i8l zeeland 'De Scheldekraan is fantastisch Herinrichting Bellamypark nadert voltooiing Enorme keuze in wandafwerkingen! iihihemleii Reddingsbrigade start lessen Ringrijders vieren 60-jarig bestaan Voorronde van NK bommetje in De Parel Voorstelling over leider doopsgezinden Wandeltocht langs bunkers en kreken ERFGOED Het is al bijna te laat voor restauratie van de Scheldekraan. Toch heeft architect Remco van der Gaag nog wel een idee. De architect vrijdag 9 september 2011 lQgus Kom nu langs! logusgoes.nl door Yorben Weststrate VLISSINGEN - De laatste fase van de herinrichting van het Bellamypark begint. De bestratingswerkzaamhe den zijn nog bezig, maar toch wor den de laatste details al afgehan deld. In de laatste fase wordt vooral ge let op de verdere aankleding van het park. Zo worden dit najaar nog ongeveer veertig bomen ge plant, de bloembakken krijgen be planting en er komt gekleurd as falt op het evenementendeel. Ook daar komen diverse plantenbak ken te staan en er worden zit-en podiumelementen geplaatst. De fontein is op dit moment in restauratie en de planning is dat ook die dit najaar wordt terugge plaatst. De plantenbakken op het evene mentendeel zullen voorafgaand aan de feestelijke opening worden neergezet. Die opening wordt ge houden in het voorjaar van 2012. Nu de laatste fase is ingegaan, wor den geen speciale inloopbijeen- komsten meer georganiseerd. Voor mensen die zijn vergeten hoe het nieuwe park er ook alweer uit moet komen te zien komen er op korte termijn extra informatiepa nelen. Die worden opgehangen in het park. MIDDELBURG - De Middelburgse reddingsbrigade is op zoek naar nieuwe leden. De Van Dixhoorn- brigade is begonnen met haar trai ningen en binnenkort begint de opleiding varend redden. De vere niging geeft lessen zwemmend red den aan kinderen en jongeren tus sen de 7 en 21 jaar. Daarbij is er niet alleen aandacht voor het red den van drenkelingen. Ook leren ze zelf in nood het hoofd boven water te houden. www.vandixhoornbrigade.nl KOUDEKERKE De Koudekerkse Ringrijdersvereni- ging viert zaterdag haar 6o-jarig ju bileum. Vanaf 10.00 uur is er Mid deleeuwse ambachtenmarkt op het Dorpsplein. Kinderen kunnen strij den om de titel 'Beste Ringloper'. Iedereen kan een rondje meerijden met paard en wagen. Het jubileum feest duurt van 8.00 tot 17.00 uur. DOMBURG In zwembad de Parel in Domburg is zaterdagavond om 19.00 uur de voorronde voor het Nederlands kampioenschap Bommetje, een ini tiatief van Sportfondsen Neder land. Iedereen met een zwemdiplo ma mag meedoen. Inschrijven op zaterdag tot 19.00 uur bij het zwem bad tegen betaling van 5 euro. MIDDELBURG Acteur Kees Postumus en accordeo nist Juul Beerda brengen vanavond het stuk 'Geloof, hoop en twijfel uit het hoge Noorden' over Menno Sïmonszoon, voorman van de doopsgezinden. De voorstelling in de Doopsgezinde kerk aan de Lan ge Noordstraat in Middelburg be gint om 19.30 uur. Toegang 10 euro. WESTKAPELLE Wandelsportvereniging De Vrolij ke Tippelaars houdt samen met het Polderhuis in Westkapelle op 24 september een wandeltocht langs bunkers en kreken over 7,15, 25 en 35 km. De start is bij het Polder huis. De 25 en 35 km vertrekken tussen 9.00 en 10.00 uur, 7 en 15 km tussen 9.00 en 12.00 uur. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B J Meljering d.d 06 september 2011 blijkt, dat t.v.v. de besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid STANDBY SERVICES B.V., gevestigd en kantoor- houdende te ROTTERDAM aan ERCAN SEVER, geboren 12-03-1977, zonder be kende woon- of verblijfplaats, is betekend een beschikking gegeven door de Voor- zieningenrechter van de rechtbank te Rot terdam d.d 15 augustus 2011, alsmede een proces-verbaal van conservatoir der- denbeslag d-d. 29 augustus 2011 Genoemde E. Sever, kan een afschrift van dit exploot met bijlagen verkrijgen op één van onderstaande adressen GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 "Zusterstraat 3" Goes Di Wo Do Vrij Za 13.00-17.00 uur 13.00-17.00 uur 13.00-21.00 uur* 11.00-17.00 uur 13.00-17.00 uur 's winters -18.00 uur Apart van elkaar zouden de mast en de giek beter tot hun recht komeni, vindt Remco van der Caag. „Ik besef dat dit veel Vlissingers tegen het zere been zal stuiten, maar als geheel kun je de kwaliteit ervan veel beter benutten." door Wendy van den Hurk igenlijk is het al te laat om de oude Schelde kraan nog te restaure ren. Tot die trieste con clusie komt de Eindho- de havenkraan uit elkaar. Apart van elkaar zouden de mast en de giek beter tot hun recht komen. „Ik besef dat dit veel Vlissingers te gen het zere been zal stuiten, maar als geheel kun je de kwaliteit er van veel beter benutten." De giek zou Remco als brug leg gen over de nieuwe binnenhaven, zoals die langs de Timmerfabriek zou moeten komen. „Daardoor maak je langzaam verkeer over het schiereiland van het Scheldekwar- tier mogelijk. Zo versterk je de rela tie met het water en betrek je be zoekers bij de historie van Vlissin- gen. Anders gaat het verkeer alleen achterlangs de bouwblokken. De kade wordt zo een boulevard. De mast kan ernaast staan, met een trap die bovenin eindigt in een ca- vense architect Remco van der Gaag, die onlangs afstudeerde op het Vlissingse bouwwerk. „Ik zag hem en dacht: dat is 'em!" En in eerste instantie bleef Remco keurig achter het hek staan. Maar toen hij later terugkwam, liep hij eens om de Timmerfabriek heen en voor hij het wist stond hij in de giek. „Echt te gek. En te zien aan het matras dat er lag, was ik niet de eerste. Ik ben gefascineerd door industriële bouwwerken, omdat je aan de vorm een heel verhaal kunt aflezen. Deze kraan is fantastisch, de giek geniaal. De dwarsconstruc- tie heeft een soort verspringend ritme. Natuurlijk is het nooit rit misch bedoeld, en misschien heeft niet eens iemand er ooit zo naar gekeken, maar ik vind het prach tig-" De oude kraan, in 1945 op gebouwd uit oud ijzer, bleek het perfecte onder werp voor een afstudeeronder zoek naar herbestemming. Al vier jaar staat het gevaarte niet meer overeind, maar ligt het ontman teld langs de Koningsweg. Te roes ten. „Ontzettend te roesten", corri geert Remco. „Sommige delen zijn al helemaal doorgerot, zoals de knooppunten. Zonde. Zeker aange zien de gemeente de kraan al in de jaren negentig in bezit heeft gekre gen. Ze hadden hem gewoon ge lijk binnen moeten leggen en op knappen. Nu is het niet meer dan een grote, doorgeroeste duiventil." Toch zette Remco zijn onderzoek door. Hij haalde tekeningen bij de gemeente („en kreeg ze zonder moeite, wat echt bijzonder is") en boog zich een jaar lang over moge lijke herbestemming. Al vrij snel verrichte hij, weliswaar op papier, Architect Remco van der Gaag heeft diverse artist impressies gemaakt voor het hergebruik van de Scheldekraan een rigoureuze ingreep: hij haalde als brug over het Dok. iiihuhw'"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18