zeeland 119 19 Werken en leren de slag zijn, groeit de motivatie' Idee voor gemeenschapscentrum en basisschool in gebouw Rabobank i..« Van Etten auping vrijdag 9 september 2011 Jongeren doen mee aan het project FlexTechniek van UWV Werkbedrijf, de Zeeuws-Vlaamse gemeenten, Regionaal meld- en coördinatiepunt vroegtijd ige schoolverlaters (RMC) Zeeuws-Vlaanderen en het ROC Wester schelde. Metaal en elektrotechniek zijn de vakken waaruit de jongeren kunnen kie zen. Vier gaan voor elektrotechniek, de rest voor metaal. De leerlingen gaan één dag naar school en de andere werkdagen lopen ze stage.bij een bedrijf. ding." Vink is redelijk positief ge stemd. „Als die jongeren eenmaal aan de slag zijn, zie je dat hun mo tivatie groeit. Dat ze het mooi vin den om dingen te maken met hun handen." In principe zal de nieuwe groep één dag in de week op school zijn en vier dagen in een bedrijf prak tijkervaring opdoen. Van de der tien aanwezige metaalleerlingen heeft bijna de helft al een leerwerk- bedrijf gevonden. Verploeg is er blij mee dat het bedrijfsleven zo laat zien dat het wil meewerken om jongeren aan de bak te helpen, al kunnen er altijd nog bedrijven bij. „Zonder de medewerking van ondernemers komen we nergens." Om hen te laten zien welke kan sen er liggen, is er 6 oktober vanaf 18.00 uur een symposium in het Temeuzense gemeentehuis onder de titel 'De drie O's (onderwijs, overheid en ondernemers) gaan voor winst'. Verploeg: „Maar de beste ambassadeurs zijn toch wel de jongeren zelf." Said Issa Dhisow (31) „Sinds drie jaar woon ik in Neder land. Ik kom uit Somalië en ben daar vandaan gevlucht. De eerste ja ren hier heb ik Nederlands geleerd aan het ROC. Nu ga ik de opleiding elektrotechniek doen, omdat ik daar ook al ervaring mee heb. Ik heb in Somalië ook in de elektro techniek gewerkt." MEEST GELEZEN 1. Man mag seksshop niet beheren 2. Toeterende trucks van Sas 3. Vijf hennepkwekerijen opgerold Z2 Kijk elke werkdag om 10.00,16.00 en 22.00 uur naar het laatste Zeeuwse nieuws op www.z2.nl TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Eugène Verstraeten SINT JANSTEEN - De locatie van de voormalige Rabobank aan de Ge- slechtendijk in Sint Jansteen is wel licht geschikt om er een nieuw ge meenschapscentrum en een nieu we basisschool te realiseren. Het voormalige bankgebouw zou dan behouden kunnen blijven. Fons Dobbelaer (Algemeen Belang Groot Hulst) en onafhankelijk raadslid los van Eek opperden dat in de commissie Samenleving. Het idee doorkruist het raadsvoor stel om daar de bouw van een aan tal appartementen, waaronder acht koopwoningen, door Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen mogelijk te maken. De koopappartementen kosten 250.000 euro en tot nu toe heeft zich nog geen koper aange diend. Van Eek: „En dan moet je praten over andere alternatieven. Ik denk dat die andere invulling pas aan de orde komt op het mo ment dat de projectontwikkelaar er geen heil meer in ziet om een woning te kunnen verkopen." „Mij is verteld dat de fundering van het bankgebouw niet geschikt is voor andere doeleinden", meng de Jo van Remortele (Groot Honte- nisse) zich in de discussie. Ronny van de Broecke van het col lege van bestuur van scholengroep Leertij zegt dat wat hem betreft al le opties open zijn. „Maar het is wel heel noodzakelijk dat er snel een oplossing komt voor de huis vestingsproblematiek van de Inghe- losenbergheschool." Woongoed laat weten nóg steeds vast te houden aan de realisering van de zorgappartementen. „Maar als de woningmarkt instort, zullen we ons op de situatie moeten bera den." Deze maand wordt het on derzoeksrapport van de initiatief groep Steen voor Steen verwacht. De groep zocht naar mogelijke op lossingen voor de huisvesting van de school en het verouderde ge meenschapscentrum de Warande. Deelnemers aan het werk-leerproject FlexTechniek in de werkplaats van het ROC Westerschelde, rechts docent Jaap Wisse. foto's Peter Nicolai Tapijt - Laminaat - IMIon - Marmnleum Gordijnen - Matrassen - Binnenzonwerin; Bodems - Bedlinnen - Dekbedden tuW" wonen slapen Complele woninginrichting op maat Steenstraat 23 - Hulst Telefoon 0114 3141 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39