De locatie Bij het LOC leer je middenin 9t werk 241 zeeland Afscheid van De Egelantier Veel zorgen over zwembad in Smerdiek NIEUWE OPLEIDINCSLOCATIE IN TERNEUZEN Het Logistiek Opleidings Centrum Zeeland in Terneuzen moet nog officieel worden geopend, maar gisteren namen de eerste cursisten er al in de schoolbanken plaats. Kunst Wemeldinge donderdag 8 septemoer 2011 Het complex van het LOC Zeeland omvat een loods van 1000 vierkante meter4500 vierkante meter buitenterrein, vier lokalen, een balie en twee kleedkamers. door Raymond de Fre! Als de eerste dag een voorteken is voor de komende jaren,, dan komt het wel goed met het Logistiek Op leidings Centrum Zeeland (LOC) in Terneuzen. Twee dagen nadat commercieel manager Mare Car- don de sleutels van het gloednieu we pand kreeg overhandigd, na men de eerste cursisten namelijk al plaats in de schoolbanken. Werknemers van Verbrugge en Ovet kregen van docent Ron Schets een cursus 'havenwerker' voorgeschoteld. „Het is een prach tige locatie. Hier leer je middenin het werk over het werk", vertelt Schets. Schets: „Ik bedoel: Ovet en Ver- brugge zijn onze buren. We moe ten het nu nog even bij theorieles sen laten. Als al het materiaal op deze plek is gearriveerd, kunnen we ook beginnen met 'pinguïnen'. Achter de baas aan waggelen om de theorie in de praktijk te breng en." De cursisten bleven gisteren dus in het nog wat steriele leslokaal, maar het is de bedoeling dat ze binnen afzienbare tijd ook prak tijklessen kunnen volgen in de gro te loods of op het nog grotere bui tenterrein. Heftruckcursussen, oefenen met een bovenloopkraan... Wie vijf maanden geleden had gezegd dat het nu allemaal mogelijk zou zijn op dit terrein van Zeeland Seaports, zou voor gek zijn ver klaard. In vijf maanden tijd stamp te ROC Zeeland het pand uit de grond. Aanvankelijk zouden De Ruyter Training Consultancy (gericht op aan scheepvaart gerelateerde op leidingen) en opleidingsinstituut Jonkman Logistics (gericht op transport en veiligheid) de exploi tatie van het LOC samen op zich nemen. „Op het laatste moment hebben Jonkman en DRTC besloten om elk hun eigen weg te bewandelen. Jonkman is dus niet meer bij het LOC betrokken." De redenen voor het afhaken wil Cardon niet toe lichten. „We voeren nu afronden de gesprekken met een aantal an deren, die hier opleidingen kun nen verzorgen." Het LOC mikt op twee soorten cursisten. In oktober komt een een eerste groep leerlingen van Ma ritiem Instituut De Ruyter in Vlis- singen naar Terneuzen voor cur sussen. „Daarnaast richten wij- ons op werknemers, die moeten worden bijgeschoold of extra certificaten moeten behalen. Het is daarom zaak om intensief met het bedrijfs leven te overleggen over hun wen sen", aldus Cardon. Schets spreekt soortgelijke taal: „Stel dat er een containerterminal komt, dan is het voor het LOC zaak dat ze snel hieraan gerelateer de opleidingen kan verzorgen. Zo zijn er bijvoorbeeld machines, waarmee je over een stapel contai ners kunt rijden om een specifieke container eruit te pikken. Als die terminal wordt aangelegd, ontkom je er niet aan om een cursus aan te bieden, waarin je met zo'n machi ne leert omgaan." Het centrum van de logistieke sec tor in Zeeland een impuls geven. Krapte op de arbeidsmarkt dreigt, en dat terwijl investeringen in de Zeeuwse havens de vraag naar lo gistiek medewerkers waarschijn lijk zullen laten stijgen. Heftruckchauffeurs, kraanmachi nisten, vrachtwagenchauffeurs (Dek Verkeersopleidingen is al bij het LOC betrokken), maar ook mensen met EHBO- en bedrijfs- hulpverleningscertificaten zijn in toenemende mate nodig. Mede om mensen te enthou siasmeren voor een baan in de lo gistieke sector, kwam er zo'n 500.000 euro aan subsidiegeld los voor de realisatie van het LOC. Cardon: „Het is nu zaak om syner gie tussen het Zeeuwse bedrijfsle ven en het onderwijs te krijgen. Dat moet lukken, we hebben el kaar heel hard nodig." Het LOC wordt op donderdag 13 ok tober officieel geopend. Een eenvoudige beslissing was het niet voor Kace en Marije Noyens. Maar uitein delijk hebben zij hem dan toch genomen: de komende herfst/winterperiode wordt het laatste seizoen voor De Egelantier. De winkel is voor de laatste keer gevuld met een nieuwe, fraaie collectie winterse wol letjes die direct met leuke kortingen over de toonbank gaan. loze kleuren. Ook de herencollectie is als vanouds veelzijdig, met onder andere jasjes van Donegal- en Harris Tweed. Harris Tweed brengt ook slanker gesneden jasjes, die tevens lichter van gewicht zijn dan het traditionele model. Daarmee komt De Egelantier tegemoet aan de wat jongere Harris Tweed liefhebber, die vraagt om een eigentijdse, slankere pasvorm. Broeken zijn er in corduroy, tin neroy en geborstelde katoen. Het LOC ligt pal naast havenbedrij ven als Ovet en Verbrugge. De eerste cursisten Havenwerker in het Logistiek Opleidings Centrum. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Inwoners van Sint-Maartensdijk hebben grote zorgen over de toekomst van het zwembad in hun dorp. Veel men sen hebben er geen vertrouwen in dat het nieuwe overdekte zwem bad op vakantiepark De Pluimpot aan de wensen zal voldoen. Dat bleek gisteren tijdens een in formatieavond over de plannen in de Geertruidapolder. Die voorzien onder meer in de uitbreiding van het vakantiepark. De eigenaar is van plan een overdekt zwembad aan te leggen, waar ook de inwo ners gebruik van kunnen maken. Het huidige zwembad in Smer diek, zo redeneert de gemeente, kan dan gesloten worden. Daar denken veel inwoners anders over. Onder het motto 'Aan het dorpse bad hebben wij zat', zijn twee jongeren een handtekenin genactie begonnen om het huidige Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 18 augustus 2011 wordt Dhr. S. Mentzij, geboren op 10-9-1993 wonende te 4361 CS WESTKAPELLE, Prelaatweg 6, met ingang van 10 sep tember 2011 onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloctin- ge, Koningin Julianastraat 2 tot curator zwembad te behouden. Veel men sen zetten hun krabbel. Bij veel huizen hangt ook al een pamflet met het motto voor het raam. Tijdens de informatieavond bleek dat mensen er niet gerust op zijn dat het nieuwe zwembad op De Pluimpot goed genoeg zal zijn. Er is voorlopig enkel een binnenbad van 250 vierkante meter gepland, maar veel inwoners willen juist een buitenbad met speelweide. Wethouder Van Dis sluit niet uit dat die er ooit zullen komen. „De ruimte is er, maar vooralsnog is en kel een binnenbad gepland." Ook vrezen inwoners dat de entreeprijs van het nieuwe bad hoger wordt dan die van Haestinge. „Dat ge beurt niet", stelde de wethouder. „Daar hebben we harde afspraken over gemaakt met de eigenaar." De gemeenteraad zal nog dit jaar een discussie voeren over de toe komst van de zwembaden in Sint- Maartensdijk en Tholen-stad. WEMELDINGE - Atelier Passion pour Nouveauté in Wemeldinge expo seert zaterdag to september schil derijen, pentekeningen en kera miek van 12.00 tot 17.00 uur. Voor dames is er een ruime keuze in truitjes, vestjes en pull overs in wol en katoen, in tal- Lekker rustig shoppen bij De Egelantier? Bezoek de winkel dan tijdens werkdagen, in de ochtend uren. De Egelantier, Herenstraat 5, Middelburg T: 06-21436245; E-mail: egelantier@ha2c.nl Dagelijks geopend van 09.30-12.00 en van 12.30-17.30 uur 's Zondags gesloten E-mail: egelantier@ha2c.nl Het sluiten van de winkel betekent ongetwijfeld een teleurstelling voor de talloze vaste klanten van De Egelantier. Kace en Marije ontvingen al diverse e-mails uit heel Nederland met het drin gende verzoek toch vooral nog een of meerdere pantalons, een jas of trui op te sturen. Omdat de herfst/wintercollectie al dit voorjaar was besteld, is de knusse Middelburgse winkel traditiegetrouw weer goed gevuld met een geheel nieuwe collectie Britse en Ierse kleding. Wie houdt van de origi nele Engelse country look vindt er de beste kleding van uitslui tend natuurlijke stoffen, zoals waxed coats en bodywarmers voor hem en haar in verschil lende kleuren, en houtje-touw- tjejassen met een verborgen ritssluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62