uit! 3 Talkshows podium donderdag 8 september 2011 In de Zeeuwse Bibliotheek wordt in talkshows ruimhar tig vooruitgeblikt op het nieuwe culturele seizoen. Deelnemers van 11-12 uur: Jack Boonman van Podium Reimers- waal, Paul van der Velde van de Zeeuwse Boekenprijs, Douwe Ei- senga van de Zeeuwse Concert zaal; 13.30-14.30 uur: Willem Kniknie van Podium Zeeland, Kathrin Ginsberg van het Cen trum Beeldende Kunst Middel burg, Trudy Warns van Théater De Wegwijzer en Mare Maque- lin van De Piek. Het kan zijn dat ook Rinus Mee- sen van het Festival Zeeuws-Vlaanderen en Henk Schoute van Zeeland Nazomer Festival nog aanschuiven. Verder wordt het boek Stand plaats Zeeland gepresenteerd, met de bevindingen van Jeroen van der Veer, voormalig CEO van Shell. Hij was afgelopen jaar te gast om zich op de Zeeuwse samenleving te oriënteren. Standplaats Zeeland is een initia tief van de Zeeuwse Biblio theek. Eerder waren te gast: Wubbo Ockels, Paul Schnabel, Louise Fresco en Alexander Rinnooy Kan. Vanaf 10.30 uur trekt er (met tussenpozen) een cultuurkaravaan door de Middelburgse binnenstad. Er rijden leden mee van BOLUZ - Bromfiets Oldti- me Liefhebbers Uit Zeeland - op Kreidlers, Zündapps en Floretts. Verder het Brabants Fiets- harmonisch Orkest (foto) en Zeeuwse paarden met Zeeuwse kunst. Ook acteurs trekken door de stad: Zeeuwse kome die, Historische Spelen Zierikzee, Spiegeltheater, Koor A58. Dit jaar iaat voor het eerst ook de beeldende kunst zich gel den tijdens de Cultuurmarkt. In het Polderhuis (Nieuwe Burg 42) tonen bijna veertig deelnemers schilderijen, beelden en grafiek. Sigrid Calon maakte speciaal voor deze expositie een installa tie, die in de kelder van het gebouw te zien is (foto). Ellis Vermeulen bouwt namens Kipvis een levensgrote, poëti sche kunstboot op de in het gebouw aanwezige kaart van Zee land. Ter gelegenheid van de expositie is ter plaatse een mapje met kunstkaarten verkrijgbaar. De tentoonstelling is zaterdag geo pend van 12 tot 17 uur (en ook op 1117,18, 24 en 25 sep tember, zelfde tijden). De PZC is zaterdag tijdens de expositie aanwezig met een stand. Journalisten van het PZC-videojournaal Z2 maken re portages tijdens de cultuurmarkt. Bezoekers die zelf opna men maken kunnen die voor uitzending aan de Z2-redacteur aanbieden. Veere's Genoegen houdt zaterdag een 'Play-in' VRIJDAG 9 SEPTEMBER Goes De Jake Schmid Band speelt muziek uit de jaren vijftig en zestig tijdens een ODP (om de potkachel)-avond. Café Baarends, voorprogramma: 21.00 uur Middelburg De Spot opent het nieuwe seizoen met een optreden van het duo Death Let ters (vuige bluesrock met punkrand). Sup port act: S As In Assassins. De Spot, zaal open 21.00 uur Oost-Souburg Akoestisch Open Podium. Razzmatazz, Middelburgsestraat 113, 16.00 uur. Ouwerkerk Muzikale Theatervoorstelling LEF pro jectkoor Waisisi en toneelspelers, Watersnoodmuseum, 20.00 uur Vlissingen Onder de naam Hawklords staat een band met louter ex-Hawkwind leden op het podium: dit wordt het spacerock avontuur van het jaar! Compleet met la sers en een digitaal geprojecteerde licht show zorgt Hawklords voor een terug keer van de true spirit of the Hawk. En ze brengen llluminatus mee als support-act. De Piek, 22.00 uur. De twintigkoppige Reiners Bigband treedt gratis op. Dit orkest uit de Deense regio Seeland maakt op dit moment een concertreis door Nederland. Ter Reede, 20.00 uur ZATERDAG 10 SEPTEMBER Biggekerke De Oranjevereniging bestaat 60 jaar en viert dat met een feestavond met mu ziek van de coverband 'The serious moon- lightband'. Café Juliana, 20.15 uur Dreischor Jaarlijkse Eilandelijke Psalmzangavond met organist Pieter Heykoop. Meditatie: Ds. J. Lohuis uit Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk, 19.00 uur. Goes Muzikale voorstelling over Doopsgezin den: 'Menno Simonszoon'. Kerk De Hoogte, 19.30 uur. Martin Brand verzorgt een concert in het kader van zijn Keith Green tour. Het Goese Lyceum, Van Dusseldorpstraat 78 (ingang Vogelzangsweg), 19.3 Ouur Haamstede Optreden koor Zilt in het kader van Open Monumentendag. Slot Haamstede, 14.00 uur. Kortgene De Zeeuwse rockgroep Tape-lt treedt op. Graaf van Buren, 21.30 uur Oostburg Bluesclub The Lane houdt haar 3e in ternationale bluesfestival, met Peter Green/Gary Moore Tribute van de Britse bluesformatie The Early Mac Band, klassie ke Delta Blues van Robert Lighthouse, de Stevie Ray Vaughan tribute bluesrock van de Limburgse X-Ray Bluesband en als uit smijter Gerry McAvoy's Band of Friends, met hun ode'aan Rory Gallagher. The Lane, 16.00 uur Veere Openbaar slotconcert Play-ln in het ka der van het 90-jarig bestaan van muziek vereniging Veere's Genoegen uit Veere. Grote Kerk, 16.30 uur Vlissingen Twee inloopconcerten van Ed Visser (doedelzak) en Ankie Kaljouw begelei der (panfluit/piano), Sint Jacobskerk, 11.00 en 15.00 uur Herdenkingsconcert grote brand 1911 door organist Jos Vogel, met Marjo Schil lings (sopraan) en Martijn Grootendorst (video's). Sint Jacobskerk, 20.00 uur Optreden The Toasters (ska-band uit New York) met in het voorprogramma BANG the Skillet. De Piek, 21.00 uur. ZONDAG 11 SEPTEMBER Domburg Dance-evenement White Sundays, met deze keer D-Rashid, ondersteund door Dani L. Mebius, Carita la Nina, MC Choral, Tom Gosa, DJ Dash en BIGGI. Beachclub 7 Golven, vanaf 16.00 uur Goes Manhuistuinconcert door Muziekvere niging De Echo uit Wilhelminadorp en O U uit Kattendijke o.l.v. A.N. van Over- beeke. Manhuistuin, 12.00 tot 13.00 uur. (Bij minder goed weer wordt uitgeweken naar de Grote of Maria Magdalenakerk.) Middelburg Topbands spelen belangeloos voor het goede doel bij de nieuwste editie van Sur- vivorsland. Met deze keer. The Hype, The Punanas, Mamilla, The Score, White Purple en Dear Mom. De zaal is open van af 15:00 uur. Café 't Schuttershof, 15.30 uur Veere De vermaarde sopraan Emma Kirkby is te gast bij Muziekpodium Zeeland. Bege leid door James Lisney brengt zij onder meer de 'Sechs Lieder' van Schubert, de 'Chansons de Bilitis' van Debussy en enke le stukken van Chopin. Grote Kerk, 15.30 uur DINSDAG 13 SEPTEMBER Oostburg Cabaretier Freek de Jonge met een in- speelvoorstelling van zijn programma Ne ven. Ledeltheater, 20.15 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71