't land zeeland 127 Bleker dreigt provincies met wet op de knieën 'Het is ideale grond. Er zit zo'n 25 procent aan kleideeltjes in.' brieven Meertens Instituut onderzoekt identiteit Symposium over EU en Tweede Kamer Campagne voor kinderen met eczeem Protest tegen komst van Palestijnse staat donderdag 8 september 2011 GSSSBMOHSaSSgB Jan van den Dries anders de kans groot is dat de bo dem ziek wordt, dat er bijvoor beeld aaltjes in komen", zegt Van den Dries. De bietencampagne duurt meestal tot half januari. Veel suikerbieten, met een redelijk hoog suikergehalte. MIDDELBURG Het Meertens Instituut verricht on derzoek naar de vraag welke identi teit Nederlanders (willen) hebben. Dat gebeurt met een foto/film wedstrijd. De aanleiding is de Maand van de Geschiedenis en Oktober Kennis- maand. De wedstrijd sluit aan bij het thema van de Maand van de ge schiedenis 2011: Ik en wij. http://www.meertens.knaw.nl /wedstrijd MIDDELBURG De Roosevelt Academy houdt vrij dag een symposium over de relatie tussen de Tweede Kamer en de EU. Dat gebeurt naar aanleiding van de publicatie van het boek The Politics of the EU, van Herman Lelieveldt van de Roosevelt Academy en Se- bastiaan Princen van de Universi teit van Utrecht. Een van de spre kers is Frans Timmermans, ex-staatssecretaris van Europese Za ken. Aanvang 16.00 uur. NUBUSANI4UMP BTW VOORDEK! DIT OP 0NZET0CH Al LAAGSTE PRIJZEN - --VtMAG INDE WINKEL RiiAR ÖE VOORWAARDEN KIJK VOOR ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN OP WWW.SDNIDOMP.NL GOES Het Admiraal De Ruyter Zieken huis en Mediq apotheken begin nen een campagne onder de naam 'Smeer 'm' voor kinderen met ec zeem, een van de meest voorko mende huidziekten. Kinderen kun nen lotgenoten ontmoeten en tips krijgen hoe ze met eczeem om moeten gaan. De eerste sessie is 19 september in het Goese zieken huis. Aanmelden bij het ziekenhuis of een Mediq apotheek. MIDDELBURG Dinsdag rijdt vanuit Middelburg en Goes een bus naar Den Haag, voor deelnemers aan een pro-Israël manifestatie. Ze protesteren dan te gen het eenzijdig uitroepen van de Palestijnse staat tijdens de Algeme ne Vergadering van de VN in de derde week van september. Aan melden kan op 033-4220404. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl SV Hoedekenskerke Ronald Zuijdwegt speler/trainer van het eerste van Hoedekensker ke 1 (derde klasse) dribbelde naar de gelijkmaker in de wedstrijd te gen Veere 1. Voor deze wedstrijd was de wedstrijd Hoedekenskerke 3 tegen SSV'65 5. Deze ploegen spe len in de laagste zaterdagklasse. Hoedekenskerke 3 keek in de rust tegen een achterstand aan en dus bracht men..., ja u raadt het al, Ro nald Zuijdwegt in. Triomfantelijk soleerde hij over het veld en bracht Hoedekenskerke op gelijke hoogte door twee treffers binnen te schie ten. De scheidsrechter dacht hoe kan ik Hoedekenskerke toch aan de overwinning helpen en hij be sloot een volledig onterechte straf schop toe te kennen aan Hoede kenskerke. Deze ging er echter niet in zodat het eindresultaat een ge lijkspel werd. Zo heeft Ronald Zuijdwegt er toch maar weer eens voor gezorgd dat Hoedekenskerke 1 en 3, thuis vier punten hebben ge pakt. lammer voor hem dat het tweede van Hoedekenskerke uit speelde anders had hij daar ook nog een helftje mee kunnen doen. A.R. Mohr Van Karnebeekstraat 13, Goes rolanden te betalen. Dus beslist het hof dat steun niet mag, wor den de problemen groter. Italië kent maar 769 miljonairs (die dat toegeven), in Nederland zijn dat er 121.000. Belasting ontduiken blijkt in Italië en Griekenland een 'sport' te zijn. In Spanje spreekt men over ruim 20 procent werkloosheid, dat komt daar vast wel goed. IMF-baas Lagarde spreekt zichzelf tegen, het ene moment roept ze om drasti sche bezuinigingen, daarna om maatregelen om de economie te sti muleren. Politici zijn besluiteloos, econo men verdedigen meestal het be lang van hun bank, als belastingbe taler. Een levensloopregeling wordt 5 jaar later teruggedraaid. Spaar loonregeling idem dito. Hoe nu ver der? A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Verkeershufters Duits hof Een toets van het constitutioneel hof in Karlsruhe beslist of finan ciële steun mag volgens de Duitse grondwet. Duitsland blijkt een kwart van de steun aan zwakke eu Volgens Nico Slaakweg (krant, 7 september) zijn we allemaal ver keershufters, omdat je links en rechts wordt ingehaald door ande ren. Maar we hebben toch niet met anderen te maken? Als we zelf ons aan de regels houden, is het goed. Wat anderen doen, moeten zij we ten: daarvoor dienen zij te worden beboet, desnoods met 93 euro. Heel Dauwendaele in Middelburg is een 30 km zone. Maar velen scheuren door de wijk, met als ge volg, dat onze lieve kat op 1 sep tember is doodgereden! Voor het zelfde was het ons kleinkind. Daar moet je toch niet aan denken? Nee, strengere controle en hogere boetes zijn van harte welkom. Dat is beter, dan iemand te flitsen op de Schroeweg in Middelburg, die 5 km te hard rijdt. Op die plaats ste ken geen kinderen over. Sjoerd Sijnstra Landluststraat 59, Middelburg door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De ruzie tussen staats secretaris Henk Bleker (Natuur, CDA) en de provincies over de aan leg van natuurgebieden loopt uit de hand. De onderhandelingen zit ten na een jaar nog muurvast. Ble ker dreigt de provincies nu met een noodwet. Het kabinet bezuinigt de komende twee jaar 600 miljoen euro op on der meer de aanleg van de Ecologi sche Hoofdstructuur (EHS), een landelijk netwerk van natuurgebie den. Vanaf 1990 is er 15 miljard eu ro aan besteed. Tweederde van de geplande 7000 hectare is gekocht en de helft daarvan ingericht. Het kabinet vindt dat het zo niet lan ger kan. Zeker niet in een tijd dat iedereen de broekriem moet aan halen. De EHS moet kleiner, slim mer en goedkoper worden inge richt, herhaalde Bleker gisteren in de Tweede Kamer. Het netwerk moet in 2018 klaar zijn. In tegenstelling tot nu wor den de provincies daarvoor verant woordelijk. Maar die vinden dat ze onvoldoende geld van het Rijk krij gen om de natuurgebieden te behe ren. Zeeland kan door de bezuini ging de aanleg van de EHS voor 75 procent afronden. Maar dan nog heeft de provincie 13 miljoen euro nodig om de verplichtingen na te komen met onder andere landeige naren voor grondaankoop. De Tweede Kamer is boos dat er na een jaar onderhandelen nog geen akkoord ligt tussen provin cies en Rijk. Bleker wilde gisteren niet veel zeggen over het verloop van de besprekingen. „Ik ben niet de enige die het tempo bepaalt. Maar ik hoop en bid dat we er voor 20 oktober uit zijn. Want het houdt een keer op. Als we er niet uitkomen moet ik naar de Kamer met een wetsvoorstel." Eerder gingen geruchten dat Ble ker de provincies achter de scher men heeft gedreigd met een nood wet. Maar provinciebestuurders wilden dat destijds niet bevesti gen. Bleker wil dat eerst die na tuurgebieden worden ingericht die nodig zijn om te voldoen aan inter nationale afspraken. Ook gebieden die van belang zijn voor de water veiligheid moeten prioriteit krij gen. Provincies zijn straks verant woordelijk voor het behalen voor de internationale doelstellingen. Halen ze die niet dan kan Neder land door Europa een boete wor den opgelegd. Maar de provincie die haar zaken niet op orde heeft, moet de boete zelf betalen. VERVAfï VERVAET Suikerbieten worden geoogst op een perceel in Nisse. De bietencampagne is vroeg begonnen, foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65