sport 125 Ruiz? Kwartje is gevallen bij Froome, maar eindzege lijkt brug te ver Roddick zet frustratie om in één van zijn mooiste partijen dit jaar PSV-fans uitgenodigd bij FC Eindhoven Robin Söderling heeft Krakow thuisbasis ziekte van Pfeiffer Nederland bij EK vrijdag 9 september 2011 'Bryan (Ruiz, foto) was onze smaakmaker, een van de betere spelers die ooit bij Twente heeft rondgelopen.' Co Adriaanse, trainer FC Twente door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Is er een leven na Bryan Ruiz? Wout Brama herhaalt de zin en plakt er telkens een nieu we FC TWente-naam achter. „Is er een leven na Kennedy, is er een le ven na Tourna, na Elia, na Arn- autovic?" De middenvelder heeft ze de laatste jaren allemaal zien ko men en gaan. Maar wat altijd is ge bleven, zijn de constante prestaties bij de club. „Waarmee ik het ver lies van Bryan niet wil bagatellise ren", zegt hij. „Met de komst van Fer is ons mid denveld sterker geworden, maar met het vertrek van Ruiz zijn we onze beste aanvaller kwijtgeraakt en is er niemand voor teruggeko men. Ola John en Steven Berghuis zijn heel talentvolle spelers, maar je mag niet verwachten dat zij nu al 48 wedstrijden lang op niveau kunnen presteren. Dat kon ik op die leeftijd ook niet." Trainer Co Adriaanse pakt het elf tal van T\vente van het afgelopen seizoen er nog eens bij. „Toen speelde Twente met Theo Janssen en Bryan Ruiz. Dat waren de meest creatieve spelers van de ploeg. Die zijn er niet meer. We hebben daar Tim Cornelisse voor teruggekregen, een rechtsback. Willem Janssen, een middenvel der. En nu Leroy Fer, nog een mid denvelder. Bryan was onze smaak maker, een van de betere spelers die ooit bij Twente heeft rondgelo pen. Die creativiteit zijn we kwijt. Dat betekent dat we nu andere bouwstenen tot onze beschikking hebben. We moeten gaan bouwen aan een andersoortig Twente, waarbij we wel beantwoorden aan onze doelstellingen en mijn filoso fie van aanvallend voetbal. Dat wordt puzzelen en het is het aan mij, om met mijn ervaring daar iets van te maken." Adriaanse zegt geen moment overwogen te heb ben een veto over de transfer van Ruiz uit te spreken. „We gaan hem missen. Ook als mens, want hij is een zeer beschaafde, sociale jon gen die heel goed in de groep lag. Maar op een gegeven komt er een moment dat je iemand zo'n trans fer moet gunnen. Al kun je je af vragen of Fulham een betere club is dan Twente en of de Premier League buiten de grote clubs wel zoveel sterker is dan de Nederland se competitie." Hoewel voorzitter Joop Munster man twee jaar lang heeft geroepen dat er bij het vertrek van Ruiz een kanjer zou terugkomen en ook Adriaanse in de voorbereiding nog zei dat er een plan B klaarlag, kwam er uiteindelijk niemand bij. „Als je op de laatste dag nog zaken wilt doen gaan de prijzen fors om hoog", aldus Adriaanse, die begrip zegt te hebben voor de houding van de club. „Ik heb maar een een jarig contract bij TWente, het mana gementteam gaat over de toe komst van de club. Als zij beslui ten het transfergeld aan andere dingen te besteden, zullen ze daar goede redenen voor hebben." En dus is er nu blijdschap om de komst van Fer en verdriet om het verlies van Ruiz. Een eerste voor zichtige conclusie luidt dat Twente er niet sterker op is geworden. „PSV en Ajax hebben er alleen maar spelers bij gekregen, die zijn er duidelijk op vooruit gegaan", zegt Adriaanse. „Maar het kan ook zomaar zijn dat ons spel zonder Ruiz even goed of zelfs nog beter wordt. Dat weet je niet. Wat ik wel weet is dat niet elke verande ring meteen een verslechtering hoeft te zijn. Daarbij moet je niet vergeten dat Ola John en Steven Berghuis een stuk verder zijn dan een jaar geleden." door Patrick Delait NOJA - Nog twee dagen heeft Chris topher Froome de tijd om de eind zege in de Vuelta af te snoepen van Juan José Cobo. Slechts der tien seconden moet de Brit van Team Sky goedmaken op de rode leiderstrui. Het kan in een vloek en een zucht zijn gebeurd, denkt de leek, maar zo eenvoudig zit de wielersport niet in elkaar. Atleet Usain Bolt heeft zonder valse start nog geen tien seconden nodig om de wereld aan zijn voeten te krij gen, maar voor een renner gelden andere wetten. Nu de zwaarste Vuelta-cols al zijn beklommen en het peloton van daag voor het eerst in 33 jaar neer strijkt in de lastige, maar zeker niet onoverkomelijke Baskische heuvels, voelt het wegwerken van dertien seconden voor Froome als een titanenklus. Waar moet hij im mers het verschil maken met Co bo en zijn sterk gewapende Geox-ploeg? In de achttiende etap pe, die gisteren werd gewonnen door Lampre-sprinter Francesco Gavazzi, kwam Froome geen se conde dichterbij. De Italiaanse dagwinnaar had in de sprint geen kind aan de Belg Kristof Vandewalle, met wie hij in de slotkilometers was weggereden uit een omvangrijke kopgroep. Alexandre Geniez, een Fransman EINDHOVEN Oud-voorzitter Huub Schalkwijk van voetbalclub FC Eindhoven heeft alle leden van de Supporters vereniging PSV uitgenodigd om kosteloos een thuiswedstrijd van FC Eindhoven bij te wonen. Schalk wijk wil met de gulle gift de vriendschappelijke band tussen de clubs benadrukken. De huidige koploper uit de Jupiler League stelt per duel 485 kaarten beschikbaar voor 'bevriende' PSV-fans. van Skil-Shimano, ging op korte af stand aan de haal met de derde plaats. Froome en Cobo finishten beiden in de voorste gelederen van het peloton, dat bijna acht mi nuten verloor. Tekenden de twee tenoren in het klassement voor een status quo, voor Bauke Molle- ma had de rit door Cantabrië wel degelijk consequenties. De Ra- bo-renner moest zijn groene trui als leider van het puntenklasse ment al na een dag afstaan aan Joaquin Rodriguez. De Katoes- ha-renner sprokkelde als nummer acht in de rituitslag genoeg pun ten om Mollema te onttronen. Voor Christopher Froome zal het hoöguit nieuws in de marge zijn. De ontdekking van deze Vuelta heeft aangekondigd dat hij tot Ma drid zal knokken om zijn achter stand op Cobo nog goed te ma ken. Helaas voor de 26-jarige Brit is er in de twee Baskische etappes geen kopie opgenomen van Pena Cabarga, de steile col waarop hij woensdag met Cobo. afrekende in een adembenemend duel. Voor zijn ultieme machtsgreep moet Froome nu rekenen op een paar kleinere colletjes. Zelfs als hij zondag op het podium de hand moeten schudden van eindwinnaar Cobo, verlaat Froome de Vuelta als een renner die zijn oude huid heeft afgepeld. Team Sky-ploegleider Steven de Jongh wist al veel langer dat Froome wereldklasse had, alleen kwam het er om diverse redenen alleen uit in de laboratoria waar de kracht van zijn benen en de in houd van zijn longen indruk maak te. In de koers was er echter altijd wel wat aan de hand waardoor Froome niet boven water kwam. Hij viel aan op de verkeerde mo menten, had moeite om de juiste positie te vinden in het peloton of vergat domweg om te eten en te drinken. Mede met de hulp van kopman Bradley Wiggins, zijn vas te kamergenoot, lijkt Froome de fi nesses van het vak eindelijk onder de knie te hebben. Dat hij nu pas van zich doet spre ken, mag Froome niet kwalijk wor den genomen. Wat wist hij van wielrennen toen Robert Hunter hem in 2005 ontdekte bij een wed strijd in Zuid-Affika? In het Keni- aanse Nairobi, waar hij opgroeide, was fietsen de makkelijkste ma nier om van punt a naar b te ko men. Meer niet. Via Hunter be landde Froome bij de Italiaanse ploeg Barloworld, waarvoor hij in 2008 debuteerde in de Tour de France. Teammanager Claudio Cor- ti voorspelde toen al dat Froome ooit top vijf zou rijden in de Tour. Gezien de metamorfose die Froome in deze Vuelta heeft on dergaan, hoeft het niet te verbazen als Corti ooit gelijk zal krijgen. NEW YORK ZEIST Robin Söderling is geveld door de ziekte van Pfeiffer. De 27-jarige Zweedse tennisser heeft sinds het toernooi van Bastad twee maan den geleden geen wedstrijd meer gespeeld. De nummer zes van de wereldranglijst moest onder meer afzeggen voor de US Open. „Ik heb een moeilijke periode achter de rug, maar nu gaat het beter. De dok ters hebben bevestigd dat het Pfeif fer is. Dat verklaart waarom ik zo weinig energie had." Het Nederlands elftal heeft de Pool se stad Krakow gekozen als thuisba sis bij het Europees kampioen schap van volgend jaar. Dat meldde een woordvoerster van de KNVB gisteren. Er moet nog wel een aan tal dingen worden geregeld voor dat het verblijf definitiefis. „Het is nog niet formeel afgerond, maar de kans is heel groot. Ieder een wil daarheen en dat zal dan ook wel gebeuren", aldus de zegs- Scheidsrechter Brian Earley vertelt Andy Roddick (midden) en David Ferrer (links) dat hun wedstrijd wordt voortgezet op een andere baan. foto Charles Krupa/AP door Charlie Bootsman NEW YORK - Vloekend en tierend liep Andy Roddick over de banen van Flushing Meadows. Na twee rampzalige regendagen moest de Amerikaan een dag later ook on der de brandende zon het stadion binnen een paar games verlaten. Door het vele water waren er scheurtjes in het hardcourt geko men. Roddick kon niet begrijpen dat zijn landgenoten het niet voor elkaar hadden gekregen de baan speelklaar te maken. „Waarom staan we hier als er wa ter staat? Ik word hier schijtziek van. Wat doen we hier in hemels naam? Dit is dodelijk. Ik ben to taal van slag", mopperde de Texaan. De woede bleek de op maat voor één van zijn mooiste ze ges dit seizoen. Roddick versloeg de als vijfde geplaatste Spanjaard David Ferrer in vier sets: 6-3 6-4 3-6 6-3. Vorig jaar werd hij nog in de tweede ronde uitgeschakeld. Nu is Roddick kwartfinalist. De winnaar van de US Open in 2003 zakte de laatste jaren steeds verder weg. Zijn eens zo gevreesde service is niet meer wat die ge weest is en de mentale weerbaar heid laat ook te wensen over. Rod dick werd eerst voorbijgestreefd door zijn landgenoot Mardy Fish en verdween daarna zelfs uit de top 20 van de wereldranglijst. In ei gen land bewijst de voormalig nummer één van de wereld dat hij het tennis nog niet verleerd is. De 29-jarige Roddick won dit jaar alleen een titel in Memphis, maar tegen Ferrer viel alles op zijn plaats. Met negentien aces bena derde hij zelfs weer zijn oude servi ceniveau. En dat terwijl de wed strijd tussentijds werd verplaatst van het Louis Armstrong Stadium naar de onbeduidende baan 13. Of zijn opmars doorzet, valt te betwij felen. De Spaanse titelverdediger Rafael Nadal is zijn volgende tegen stander. De Amerikaanse tennisfans wer den na twee dagen schuilen onder de paraplu sowieso getrakteerd op goed tennis van landgenoten, [ohn Isner bereikte voor het eerst in zijn carrière de laatste acht in New York. Het boomlange serviceka non bleek vooral in de tiebreaks te sterk voor de Fransman Gilles Si mon: 7-6 (2) 3-6 7-6 (2) 7-6 (4). An dy Murray is zijn volgende oppo nent. De Schot versloeg in Donald Young de enige Amerikaan die de verwachtingen niet kon waarma ken (6-2 6-3 6-3). Serena Williams lijkt de grote favo riete in het vrouwentoernooi. Ze had het tegen Anastasia Pavljoetsj- enkova maar één set lastig: 7-5 6-1. De jongste van de zusjes Williams hoefde nog geen set af te staan in eigen land. Samantha Stosur plaatste zich ver rassend als eerste voor de halve fi nale. De Australische tennisster was de als tweede gerangschikte Vera Zvonareva met twee keer 6-3 de baas. De Russin was vorig jaar nog Ana liste in New York. Stosur is als ne gende ingeschaald op de banen van Flushing Meadows.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25