Zeeland PZCI. Celstraf voor slaan met betonschaar m prijzenpakket €23 miljoen Vogelrock WALCHEREN 18 en 19 23 POGING TOT DOODSLAG Rechtbank veroordeelt Middelburger die recht in eigen hand nam Woonzorgcomplex Aagtekerke eindelijk open Zeven inbraken almanak Tip? redactie@pzc.nl in Wemeldinge Vrijdag 9 september 2011 'De Scheldekraan is fantastisch, de giek geniaal' 'Werkstraf na seks met minderjarig meisje' Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Eigenrichting is on acceptabel, benadrukte rechtbank voorzitter G. van Unnik gisteren. Hij veroordeelde vervolgens een 35-jarige Middelburger tot een cel straf van vijftien maanden waar van zes voorwaardelijk. De rechter onderstreepte dat de man zich schuldig heeft gemaakt aan een zeer ernstig strafbaar feit: poging tot doodslag. In de nacht van op 2 mei 2010 sloeg hij een jeugdige plaatsgenoot enkele ma len met een betonschaar op het hoofd en het lichaam. Daarbij brak hij de ellepijp in de onder arm van het slachtoffer en bezorg de hij hem vier wonden op zijn hoofd. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie achttien maanden cel waarvan zes voorwaardelijk te gen de Middelburger. De man zag. in die bewuste nacht vanuit zijn slaapkamer dat er in zijn straat te gen autospiegels werd getrapt. Hij rende naar buiten, met een beton schaar in zijn hand, en ging achter twee jongens aan. Hij haalde hen in op de hoek van een straat en zou, volgens eigen zeggen, een van hen afgeweerd hebben met de schaar. Hierdoor viel de jongen te gen een lantaarnpaal en kwam hij op de grond terecht. De man verze kerde de rechters dat hij niet heeft geslagen. Volgens de rechtbank moeten de verwondingen van de jongeman veroorzaakt zijn door slagen met die betonschaar en was er geen sprake van noodweer of noodweer exces. De Middelburger had vol gens de rechters of de politie moe ten bellen of iets anders moeten doen. Bijvoorbeeld de jongeman vastpakken en de buurt alarme ren. Maar slaan met de beton schaar wordt door hen gezien als 'willens en wetens een poging tot doodslag'. In eerste instantie ontkende de Middelburger tegenover de politie dat hij naar buiten was gerend met een betonschaar in zijn hand. Pas tijdens zijn verhoor bij de rech- ter-commissaris gaf hij toe dat hij het gereedschap in zijn handen had toen hij naar buiten ging. Hij hield tijdens de rechtszitting ech ter vol dat hij er niet mee had ge slagen. Volgens de Middelburgse rechtbank is uit niets gebleken dat het slachtoffer daadwerkelijk tegen autospiegels heeft geschopt. Zijn metgezel zou wel tegen 'enkele spiegels' hebben getrapt. Trekking 10 september Staatsloterij AAGTEKERKE - Het woonzorgcomplex Water- nu tijd voor een officiële opening. Marco van Ze kregen een cheque voor twee tuinsets, die man ligt hier op de gesloten afdeling. Nu kan wel in Aagtekerke is gisteren geopend door der Wel, van Woonburg Walcheren, had na- al in de binnenplaats van het gebouw ston- ik elke dag langs bij hem." foto Ruben Oreel wethouder Chris Maas van Veere. De bewo- mens alle betrokken organisaties ook nog een den. Een vrouw uit Aagtekerke was blij dat ners wonen er al sinds februari, maar het was cadeau voor de bewoners van het complex, het centrum in haar dorp is gebouwd. „Mijn pagina 19: 'project met veel hoofdbrekens' ////TT//' WEMELDINGE - In Wemeldinge zijn in de nacht van woensdag op don derdag zeven inbraken gepleegd. Er is geld, pasjes en computerappa ratuur gestolen. Bewoners van een woning in de Eregatstraat in Yerseke merkten gis termorgen rond vijf uur dat er was ingebroken. Daar lijken de inbre kers niets van hun gading gevon den te hebben. In de Efteling kende het enthousias me van de achtjarige Sam uit Zierik- zee kende geen grenzen. „Vogelrock. Dat is echt vét", zei hij tegen opa en oma. Dus konden die een ritje in de achtbaan niet weigeren. Wat volgde was een ervaring waarbij de zintui gen continu op het verkeerde been werden gezet. De zojuist genuttige boterhammen begonnen danig op te spelen. Na weer een diepe duik in het duister en een volstrekt onver wachte bocht gloorde eindelijk het eindpunt. Groen en geel stapten opa en oma uit. Sam oogde fris en frui tig. „Oma, mag ik in de (dubbel- draaiende) Kookpotten'Tuurlijk jongen' was het antwoord. En in ge dachten: 'Gaan wij eerst rustig bra ken en bijkomen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17