cultuur 113 Timmerfabriek cultuurpodium Film by the Sea ziet voorverkoop groeien Schrijver Flore signeert in Goes nieuwe thriller agenda vrijdag 9 september 2011 goes - Benn Flore signeert mor gen in boekhandel De Koperen Tuin in Goes zijn nieuwe boek: de satirische thriller Dom Blondje en de Monetaire Unie. Dat gebeurt tus sen 13.00 en 14.30 uur. De Goese auteur debuteerde eind 2009 met de roman Drie hoofden op een kussen. Hij won daarmee vo rig jaar de prijs voor Vrijheid van Godsdienst, een van de Zeeuwse tegenhangers van de bekende Four Freedoms Awards. vlissingen - Met een optreden van The Hawklords in De Piek be gint vanavond het nieuwe seizoen van de Cultuurwerf Vlissingen. Het is het eerste jaar voor de orga nisatie zonder theaterprogramma- ring, doordat de gemeente Vlissin gen de huurovereenkomst met het Arsenaaltheater heeft opgezegd. De andere activiteiten van de Cul tuurwerf gaan wel door: de pop concerten in De Piek, de exposi ties in deWillem3 en in de stad, de Kunstuitleen, het Bevrijdingsfesti val (5 mei) en Onderstroom. Daarnaast komt er een vooralsnog tijdelijke programmering in de ge restaureerde maar nog leegstaande Timmerfabriek, met bijzondere ac tiviteiten. Een ervan is de afslui ting van de Dansweek Zeeland met een Zeeuws jongerenproject van de befaamde choreografe Krisztina de Chatel in combinatie met een voorstelling van Dans groep Amsterdam (15 oktober). Ook komt er een concert van Gare du Nord (3 november). Verder is er sprake van een 'try-out' met de Juke Joints en Jan Akkerman. De Cultuurwerf wil later in het sei zoen komen en met een breder en regelmatiger aanbod in de Timmer fabriek. Een hoogtepunt komend seizoen is het jubileum van De Piek. Het podium viert zijn 40-jarig bestaan de hele maand oktober, met optre dens van onder anderen Ziggi Re- cado 8c the Renaissance Band (1 oktober), Simon McBride (7 okto ber), The Seatsniffers (8 oktober), Gregory Page (9 oktober), Marike Jager (15 oktober), Roosbeef (22 ok tober en Peter Pan Speedrock (28 oktober). De feestmaand wordt 29 oktober afgesloten met een dans avond in de Timmerfabriek. Er verschijnt ook een jubileum boek - vormgegeven als een uit klapbare LP-hoes - met anekdotes en beeldmateriaal van concerten, affiches en krantenknipsels. Deze maand zijn er optredens in De Piek van The Toasters (10 sep tember), Monkey (17 september), Karma to Burn (18 september) en 'Klassiek raggen' met Bob Fosko (24 september). Q www.cultuurwerf.nl Meer agendanieuws en de complete bioscoopagenda zijn te vinden op de website van deze krant. PODIUM Goes De Jake Schmid Band speelt muziek uit de jaren vijftig en zestig tijdens een ODP (om de potkachel)-avond. Café Baarends, voorprogramma: 21.00 uur Middelburg De Spot opent het nieuwe seizoen met een optreden van het duo Death Let ters (vuige bluesrock met punkrand). Sup port act: S As In Assassins. De Spot, zaal open 21.00 uur Ouwerkerk Muzikale Theatervoorstelling LEF pro jectkoor Waisisi en toneelspelers, Watersnoodmuseum, 20.00 uur Vlissingen Onder de naam Hawklords staat een band met louter ex-Hawkwind leden op het podium: dit wordt het spacerock avontuur van het jaar! Compleet met la sers en een digitaal geprojecteerde licht show zorgt Hawklords voor een terug keer van de true spirit of the Hawk. En ze brengen llluminatus mee als support-act. De Piek, 22.00 uur. De twintigkoppige Reiners Bigband treedt gratis op. Dit orkest uit de Deense regio Seeland maakt op dit moment een concertreis door Nederland. Ter Reede, 20.00 uur Bob Fosko komt op 24 september 'klassiek raggen' in De Piek. Het Deltapaviljoen, de tijdelijke uitbreiding bij CineCity, wordt opgebouwd. Het doet dienst als restaurant en concertlocatie. foto Lex de Meester door Rolf Bosboom vlissingen - Met een uitverkocht openingsgala begint vanavond in Vlissingen de dertiende editie van Film by the Sea. Bij biosc-oop Cine City werden gisteren de laatste voorbereidingen getroffen. Openingsfilm is Midnight in Paris van Woody Allen. De avond zal dan ook voornamelijk in Parijse sferen verlopen, met oud-journaal lezer en -Frankrijk-correspondent Philip Freriks als presentator. Op de gastenlijst staan de namen van tientallen Bekende Nederlan ders, voornamelijk oud-juryleden van het festival, onder wie Kees van Kooten, Christine Otten, Peter van Straaten, Annejet van der Zijl, Frans Weisz, Pieter Verhoeff Jo hanna ter Steege en Franca Treur. Ook de jury van dit jaar maakt haar opwachting, met Paul Verhoe ven, Rinus Ferdinandusse, Sylvia Hoeks, Stine Jensen, Peter Buwal- da, Maria Peters en Marieke van der Pol. Morgen is er opnieuw een ope ningsavond met Midnight in Paris, maar dan in CineCity Terneuzen, dat voor het eerst als nevenlocatie fungeert. Voor die avond zijn nog wel kaarten beschikbaar, evenals voor de 'Spijkerbroekenpremière' (De President van Erik de Bruyn) dezelfde avond in Vlissingen. De organisatie van Film by the Sea signaleert - hoewel er nog geen exacte cijfers bekend zijn - dat de voorverkoop van het festival aan zienlijk beter is dan vorig jaar. Het lijkt erop dat bezoekers meer dan voorheen plannen en daardoor eer der kaarten reserveren of kopen. Ook de bezoekcijfers van de websi te van Film by the Sea zijn gunsti ger dan vorig jaar. Populair zijn met name Midnight in Paris en de documentaire Twee levens van Fifi Visser uit Middel burg. Aangezien de première van ««.internat* 9.lsSept*mbfr Twee levens (komende zondag) al is uitverkocht, is besloten tot een tweede voorstelling: zaterdag 17 september om 12.30 uur. In het kader van het thema pro gramma Film 8c Food doet het Del tapaviljoen bijna dagelijks dienst als keuken en restaurant. Zeeuwse koks bereiden ter plekke bijzonde re maaltijden. De culinaire serie wordt zondaga vond geopend met een Moluks di ner. Meer informatie over het filmfestival op www.filmbythesea.nl ®Volg Film by the Sea via www.pzc.nl/fbts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13