zeeland 13 Zeeland kent twee risicogroepen Referendum Negenduizend kinderen vullen schoenendozen Alcoholcontrole KRAS.NL. commentaar Vertrek: 4 en 25 oktober 2011 met o.a. Braga, handelsstad Porto, bruisend Coimbra, middeleeuws Óbidos en hoofdstad Lissabon incl. vlucht, ontbijt, 5 x diner, NL-reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35621 Vertrek: 28 september en 12 oktober 2011 met o.a. Venetie, Verona, Lucca, Cinque Terre, Pisa, Rome, Napels, Pompei en Florence incl. vlucht, ontbijt, 9 x diner, NL-reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38307 Vertrek: 4 oktober 2011 t/m 28 maart 2012 met o.a. Granada, Córdoba en Sevilla in Spanje Meknès, Fès, Ouarzazate en Marrakech in Marokko incl. vlucht, ontbijt, 11 x diner, NL-reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38186 vrijdag 9 september 2011 Vergeleken met de landelijke cijfers", zegt Christine Din- gemanse van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ), „is het alcoholgebruik achter het stuur in Zeeland wel ge daald. Eerst zaten we boven het landelijk gemiddelde en nu zitten we op het landelijk gemiddelde. Over een reeks van jaren is het in Zeeland behoorlijk stabiel geble ven en daar zijn we niet zo blij mee. We willen dat het daalt." Mede om die reden buigt het ROVZ zich samen met de partners in de strijd voor verkeersveiligheid (politie, wegbeheerders, Veilig Ver keer Nederland, Team Alert) over een nieuw plan van aanpak voor de komende drie jaar. Dat wordt vooral gericht op de twee Zeeuwse risicogroepen; jon ge bestuurders en bestuurders die vaker met een hoog alcoholpromil lage betrapt worden. Jonge be stuurders die gedronken hebben vormen een extra gevaar omdat ze nog niet zo ervaren zijn. En de ste vige drinkers horen al helemaal niet achter het stuur. Christine Dingemanse hoopt dan ook dat het alcoholslotprogramma van het ministerie snel ingevoerd kan wor den. Dat wordt nog dit jaar ver wacht. Het houdt in dat bestuur ders die voor de tweede keer wor- den'betrapt met een hoog alcohol promillage kunnen kiezen uit een rijontzegging of een alcoholslot programma. Voor jonge automobilisten wordt gedacht aan gerichte controle acties. Verder zijn er nog de gebrui kelijke acties, zoals borden langs de weg en spotjes op radio- en tele visie, maar het ROVZ zoekt ook naar mogelijkheden om met jonge ren in gesprek te komen over alco hol en auto's besturen en de geva ren van die combinatie. In december wordt ook weer een speciale BOB wintercampagne ge houden. Dat is gebruikelijk in dat Voor 2010 had de politie Zeeland als streefdoel 1200 boetes uit te schrijven bij alcoholcontroles in het verkeer. Gerealiseerd: 1142. Voor 2011 wordt in het jaarplan uitgegaan van 1548 processen-ver- baal voor rijden onder invloed en 75 invorderingen van het rijbewijs. En verder 7130 pv's voor het rij den door rood licht, 4950 voor het niet dragen van gordel en 1300 pv's voor rijden zonder helm. jaargetijde. Alcoholgebruik tijdens de feestdagen speelt daar meestal een rol bij. Over de opzet daarvan wordt nagedacht. Verder wil het ROVZ graag dat een proef die vooral is gericht op bestuurders die uit sportkantines komen, in Zeeland wordt gehou den. Zeeland heeft zich daar voor aangemeld. Het ministerie hakt daar binnenkort een knoop over door. In Zeeland is met het oog daarop voor de zomer al een zoge naamde nulmeting gehouden on der zeshonderd vrijwilligers, om eens te kijken hoe het staat met het alcoholgebruik onder chauf feurs afkomstig van sportgerela- teerde activiteiten. Die gegevens zullen worden vergeleken met de uitkomsten die uit het pilot-pro ject komen als dat ook in Zeeland kan worden gehouden. MIDDELBURG - Negenduizend kin deren doen dit jaar mee aan de schoenendoosactie Edukans Schoenmaatjes. Ze versieren een schoenendoos met speelgoed en schoolspullen voor een kind in een ontwikkelingsland. Scholen, kerken, buitenschoolse opvang, bedrijven en verenigin gen; iedereen doet mee. De dozen zijn tot eind dit jaar in te leveren in Vlissingen, Middelburg, Sluis en Burgh-Haamstede. Vanaf half okto ber tot begin december kunnen de schoenendozen ook worden inge leverd bij schoenenwinkel Ziengs. Kinderen kunnen meedoen via scholen, kerken, bso's, bedrijven en verenigingen, maar ook via de schoenenwinkels van Ziengs. De dozen worden uitgedeeld in Malawi, Kenia, Oeganda, Irak, Mol davië, Albanië en in Ghana. waarom zou je meer betalen GroenLinks wil een re ferendum over de bouw van een twee de kerncentrale. De partij vindt deze kwestie te recht belangrijk genoeg om het volk direct te raadplegen. Of er een groot verschil is tussen de inzichten in Den Haag en die op straat, zal nog moeten blij ken. In elk geval is het nuttig als de burger een handje helpt bij deze keuze. Want die is sinds de ramp in Japan niet een voudiger geworden. Zweren wij kernenergie af, zoals de Duitsers? Of zien we geen pro bleem, zoals de Fransen? Het plan van GroenLinks heeft ook nadelen. De probleemstel ling in een referendum is door gaans zwart-wit. De consequen ties hoefje niet mee te wegen. De samenhang met andere be sluiten mag je negeren. Daarom kan een referendum over kerne nergie maar beter niet bindend zijn. GroenLinks ziet goed dat meer kennis over het draagvlak voor kernenergie handig is. Maar we hebben het parlement om uiteindelijk een zorgvuldig beredeneerd besluit te nemen. 8-/12-/15-daagse vlieg-/busreizen In Zeeland en Brabant is het aantal automobilisten dat rijdt met een slok op tussen 2008 en 2010 het sterkst afgenomen. foto Ruben Oreel automobilisten zijn in 2010 voor het onderzoek in Zeeland staande gehouden of aangehouden. Diverse gegarandeerde vertrekdata! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van kz Arke of reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3