Dé Dierenwinkel voor voer en verwennerij SI uit agenda donderdag 8 september 2011 door René Hoonhorst Janet Nobel en Pieter zetten een buitenren in de 'toonzaal'. Trots. Op de mooie eta lage; op de dieren die ze verkopen; op het uigebreide assorti ment Op De Dieren winkel zelf vooral. 'Bedrijfsleider' Pieter en mede werkster Yasemin zijn cliënten van zorgboerderij De Omslag bij IJ- zendijke. De medewerkers van De Omslag helpen de dieren verzor gen op de boerderij en op knaag dierenfokkerij Medusa. Op de fok kerij worden onder meer ham sters, cavia's, gerbils, ratten, mui zen, degoes en chinchilla's ge kweekt. Ook worden konijnen op de boerderij gehouden. Met al die dieren bij de hand en medewerkers die graag zaken om handen hebben, lag het voor de hand om een winkel te beginnen, verklaart Janet Nobel, de 'boerin' van de zorgboerderij. Cliënten van De Omslag helpen niet alleen in de winkel, ze houden de voorraad bij en wegen voer af voor volière vogels, kippen, konijnen, cavia's en andere knaagdieren. En ze zetten buitenhokken, die als bouwpakket worden aangeleverd, in elkaar. Die hokken zijn dit na jaar in de aanbieding omdat de me dewerkers enthousiast zoveel hok ken assembleerden dat de voor raad wat te groot wordt om ze alle maal te herbergen. Doordat de me dewerkers van De Dierenwinkel ook in de kwekerij werken, kun nen ze veel kennis overdragen over de verzorging van de diertjes. „Mensen kunnen bij ons bijzonde re knaagdieren aanschaffen én te gelijkertijd horen hoe ze die dier tjes moeten verzorgen. Ook kun nen ze bij ons eventueel geschikte hokken aanschaffen en het juiste voer vinden", meldt Janet. Nobel vindt het vooral be langrijk dat klanten die een dier kopen, weten hoe het beest moet worden ver zorgd. Zo krijgt elke koper van een knaagdier een zak voer mee. „Dat De collectie speeltjes en hebbedingetjes hangt 'voor de pak'. voer hoort bij de aankoop. Het beestje krijgt eten waar hij aan is gewend en de klant is er van verze kerd dat hij gezond, goed voer heeft." De meeste mensen 'zijn niet slecht voor hun dieren, weten Yasemin en Pieter. „Maar ze willen ze te veel verwennen. Het is net als bij mensen. Alleen snoepen is niet goed." Volbloed verkoper Pie ter voegt er direct aan toe dat in de winkel wel allerlei - meer of minder gezonde - dierensnoeperij- tjes te vinden zijn. De Dierenwinkel is een halfjaar geleden rustig begonnen. De win kel is vooralsnog alleen op vrijdag en zaterdag (van 9 tot 17 uur) open. Het assortiment wordt regel matig uitgebreid, vooral ook op voorspraak van de medewerkers. Voer en spullen voor katten, hon den, kippen, paarden en ezels - die ren die wel op de boerderij te vin- Pieter en Yasemin wegen het voer voor vogels en knaagdieren af. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de P2C en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties- Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl DONDERDAG 8 SEPTEMBER Vlissingen Kraampjesmarkt, gratis toegang. Zorgcentrum Scheldehof, Stadhuisplein 22,10.00 uur. Kapelle 'De boomgaard in beeld' is een work shop natuurfotografie op de fiets, van Christa Breure. Aanmelding: telefoon 0113-344904, of via email: info@fruitteeltmuseum.nl. Fruitteeltmuseum, 13.30 uur ZATERDAG 10 SEPTEMBER Brouwersdam Levende tramgeschiedenis met onder meer optredens klederdrachtgroep en het Open monumenten Orkest. RTM-trammuseum, 12.00 tot 17.00 uur Brouwershaven De protestants-christelijke basisschool De Schouw houdt voor de tweeëndertig ste keer de Boerenboeldag, een rommel markt waarvan de opbrengst dit jaar gaat naar de Stichting Sao-Tiago (die tracht de leefomstandigheden van straatkinderen in het zuidoosten van Brazilië te verbete ren), en de Stichting Sri Lanka Support (die kleinschalige hulp biedt aan kansar me kinderen in Sri Lanka). Loodsen van Van Ast, 9.00-15.30 uur Bruinisse Seizoensopening jeugdsoos met dj XXL. De Pul, 20.00 uur Ellewoutsdijk 't Kerkje van Ellesdiek opent het sei zoen met een tentoonstelling van werk, gemaakt door de deelnemers aan de wed strijd 'Wie maakt het mooiste bloemstuk op basis van een klomp'. Ook is er een expositie me£ tekeningen en schilderijen van de overleden Borsselse kunstenaar Adrie Duvekot. Er zijn stands met oude en nieuwe boeken en curiosa. Muziek wordt verzorgd door het panfluitensem ble Muzica. 't Kerkje van Ellesdiek, 13.00-16.30 uur 's-Heer Abtskerke Activiteiten in kader van 75 jaar Stich ting Het Zeeuwse Landschap, met onder meer bezichtiging van de oude museum woning en een demonstratie door trek paarden. Hoeve van der Meulen, 10.00-16.00 uur. Ritthem Open monumentendag met gratis rondleidingen in het fort. Fort Rammekens, 10.00 uur. Open Tuindagen. De kleurrijke bloe mentuin achter en rond een Zeeuwse woonboerderij. Entree 4 euro. Rammekenshof, Rammekensweg 11, 10.00 uur. Veere Muzikale Play-ln's. Grote Kerk, 9.00 uur Nazomerfair met kindervrijmarkt. Van af 11.30 uur kunnen oude motoren be zichtigd worden, 's middags treedt de folkloristische dansgroep Medioburgum op. Ringrijdersvereniging Gapinge sluit haar seizoen af met een wedstrijd. Zorg-en verpleegcentrum Nieuw-Sanden- burgh, 10.00-16.00 uur Jaarlijkse boekenmarkt, met omstreeks dertig marktkramen. Markt10.00 tot 17.00 uur Vlissingen Film by the Sea 2011. Filmcollege met vier lectures en drie films. Cinecity, 13.30 uur. Rommelmarkt. Zware Plaatwerkerij de Schelde, 9.00-15.00 uur. 9 Eendjesrace. Benefietevenement ten bate van de stichting KiKa (Kinderen Kan ker Vrij). Michiel de Ruyterhaven, 10.00 uur. Open Monumentendag 2011 met gra tis bezichtiging van de kerk. Sint Jacobskerk, 11.00 uur ZONDAG 11 SEPTEMBER Ellewoutsdijk 't Kerkje van Ellesdiek opent het sei zoen met een tentoonstelling werk van deelnemers aan de wedstrijd 'Wie maakt het mooiste bloemstuk op basis van een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76