81 buitenland Noord-Afrika siddert voor ex-dictator Moskou is in één Cruises tot wel 50% korting! stipreizen.nl LiBIÊ 'Regio is nu een kruitvat' Verwoest door brand Aantal miljardairs China verdubbeld Piraten laten zeven Denen na halfjaar vrij Bono wil concert tegen honger Bomaanslag voor rechtbank India Tientallen doden bij dubbele bomaanslag Duizend gevangenen ontsnapt in Congo donderdag 8 september 2011 austin - Een verkenningsvliegtuig voert een vlucht uit bij Bastrop, in de Amerikaanse staat Texas. Hier zijn de gevolgen te zien van de bosbranden die zeshonderd woningen en duizenden hectares bos hebben verwoest. De SHANGHAI Het aantal Chinezen met een ver mogen van meer dan een miljard dollar is in twee jaar tijd meer dan verdubbeld tot 271. Met omgere kend bijna 8 miljard euro is de rijk ste Chinees Liang Wengen, grootaandeelhouder van Sany Group, een bedrijf dat zware machi nes maakt. Drankmagnaat Zong Qinghou staat op twee met 7,6 mil jard euro. KOPENHAGEN Zeven Denen die in februari wer den gegijzeld door Somalische pira ten zijn gisteren vrijgelaten. Het gaat om een echtpaar en hun drie kinderen en twee bemanningsle den. Het jacht waarmee zij een we reldreis maakten, werd 24 februari gekaapt in de Indische Oceaan. De gijzelaars zijn op weg terug naar Denemarken en maken het naar omstandigheden goed. NAIROBI De Ierse zanger Bono van de groep U2, wil samen met de Senegalese zanger Youssou N'Dour fondsen werven voor de strijd tegen de hon gersnood in de Hoorn van Afrika. Ze willen een estafettetocht organi seren door Afrikaanse landen, die volgend jaar moet uitmonden in een groot popconcert in Kenia, een van de landen die zwaar zijn getrof fen door voedseltekort en droogte. NEW DELHI Zeker elf mensen zijn gisteren ge dood door een bomexplosie voor een ingang van het regionale hoog gerechtshof in de Indiase hoofd stad New Delhi. Er zouden 76 ge wonden zijn. De politie onder zoekt de claim van een moslimor ganisatie uit Bangladesh, die via een e-mail liet weten verantwoor delijk te zijn. De bom zat vermoe delijk in een koffer. QUETTA Twee zelfmoordterroristen hebben gisteren in Quetta, in het zuidwes ten van Pakistan, een aanslag ge pleegd op het huis van een hoge le gerofficier. Die bleef ongedeerd, maar zijn vrouw en 22 anderen, on der wie twee kinderen, bewakers en andere militairen, werden ge dood. Ook vielen er minstens tach tig gewonden. De Taliban hebben de verantwoordelijkheid opgeëist LUBUMBASHI Gewapende mannen hebben een enorme gevangenisuitbraak georga niseerd in de Democratische Repu bliek Congo. Een voormalige mili tieleider en duizend andere gevan genen ontsnapten uit het detentie centrum in Lubumbashi. Acht ge maskerde mannen openden het vuur op de politie en militairen die de cellen bewaakten. Twee be veiligers kwamen om. Ex-dictator boezemt angst in omdat hij met zwaarbewapen de strijders de woestijn in zou zijn getrokken. Buurlanden zijn bang dat extre misten wapens Kaddafi in han den krijgen en overvallen en ontvoeringen gaan plegen. tripoli - De vlucht van de Libi sche ex-dictator Muammar Kadd afi boezemt noordelijk Afrika angst in. De verdreven leider is waarschijnlijk met militairen en zware wapens de Saharawoestijn ingetrokken. „De regio is veran derd in een kruitvat", zei de minis ter van Buitenlandse Zaken van buurland Niger gisteren. Het noordwesten van Afrika is al jaren het toneel van geweld door moslimextremisten, onder meer van het radicaalislamitische ter reurnetwerk Al Qaeda. Zij kunnen de zware wapens van Kaddafi in handen krijgen, vrezen Algerije en andere landen. Ook zouden Kadda- filoyalisten hun wapens kunnen gebruiken bij overvallen en ont voeringen, als ze geen geld meer ontvangen van de ex-dictator. „We willen «iet dat de Sahel een oor logsgebied wordt", verwoordde de minister van Buitenlandse Zaken van Mali de angst van de regio. Waar Kaddafi zelf is, is de grote vraag. Na de val van Tripoli zou hij zijn gevlucht naar de woestijn- stad Bani Walid, waar hij nog me destanders had. De troepen van het nieuwe bewind rukten afgelo pen weekeinde op naar die plaats en dreigden met een aanval. De stamoudsten in Bani Walid heb ben echter de kant van de revolu tie gekozen, stelde een regeringson derhandelaar gisteren. Een hoge militaire functionaris van de nieuwe machthebbers ver moedt dat Kaddafi vanuit Bani Walid verder de Sahara in is ge trokken. Hij is mogelijk in de Zuid-Libische stad Ghwat, 950 ki lometer ten zuiden van Tripoli. Van daaruit zou hij naar Tsjaad of Niger willen vluchten. De geruch ten worden gevoed door kon vooien die maandag aankwamen in Niger. In colonnes van honder den voertuigen zaten Kaddafige- trouwen, maar volgens Niger ont brak Kaddafi zelf Burkina Faso wordt ook genoemd als toevluchts oord, maar dat land zal hem geen asiel verlenen. „Want de afgelopen drie jaar hebben wij geen goede betrekkingen met hem gehad", zei een regeringswoordvoerder. Opgeslagen chemische wapens in Libië zijn veilig, ondanks de op stand. Dat heeft de directeur van de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens, een waak hond van de VN, gisteren gezegd. Volgens Ahmet Uzumcu staan zijn inspecteurs klaar om terug te ke ren naar Libië. Tot februari waren er inspecteurs van de organisatie in het land, maar toen de strijd in tensiveerde, zijn die vertrokken. door onze correspondent Olaf Koens moskou - President Medvedev heeft gesproken. Een aantal regio's ten zuidwesten van Moskou wordt bij het federale stadsdeel gevoegd, een pennenstreek waarmee Mos- kou 2,4 keer meer oppervlakte krijgt en in één klap op de zeven de plaats van de ranglijst van groot ste wereldsteden komt. Het voor stel is zonder inspraak door de ge meenteraad geloodst. Moskou mag dan veel groter wor den, er komen volgens de officiële cijfers slechts een kwart miljoen in woners bij. Het zuidwesten van de stad is onderontwikkeld, én er wo nen weinig mensen. Sommige dor pen zijn verlaten, in andere is geen gas of heet water. Volgens locobur gemeester Choesnoellin is dat juist de reden voor ontwikkeling van Prijzen p p. o b.v. 2 pers. per kamer/tut ezel Calamiteitenfonds/reserveriogskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen vor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8