Zeeland PZC r Compromis grafbeleid krijgt staartje Jongeren scheuren met brommobiel fijzenpakket 1.3 ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 23 Japans genieten in Onder de Linden voor Japan e 23 miljoen J1 'Als ze eenmaal aan de slag zijn, groeit de motivatie' Vrijdag 9 september 2011 'Werkstraf na seks met minderjarig meisje' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl OVERGANGSREGELING Gemeenteraad gaat akkoord, maar bezwaarmakers kondigen gang naar de rechter aan door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het instellen van een overgangsregeling voor het ruimen van algemene en huurgraven met verlopen termijnen in de gemeen te Terneuzen krijgt een juridisch staartje. Bezwaarmaker Simon de Pooter uit Hoek kondigde in de raadscom missie Omgeving een gang naar de rechter aan als de gemeenteraad in stemt met het voorstel. Daar heeft het alle schijn van. Wethouder Jaap Bos kreeg tijdens de commis sievergadering vanuit alle fracties bijval voor zijn beleid en persoon lijke betrokkenheid. Bos stelde on der meer een spreekuur in om be zwaren te inventariseren en mee te nemen in het voorstel. De Pooter en Henk Meertens lie ten tijdens de commissievergade ring andermaal weten dat het voor stel niet aan de wettelijke eisen vol doet (nabestaanden zijn volgens hen niet bijtijds ingelicht). Ook zijn de belangen van de gemeente en nabestaanden niet goed afgewo gen. Bovendien had de gemeente volgens de bezwaarmakers meerde re alternatieven moeten bestude ren. „Als er geen nieuw voorstel komt, dan vragen wij een voorlopi ge voorziening aan om uitvoering van dit beleid tegen te gaan", aldus De Pooter. De ruimingen zijn nodig vanwege ruimtegebrek op de begraafplaat sen. Het college van burgemeester en wethouders dacht de langsle pende kwestie op te lossen met een tegemoetkoming. Zij vraagt geen kosten voor herbegraving en nabestaanden hoeven alleen een bedrag te betalen voor het verlen gen van een grafrecht. Ook kun nen zij desgewenst per 1 januari 2012 een huurgraf omzetten in een particulier graf Bos: „Daarnaast hopen we de pijn te verzachten met een overgangstermijn. Het wettelijk minimum voor het rui men van een algemeen graf is na tien jaar. Wij beginnen met vijf tien jaar, afbouwend in vijf jaar tijd naar tien jaar. Als de raad dit voorstel heeft goedgekeurd, trek ken wij alles uit de kast om alle na bestaanden te achterhalen." WD' er Evert-Jan van Exter vroeg Bos om vooral ook begrafenisonderne mers te informeren, zodat zij men sen goed kunnen uitleggen wat de consequenties zijn als zij kiezen voor een algemeen, particulier of huurgraf. De commissie vindt het niet nodig om tijdens de raadsver gadering op 22 september weer te discussiëren over de ruimingen. ZUIDDORPE - Het was Japan wat de klok sloeg pofte rijst, shiso en saké. Junior Kamer Hulst. De opbrengst is bestemd voor de actie Hoeveel het diner heeft opgebracht, was rond gisteravond in een bomvol restaurant Onder Zeeuws-Vlaanderen had het culinaire uitje ge- Campai for Sendai, een stad die vlakbij de half tien nog niet bekend. Onder meer een lot de Linden in Zuiddorpe. Welgeteld 142 gas- organiseerd met de top van de Zeeuws-Vlaam- kerncentrale Fukushima ligt en die maart dit van 415 flessen wijn (Chateau Le Pin) zou nog ten genoten a 300 euro per persoon van een se horeca, waaronder Oud Sluis in Sluis, De jaar zwaar is getroffen door de tsunami. Het worden geveild, waarop vooraf al een bod diner met veel Japanse geneugten, zoals ge- Kromme Watergang in Slijkplaat en Roes in geld gaat naar een kinderproject in Sendai. was gedaan van 10.000 euro. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - Ze zijn eigenlijk voor al bedoeld voor ouderen, maar steeds meer jongeren zien er ook wel wat in: brommobielen. In de gemeente Terneuzen heb ben ze daar steeds meer last van. Dat stelt PvdA-raadslid Nazli At- ma<;. Zij kreeg de afgelopen maan den regelmatig klachten ter ore over het verkeersgedrag van de jon ge brommobielers. „Op de tweede- handsmarkt zijn deze autootjes goedkoop te verkrijgen. Dat maakt het voor jongeren extra aantrekke lijk om er lekker mee te gaan scheuren." Brommobielen mogen niet harder dan 45 kilometer per uur, maar At- ma( weet dat er vaak wordt gesleu teld om de snelheid op te voeren. Wethouder Co van Schaik is met het probleem bekend. „Ze scheu ren niet alleen over de hoofdwe gen, maar ook door brandgangen en over andere nauwe paden. We moeten dit probleem landelijk aan kaarten, als gemeente kunnen we er niet zoveel aan doen om deze hype te stoppen. We zullen wel bij de politie aandacht vragen voor dit ongewenste rijgedrag." Trekking 10 september Tot rnorg^1' ti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37