Muziek Monumentaal, het festival dat onlos makelijk verbonden is aan de Open Monu mentendag in Zierikzee, belooft za terdag een festijn vol nostalgie te worden. In de veelheid aan mu ziekstijlen, passeren vooral hits uit de jaren 60 en 70 de revue bij de optredens van bands als Fortunate Sons and Strange Brew. Muziek Monumentaal bruist van gouden hits 4 luit Blues blijft onlosmakelijk verbonden met The Lane selectie donderdag 8 september 2011 The High Society Sisters openen Festival Muziek Monumentaal. door Ali Pankow Kenners zullen die bandnamen di rect herkennen als songtitels van respectievelijk Creedence Clearwa ter Revival en Cream. „Ik ben van 1970, dus van net na die tijd, maar ik heb die muziek be hoorlijk meegekregen van mijn grotere buurjongens", zegt zanger/gitarist Toon Eppink van Fortunate Sons. Samen met Marco Oonincx (bas) en Ipo van Drooge (drums) begon hij circa vijfjaar ge leden deze 'Tribute to Creedence Clearwater Revival'. Het drietal speelde al eerder in een bandje en The blues is here to stay luidt het motto van The Lane in Oostburg. Dat het deze bluesclub menens is met dit mot to blijkt uit de programmering voor het internationale bluesfesti val dat zaterdag hier zijn derde edi tie gaat beleven. Het belooft een feestje voor de wa re liefhebbers te worden. Naast het Peter Green/Gary Moore tribute van de Britse bluesformatie The Early Mac Band is er bijvoorbeeld de klassieke Delta Blues van Ro bert Lighthouse ofwel de muziek die zijn oorsprong vond rond de Delta van de Mississippi. Verder pakt The Lane uit met de Stevie Ray Vaughan tribute blues- rock van de Limburgse X-Ray Bluesband en als uitsmijter: Gerry McAvoy's Band of Friends met hun ode aan Rory Gallagher. Gerry geldt als een fenomeen en hij toert dit jaar smaen met Ted McKenna en Marcel Scherpenzeel. Zowel Gerry als Ted maakten bei den jaren deel uit van de originele band van Rory Gallagher. Verder is Marcel Scherpenzeel met zijn band Wolpin een graag geziene muzikant in de internationale bluesscene. De live optredens vin den zowel buiten als in de zaal plaats. Zaterdag 10 september, 3e internationaal bluesfestival, The Lane, Oostburg, vanaf 16.00 uur. besloot tot deze specialisatie in een tijd dat er her en der tribute- bands wérden opgericht en uiter aard omdat de muziek van CCR hen zeer aansprak. Met een knipoog naar 'de kritische kinderen' uit het televisieprogram ma van Ome Willem afficheren de drie muzikanten zich als Toon, Teun en August. Als band kozen ze voor de naam Fortunate Sons, een maatschappijkritisch nummer van CCR. „Gewoon omdat die ti tel lekker klonk. Pas later hebben we de motivatie erbij bedacht: We voelen ons bevoorrecht dat we de deze muziek kunnen brengen", grinnikt Eppink. Het trio heeft zich, op slechts enke le nummers na, het hele repertoire van CCR eigen gemaakt. De tribu- teband brengt onverwoestbare hits weer tot leven. Proud Mary, Who'll Stop The Rain, Bad Moon Rising, I Put a Spell On You, Susie Q, om er maar een paar te noemen. De ma nier waarop dat gebeurt, leverde Eppink de omschrijving 'de Neder landse John Fogerty'op. Hij weet de leadzanger van CCR heel dicht te benaderen. „Vooral de energie is vergelijkbaar. Het is niet zo dat we exact elke nootje kopiëren", zegt hij daar zelf over. Ook in uiterlijk doen Toon, Teun en August geen moeite op de CCR-leden te lijken. „Het gaat ons immers in de eerste plaats om de muziek. Bij een tribute-act van bij voorbeeld Alice Cooper zou dat an ders zijn. Daar maakte het uiterlijk een belangrijk deel uit van de per- Death Letters De naam van het Dordtse duo Death Letters geldt als een eerbe toon aan blueslegende Son House. In het eerste album van dit duo overheerste de vuige bluesrock met een punkrand. Inmiddels is het tweede album Post-Historics uitgebracht. Daarop voeren post en indierock de boventoon. Sup port-act vrijdag: S As in Assasins. Vrijdag 9 september, De Spot, Middelburg, 21.00 uur. Herdenkingsconcert Honderd jaar geleden werd de Ja- cobskerk in Vlissingen door brand volledig in de as gelegd. In het aan deze gebeurtenis gewijde herden kingsconcert worden alle orgels van deze kerk bespeeld. Er zal mu ziek klinken van organisten c.q. componisten die ooit aan de kerk verbonden waren. Met videobeel den van Maarten Grootendorst. Zaterdag 10 september, St. Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur. Emma Kirkby Emma Kirkby is geen klassiek ge schoolde zangeres, maar kwam be gin jaren zeventig door haar liefde voor zang en door onmiskenbaar talent als snel op de voorgrond. Zij werkte met diverse ensembles. Haar pionierswerk voor de muziek van Hildegard von Bingen beklijft: in het geheugen. Zij wordt bege leid door James Lisney op piano. Zondag 11 september, Oude Kerk,Veere, 15.30 uur. Trio Strange Brew: John Muis, David Egter van Wissekerke en James van de Water.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72