Irritaties over aanpak van 30 km zones de giek geniaal' zeeland 119 Onmanteld platgelegd 'Project met veel hoofdbrekens' De kraan D66 'Vlissingen creëert schijnveiligheid' Vlissinger krijgt kortere straf dan zijn voorarrest 'Play-ln' bij 90 jaar Veere's Genoegen tilroeoptieK brilmode contactlenzen vrijdag 9 september 2011 De oude kraan, in 1945 opgebouwd uit oud ijzer, bleek het perfecte onderwerp voor een afstudeer onderzoek naar herbestemming. Na het vertrek van de scheepswerf wordt hij niet meer gebruikt Sinds vier jaar ligt hij ontmanteld langs de Koningsweg. door Miriam van den Broek vlissingen - Niek Peters, fractie voorzitter van D66 in Vlissingen, ergert zich 'groen en geel' aan ver keersmaatregelen die de gemeente onlangs genomen heeft in de Spui straat en de Kenau Hasselaarstraat, „De landelijke richtlijnen voor een 30 kilometerzone zijn niet gehan teerd. Zo creëer je een schijnveilig heid", zegt hij. In beide straten zijn 30 kilometer borden geplaatst. „Volgens de richt lijnen geldt een 30 kilometerzone alleen voor woonstraten en bij scholen. De Spuikom hoort daar niet bij", zegt Peters. „Daarnaast moeten wegen in een 30 kilometer zone zo worden ingericht dat er niet hard gereden kan worden. Maar in de Spuikom en de Kenau Hasselaarstraat is geen drempel of wegversmalling te bekennen. Ze rijden je daar zo van je sokken. Ik heb zelfs de politie voorbij zien scheuren. En handhaven doet de politie niet als de straat niet fysiek is ingericht als 30 kilometerzone. De gemeente creëert zo een schijn veiligheid. Ik denk dan: doe het goed, of doe het niet." Ook de aanpassing van de boule vard in een fietsstraat levert bij Pe ters grote ergernissen op. „In de eerste plaats weet bijna niemand wat een fietsstraat is. Vraag het een willekeurige voorbijganger en ze kijken je aan alsof de Wester- schelde in brand staat. Daarnaast schrijft de richtlijn voor dat een fietsstraat, net als een fietspad, rood asfalt heeft. Raad eens welke kleur de fietsstraat op de boule vard krijgt? Geel. Dan denk ik: waar zijn we mee bezig?" Wethouder Rob van Dooren er kent dat de uitvoering van de 30-kilometerwegen te wensen over laat. „De gemeenteraad heeft in het verleden vastgesteld dat er, waar mogelijk, 30 kilometerzones moesten komen. Maar de raad had er geen geld voor uitgetrokken. Dat willen we in de toekomst niet meer. Daarom komt er bij het vol gende Gemeentelijke Verkeers- en Vervoerplan wel een uitvoerings plan." Over de fietsstraat zegt Van Dooren dat de kleur er niet toe doet. „We hebben ons laten over tuigen door verschillende instan ties, waaronder het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland. De kleur verwijst naar het strand en past daardoor beter op de bou levard. Daarnaast zorgt de opval lende kleur toch voor een hogere attentiewaarde." Oud-Scheldewerknemer Willem Murre voerde regelmatig actie voor be houd van de Scheldekraan. archieffoto Lex de Meester De Scheldekraan is in 2007 ont manteld en platgelegd omdat er stukjes afbrokkelden. De gemeen te, eigenaar, wilde de kraan wel res taureren, maar had er zelf het geld niet voor. Wel kreeg ze vier ton Eu ropese subsidie voor onder meer het opknappen van de kraan. Dat geld moet eind dit jaar worden be steed, anders moet het terug. Louis van Heulen, oud-directeur van de Zeevaartschool, pakte on langs het initiatief op om geld in te zamelen. Hij zegt al veel toezeg gingen te hebben, onder meer van scheepsbouwer Damen. fé met meerdere terrassen en een uitzichtpunt." De illustratie die Remco daarvan maakte is prach tig, en zal Vlissingers doen watertanden. Maar ja, is het realistisch? „Natuurlijk kan het", zegt Remco. „Je kunt de kraan re noveren. Te laat is het nooit. Maar er zal voor driekwart nieuw staal in moeten en het is de vraag of je dat moet willen. Kijk, de Akropo- lis in Athene bestaat sinds de reno vatie ook voor het grootste gedeel te uit nieuw marmer. Loont dat de moeite? Renovatie is een oplos sing, maar zelf denk ik niet dat het de Scheldekraan ten goede komt." Om maar te zwijgen over de kosten. „Je moet de kraan eerst helemaal zandstralen om te weten in welke staat die verkeert. Vervolgens moet je oude technieken gaan toe passen en die zijn duur. Een mil joen euro, heeft de gemeente steeds gezegd. Dat het ook voor de helft kan, wat dat bedrijf uit Breda (MIT Groep, red.) onlangs zei, daar zet ik mijn vraagtekens bij. De Schelde heeft die kraan natuur lijk niet voor niets laten staan en de rest allemaal meegenomen. Aan de andere kant is Vlissingen hard op weg haar geschiedenis te vernachelen, als straks ook nog die Machinefabriek wordt neerge haald. Maar ja, gebouwen zijn ge bouwen. Maar als je de sfeer van een werf wil, en dat moet om het Scheldekwartier geen ordinaire nieuwbouwwijk te laten zijn, dan heb je die Scheldekraan gewoon nodig." door Yorben Weststrate aagtekerke - Na veel gedoe de af gelopen jaren is gisteren dan toch het nieuwe woonzorgcomplex Wa terwel in Aagtekerke geopend. De bouwvergunning was eind 2007 al geregeld en in september 2009 moest de gemeente Veere nog een gat van 50.000 euro dich ten. Vervolgens waren er nog pro blemen met wie er mochten ko men wonen. Vlekkeloos ging het project Water wel dus niet. De tekorten werden weggewerkt door de gemeente Veere én door te bezuinigen op de bouwkosten. De reden voor de ge meente om een halve ton in dit project te stoppen is duidelijk: het belang van het complex voor de huisvesting en de goede verzor ging van senioren. Toen kwam er de discussie wie er mochten wonen. Was het com plex alleen voor de gereformeerde inwoners van Aagtekerke bedoeld of was het open voor iedereen? Toenmalig wethouder Jan Bostel aar verzekerde, begin 2009, dat ie dereen welkom is in het woonzorg complex. Directeur Mirjam Drost van de SVRZ keek gisteren nog terug op alle moeilijkheden die het com plex heeft gehad. Drost: „Het heeft niet zo meegezeten. Ik heb nooit een project gehad met zoveel hoofdbrekens. Maar het staat er nu en het resultaat mag er zijn." „Dit is de mooiste huisvesting bin nen onze organisatie van Zee land", vervolgt Drost. „Het is een prachtig.gebouw en er is een hele prettige sfeer. Het streeft 'het wo nen zoals thuis' helemaal na." Wethouder Chris Maas sloot zich aan bij de woorden van Drost. „Het heeft wat voeten in de aarde gehad, maar het is een fantastische voorziening voor Aagtekerke. Een mooi moment voor de inwoners van het dorp. Ik ben blij dat wo nen en zorg hand-in-hand kun nen gaan." Het woonzorgcomplex Waterwel telt 21 appartementen: vijftien huurappartementen van Woon- burg, drie koopappartementen voor 55-plussers, twee groepswo ningen van SVRZ en een is in ge bruik als zorgsteunpunt van Zorgt- huis. middelburg - Een Vlissinger (25) is volgens de Middelburgse recht bank niet schuldig aan een straat roof en een poging een scooterrij der te bestelen. Wel heeft hij zich schuldig gemaakt aan het bedrei gen van zijn vriendin en zijn schoonvader. De rechtbank veroor deelde hem gisteren tot een cel straf van twee maanden. Twee weken geleden werd op ver zoek van raadsman E. Smit het voorarrest van de man al ge schorst. Hij zat toen al vijf maan den vast. Volgens de rechtbank is er geen overtuigend bewijs gevon den dat hij zich schuldig zou heb ben gemaakt aan de eerste feiten. veere - De negentigjarige muziek vereniging Veere's Genoegen houdt zaterdag twee muzikale Play-In's. Eén van de twee Play-In's, onder leiding van Arie Stolk uit Stellendam, is bedoeld voor muzikanten die in een har monie, fanfare of brassband spe len. De andere Play-ln is bedoeld voor beginnende jeugdmuzikan- ten. Zij gaan zich die dag onder lei ding van Ivo Kouwenhoven op een speelse manier bezig houden met muziek. Om 16.30 uur verzor gen beide groepen een slotconcert in de Grote Kerk en dat is toegan kelijk voor het publiek. www.veeresgenoegen.nl wa)straat8l vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl twitter/tilroeoptiek BETAALBARE BRILMODE topcollecties modern en betaalbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19