm, dat na ruim 15 jaar bezig is aan een 'afscheidstoer- nee'. Ook dj Herr staat op het podium, net als een verrassingsact. De opbrengst van het festival gaat naar de kas van de vereniging, zo dat die met carnaval weer goed voor de dag kan komen met een fraaie wagen. Het Boeliepopterrein is toeganke lijk vanaf 20.00 uur. door Martijn de Koning sluis - Dat de gemeente Sluis de zondagopenstelling van winkels met hand en tand verdedigt, is voor niemand reden tot protest. Tegen het voornemen om bij het Rijk te wijzen op het belang van de koopzondagen, is bij de ge meente geen enkele zienswijze in gediend. Het Rijk past binnenkort de win keltijdenwet aan. Daarin komt te staan dat alleen gemeenten die zichzelf 'toeristisch gebied' vin den, vaker dan twaalf keer per jaar koopzondag mogen toestaan. Zo'n zelfbenoemde toeristische functie moet wel goed onderbouwd zijn, want belanghebbenden kunnen bij de rechter protest indienen. Dat leidde in Sluis tot enige zor gen. Aangezien niemand bij de ge meente protesteerde tegen het con cept van de verordening waarin de openstelling geregeld is, lijkt een gang naar de rechter echter niet erg logisch. Eerder lieten landelijke politici, on der wie minister Maxime Verha gen (economie), al weten dat Sluis en ook Hulst zich volgens hem geen zorgen hoeven te maken. Hij wees daarbij op de traditie van koopzondag en, in het geval van Sluis, op de toeristische kustlijn. terneuzen - De provincie hoopt dat het komend weekend eindelijk lukt, de al twee keer uitgestelde as- falteringswerkzaamheden op de Tractaatweg tussen de N62 bij Ter neuzen en de Oostpoortweg vlak bij Westdorpe. De aannemer gaat vanavond om t9.oo uur aan de slag. Hij heeft maandag tot 5.00 uur de tijd om nieuwe asfaltlagen aan te brengen. Het autoverkeer wordt onder meer omgeleid via Sas van Gent. De provincie meldt overigens voor alle zekerheid dat 'de periode van uitvoering nog kan wijzigen afhan kelijk van de werk- en weersom standigheden'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40