Nine O'clock kan nog niet betalen 'Als ze eenmaal aan i8l zeeland 'Oplossing De Meerpaal' Overeenkomst Kop van Noordstraat prikkelt alle betrokken partijen Vogelrock almanak In de techniek en ook de zorg is vraag naar goed opgeleide krachten. Jongeren zonder diploma krijgen nu via een speciaal leer-werkproject de kans zich in techniek te bekwamen. vrijdag 9 september 2011 door Raymond de Frel hulst - De Stichting Nine O'clock is pas vanaf 20 oktober weer in staat om gedupeerden van het afge blazen festival terug te betalen. Dat laten de organisatoren van het dancefestival in Hulst in een e-mail weten aan alle mensen die kaarten kochten. De stichting trok zelf de stekker uit het evenement, omdat het niet aan de gemeentelij ke eisen kon voldoen. In de digitale brief biedt de stich ting excuses aan voor de vertra ging van de terugbetaling. „Wij be grijpen dat het zeer vervelend voor u is om geen snelle (of in sommige gevallen helemaal geen) reactie te krijgen op door u gestel de vragen", laat Nine O'clock we ten. Zij gaf de restitutie uit handen aan een onbekende partij. „Vanaf vandaag doen wij de beantwoor ding van vragen en verwerking van terugbetalingen zelf" De stichting Nine O'clock kan 'vanwege financiële omstandighe den' pas vanaf 20 oktober vijftig procent van het volledige bedrag teruggeven aan de gedupeerden. „Het overige deel storten wij dan voor het einde van dit jaar terug." Entreekaarten kostten 35 euro. De stichting Blijft wel de regel han teren dat aanvragen voor restitutie die zijn gedaan na 10 juli, niet wor den behandeld. Vragen kunnen worden gemaild naar tickets@nine-o-clock.nl. De organi satie belooft een antwoord binnen een a twee werkdagen. Nine O'clock hoopt ook dat de verkoop: punten Free Record Shop en See Tickets niet meer worden bestookt met vragen. Tom Willaert uit Clinge heeft gro te twijfels bij de beloftes. Via Face- book benaderden tot nu toe zo'n 180 gedupeerden hem. „Ik ben met een jurist in overleg over ver volgstappen. Als de stichting 20 ok tober iedereen het volle bedrag kan terugbetalen, vind it het goed. Maar niet eerst de helft en op een later tijdstip de rest. Deze brief is ook helemaal niet juridisch onder bouwd. Als je geen geld hebt, ga je het maar lenen bij de bank. Kom zeg, dit speelt al vanaf mei." door Raymond de Frel terneuzen - De gevaarlijke ver keerssituatie op de Sloelaan in Ter- neuzen ter hoogte van basisschool De Meerpaal wordt wellicht verbe terd met zogenoemde 'endlich-ar- men'. Dat zijn demontabele zwaai armen, waarmee de weg aan beide kanten wordt afgezet. De briga diers worden zo beschermd en weggebruikers zijn genoodzaakt te stoppen. Hard rijdende bussen en auto's en fietsers die stoptekens ne- Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J Meijering d.d. 06 september 2011 blijkt, dat t.v.v. de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid STANDBY SERVICES B.V., gevestigd en kantoor- houdende te ROTTERDAM aan ERCAN SEVER, geboren 12-03-1977. zonder be kende woon- of verblijfplaats, is betekend een beschikking gegeven door de Voor- zieningenrechter van de rechtbank te Rot terdam d.d 15 augustus 2011, alsmede een proces-verbaal van conservatoir der- denbeslag d.d. 29 augustus 2011 Genoemde E. Sever, kan een afschrift van dit exploot met bijlagen verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 "Zusterstraat 3" Goes Di Wo Do Vrij Za 13.00-17.00 uur 13.00-17.00 uur 13.00 - 21.00 uur" 11.00- 17.00 uur 13.00- 17.00 uur 's winters -18.00 uur Tip? redactie@pzc.nl Het enthousiasme van de achtjarige Samsamen met opa en oma uit Zie- rikzee in De Efteling, kende geen grenzen. „Vogelrock. Dat is echt vét", spiegelde hij opa en oma wervend voor. Dus konden die een ritje in de ze indoorachtbaan niet weigeren. Wat volgde was op z'n zachtst ge zegd een enerverende ervaring waar bij de zintuigen continu op het ver keerde been werden gezet. De zojuist genuttige boterhammen begonnen danig op te spelen. Groen en geel stapte het Zierikzeese stel uit. Met het vaste besluit deze attractie nooit meer te bezoeken. Sam oogde fris en fruitig. „Oma, mag ik in de (draaien de) Kookpotten?" 'Tuurlijk' was het antwoord. En in gedachten: 'Gaan wij rustig braken en bijkomen'. PROJECT FLEXTECHNIEK door Harmen van der Werf Een diploma hebben ze niet en daarom komen ze ook moeilijk aan de bak. Zo nu en dan een uitzendbaantje, dat is al les. „Op den duur komen ze er dan achter dat ze daarmee weinig opschieten. Dat ze echt een vakop leiding moeten volgen", is de erva ring van Peter Verploeg van het UWV Werkbedrijf, „en die kans krijgen ze nu, in de metaal- en de elektrotechniek." Verploeg doelt op de groep jonge ren die zich donderdagochtend bij het ROC Westerschelde heeft ge meld. „We hebben ze een brief ge schreven, een sms-je gestuurd en vervolgens ook nog gebeld." Het re sultaat mag er zijn. Van de negen tien kandidaten zijn er zestien ko men opdagen. De anderen hebben vaak een geldige reden waarom ze zijn weggebleven, bijvoorbeeld om dat ze ziek zijn. De motivatie zit er dus aardig in en docent Jaap Wisse van het ROC Westerschelde geeft dit nog een oppepper. Hij wijst naar zijn grijze haardos. „Veel mensen die in de metaal- of elektrotechniek werken, hebben dezelfde kleur haar als ik. Ze hebben goede opvol gers nodig." De groep luistert aandachtig, alsof ze het gewend zijn in een klaslo kaal lessen te volgen. Dat schortte er juist vaak aan in het verleden, op de middelbare school. De mees ten hebben geen diploma op zak. Verploeg: „Om allerlei redenen, so ciale en/of financiële problemen, drugsgebruik of gewoon gebrek aan motivatie." Dat ze nu terug naar school gaan, heeft volgens Verploeg vooral te maken met geld. „Ze ontdekken van lieverlee dat ze een diploma nodig hebben om een redelijk inkomen te kun nen verdienen." Vier instanties, waaronder de ge meente Terneuzen, uitkeringsin stantie UWV en het ROC, hebben de handen ineengeslagen om de groep jongeren op weg te helpen. „De overheid steekt een hoop geld in jullie", laat Jaap Wisse niet na te nabedrukken, „en daar mag de overheid ook iets voor terug ver wachten. Jullie zullen het moeten doen. Jullie houding bepaalt of de ze opleiding voor jullie een succes wordt of niet." Verploeg heeft er wel vertrou wen in. Hij wijst op een pro ject ter bestrijding van jeugdwerk loosheid dat vorig jaar in Zeeland heeft gedraaid. „Aan het einde van de rit had tachtig procent van de deelnemers een startkwalificatie. Ie mag dat toch best een goede sco re noemen." Stanley Vink, chef-leermeester in de metaalwerkplaats van het ROC Westerschelde, moet een belang rijk deel van het praktijkwerk doen. Hij kent het klappen van de zweep. „Ik werk inmiddels tien jaar bij het ROC en daarvoor ook tien jaar bij het Centrum Vakoplei- geren, maken de oversteek bij de school ondanks de inzet van vrij willige verkeersbrigadiers gevaar lijk. Mede hierdoor neemt het aan tal vrijwilligers af De school wil daar verandering in brengen en kreeg bijval van raadsleden Jack Be gijn (CDA) en Bram Stoffels (TOP/Gemeentebelangen). Stoffels vroeg in de commissie Omgeving of wethouder Co van Schaik al een oplossing heeft bedacht. Van Schaik: „Onze verkeersdeskundige denkt dat we met endlich-armen de situatie kunnen verbeteren." Peter Verploeg (46) „Ik ben werkcoach jongeren. Ik doe dit werk nu veertien jaar en merk dat het aantal jongeren dat zonder diploma de school verlaat, is toege nomen. Dat is jammer, vooral voor de jongeren zelf, maar ook voor de samenleving. Ze hebben zeker de eerste tijd veel begeleiding nodig en die bieden wij hen." Rozemarijn Sieben (26) „Vanaf mei ben ik al in opleiding bij Ferris, onderdeel van de Syndus Group in Terneuzen, de vroegere Eyke Hogendoorn Group. Ik doe er bank- en con structiewerk, hechten en lassen. Hiervoor heb ik in de horeca gewerkt, bij Checkpoint - tot de eerste politie-inval - en later bij café De Schelde. Maar ik heb twee dochters en de zorg voor kinderen is moeilijk te combineren met werk in de horeca. Ik vind het werken in de metaal ook mooier. Het is leuk om iets met je handen te maken. Dat geeft een tevreden gevoel. Ik blijf bij Ferris en ga dus vanaf nu één dag in de week naar hèt ROC Wester schelde om het diploma werktuigbouwkunde niveau 2 te halen." door Raymond de Frel terneuzen - Wethouder Frank van Hulle (grote projecten) is 're delijk overtuigd' dat hetplan voor de Kop van de Noordstraat in Ter neuzen slaagt. Over een alternatief heeft hij dan ook nog niet nagedacht, gaf hij de raadscommissie Omgeving mee tij dens de behandeling van de ont- wikkelovereenkomst voor het ge bied. „We hebben allemaal een be lang in het gebied, dus is alle par tijen er veel aan gelegen om er iets moois van te maken. Deze over eenkomst prikkelt ons allemaal", aldus Van Hulle. Hij antwoordde daarmee onder meer op een vraag van de PvdA. Die partij wilde weten waarom de gemeente de overdrachtsbelasting voor zijn rekening neemt bij de aankoop van het pand van Nae- ye-Verstraeten door projectontwik kelaar Leyten. Volgens Van Hulle is dat het resultaat van onderhan delen. „Het gaat om zo'n zestigdui zend euro", aldus Van Hulle. De wethouder heeft vandaag een gesprek op het provinciehuis om te praten over een subsidie van 2,3 miljoen euro, die het tekort op het project grotendeels moet dichten. Tegelijk met het ondertekenen van de ontwikkelovereenkomst tussen de gemeente, woonstichting Cla- vis, Leyten en de Rabobank is vol gens wethouder Co van Schaik ook de koop van twee nog beno digde panden (van Van der Poel) geregeld. „We kopen de panden voor 305.000 euro, tenzij de raad bedenkingen heeft", aldus Van Schaik. Een aantal commissieleden wilde weten of een haalbaarheidsonder zoek door Leyten en Clavis naar een woontoren op de Beurtvaart- kade in financieel opzicht noodza kelijk is voor de ontwikkeling van de Kop van de Noordstraat. Van Hulle beantwoordde die vraag met 'nee'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38