281 sport Cobo en Froome melken elkaar uit Vliegtuigcrash breekl 04-05-1949 06-02-1958 14-08-1958 16-02-1961 26-09-1969 Protest op US Open van toptennissers Hattrick Ellen van Dijk in tijdrit Ladies Tour FM Sranang opent met nederlaag Ronaldinho wil naar Spelen in Londen Van Hummel verslaat Greipel RAMP Twee overlevenden, 43 doden bij neerstorten van drievoudig Russich kampioen Lokomotiv donderdag 8 september 2011 SWB NEW VORK De toptennissers Rafael Nadal, An dy Murray en Andy Roddick heb ben gisteren bij hoofdscheidsrech- ter Brian Earley hun onvrede geuit over de gang van zaken op de US Open. Zij moesten de baan op ter wijl het volgens hen vanwege de overvloedige regenval eigenlijk nog te gevaarlijk was om te spelen. Na een kwartier werden hun par tijen alweer stilgelegd. „Het was ge vaarlijk, de lijnen waren heel glad",, aldus Murray. „Wij willen dolgraag tennissen, maar niet als het onverantwoord is." GEMERT Ellen van Dijk heeft gisteren de tweede etappe van de Holland La- dies Tour gewonnen. De -renster van HTC-High Road bleef in een 20,5 kilometer lange tijdrit rond Ge- mert klassementsleider Marianne Vos (tweede) elf seconden voor. Annemiek van Vleuten eindigde op 26 tellen als derde. Marianne Vos breidde haar voor sprong in het algemeen klasse ment op haar directe concurrentes verder uit. Van Dijk won de tijdrit in de Ladies Tour voor de derde op eenvolgende keer. GOES De zaalvoetballers van FM Sranang verloren gisteravond bij hun de buut in de eerste divisie. In eigen huis verloor het Goese team met 1-4 van ZVO/Snel 8c Co. Coach Ra mon Dahoe weet de nederlaag aan het feit dat zijn spelers moesten wennen aan het hoger niveau. „Het tempo ligt hoger, er wordt harder gespeeld en de scheidsrechters la ten meer toe", zei hij. Halverwege stond Sranang al met 3-0 achter. Ryan de Regt zorgde voor 3-1. Een counter besliste de wedstrijd. LONDEN Ronaldinho wil als dispensatiespe ler met Brazilië naar de Olympi sche Spelen in Londen. Dat ver klaarde de 31-jarige voetballer een paar dagen na de interland in Lon den tegen Ghana (1-0 winst). Daar maakte hij na maanden afwezig heid een bevredigende rentree in de Sele^ao. „Ik ben blij dat ik terug ben bij de nationale ploeg, in deze nieuwe selectie", zei Ronaldinho. „Ik ga nu serieus werk maken van de Olympische Spelen en van het WK in 2014. Dat zijn mijn doelen." AARTSELAAR Kenny van Hummel heeft gisteren de wielerkoers Memorial Rik van Steenbergen gewonnen. De sprin ter van Skil-Shimano versloeg in de massasprint de Duitser André Greipel en de Rus Denis Galimz- janov. Een groot deel van de koers reed een kopgroep van negen man, met daarin de Nederlander Bram Tankink, vooruit Pas negen kilo meter voor de streep volgde de her groepering waarna Van Hummel het karwei afrondde. Landgenoot Stefan van Dijk werd vierde. door Patrick Delait PENA CABARGA - Twee winnaars happen amechtig naar adem bo venop Pena Cabana. Christopher Froome, de winnaar van de zeven tiende etappe, zit volledig uitge teld op de grond met zijn rug te gen een dranghek. Juan José Cobo, de vermoedelijke winnaar van de Vuelta, hangt even verderop diep gebogen over zijn fiets. Voor zijn neus smeekt een meute Spaanse journalisten om tekst en uitleg, maar de Geox-renner schenkt hen alleen een pijnlijke grimas. De staat waarin Froome en Cobo verkeren, heeft alles te maken met het spektakelstuk dat ze enkele mi nuten eerder hebben opgevoerd op de laatste aankomst bergop. In het beklijvende man-tot-mange vecht, dat op een kilometer van de top werd ingeluid door een ver snelling van Cobo, leek het erop dat Froome de Vuelta op zijn kop zou zetten. De Brit van Team Sky, tot voor kort een onbeschreven blad, ging zo driest tekeer op een Van de steilste stukken dat de der tigjarige Cobo brak. De Spanjaard verloor ruim honderd meter, maar raakte niet in paniek. Omdat ook Froome zichzelf tegenkwam, won Cobo in het zicht van de finish zienderogen terrein. De wereld lag zelfs aan zijn voeten toen hij net voor de laatste bocht het achter wiel van Froome kon kussen. De voormalige Keniaan stierf duizend doden, maar liever dat dan de rit- zege aan Cobo te laten. Met het laatste restje energie wurmde Froome zich in de laatste bocht als een volleerd Formule i-piloot op nieuw voorbij zijn rivaal. Een ma noeuvre die besliste over de etap pezege, maar de rode leiderstrui was Froome niet gegund. Floewel hij zijn achterstand op Cobo door de bonificaties verkleinde tot der tien seconden, wordt de eindzege een lastig verhaal voor de klimmer van Team Sky, zelfs in een Vuelta die bol staat van de onverwachte wendingen. Achter het titanengevecht tussen Froome en Cobo was er wederom een mooie rol weggelegd voor Bau- ke Mollema, derde in de rituitslag op 21 seconden van Froome. De Groninger werd voor zijn knappe prestatie beloond met de groene puntentrui die hij overnam van Joaquin Rodriguez. Even zag het emaar uit dat Mollema in het alge meen klassement over Bradley Wiggins van de vierde naar de der de plaats zou springen, maar dat was net te veel gevraagd voor de klimmer die Wiggins wel nadert tot op 24 seconden. „Het zal lastig worden om de achterstand op Wiggins in te halen, maar je moet altijd je oren en ogen openhouden en je kansen zoeken", had Rabo- bank-ploegleider Erik Dekker vre de met de uitslag van de laatste echte bergrit. Tegen Froome en Co bo was op Pena Cabarga geen kruid gewassen, zag ook Dekker, voor wie de groene trui van Molle ma meer is dan een troostprijs. „Die groene trui is mooi. Bauke mag zelf beslissen in hoeverre dit de komende dagen een doel is, Kansloos is hij zeker niet, maar er komen nog ritten die een concur rent als Peter Sagan goed zullen lig gen." Mollema leidt in het punten klassement voor Cobo en Rodrigu ez. Sagan is als nummer vijf ook nog niet kansloos. Wout Poels had na de langste rit uit de Vuelta weinig reden tot fees ten. Zo sterk hij zondag voor de dag kwam op de Angliru, zo moei zaam klom de Vacansoleil-renner op Pena Cabarga. Poels moest ge noegen nemen met een achttien de plaats op 1.14 minuut van Froome. Vervelender was dat hij zijn tiende plaats in het klasse ment verloor. Poels staat nu elfde. De Yak-42 raakte na de start een antenne en stortte niet ver van de luchthaven neer. foto Misha Japaridze/AP 111 1 11 11 i'imiiiiiiiiiiiÉiimnwuiiminiimiiiHiinw 1 min 1 ■^^i,t"iTrrT^T-^-"'-r-^r.wpwwwT«w^f'|i4Mi/"iiiiiiiwriiTrarra»Bwi 1 weamnammmmMaimuiiiipiiii<mwMBi Sabenavlucht 548 stort neer tijdens de landing op Zaven- tem. Alle 11 bemanningsleden en 61 passagiers komen om het leven. Aan boord was de kunstschaatsploeg van de Verenigde Staten (18 sporters en 16 begeleiders). Veelvoudig voetbalkampioen 'The Strongest' uit Bolivia raakt 25 spelers en begeleiders kwijt bij een crash in de Andes. De viervoudige kampioens- ploegvan het Italiaanse Torino vliegt tegen de Superga bij Turijn. De club verliest 22 mensen, onder wie 18 spelers. Op de terugweg van een Europa Cupwedstrijd in Belgrado crasht het vliegtuig van de Manchester United- ploeg bij een tussenstop in München. Onder de 22 doden op het vliegveld zijn 7spelers, Duncan Edwards overlijdt 15 dagen later. De KLM Lockheed Constella tion 'Hugo de Groot', op weg naar New York, stort in de Atlantische Oceaan. Zes leden van het Egyptische nationale schermteam komen om.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66