22 zeeland Wemeldingedag maakt Abri voor de leerlingen Geld voor grey spots Afscheid van De Levensbron met lintje BOVRG. Zeker van je zaak. De Wemeldingedag moet over een paar jaar in één adem worden genoemd met grote evenementen als Mosseldag en de Kapelse dag. Daarom slaat het bestuur een nieuwe weg in. Ook 's avonds kunt u terecht Afspraak maken? Bel 06-51403932! logusgoes.nl B1WHIM Maatregelen tegen onnodige files Zandkreek donderdag 8 september 2011 mi minimum—bw GOES - In De Levensbron in Goes is gisteravond het echtpaar F. van Willi gen en M. van Willigen-Coster benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nas- sau. Burgemeester René Verhulst speldde hen de versierselen op. Het echt paar kreeg de koninklijke onderscheidingen vanwege hun ruim veertigjari ge inzet bij verschillende verenigingen en gemeenschappen. De laatste vijf tien jaar zijn ze gezamenlijk actief betrokken bij De Levensbron, waarvan ze gisteren afscheid namen. foto Willem Mieras krabbendijke - Op de hoek van de Dorpstraat en de Willem Koster laan in Krabbendijke worden bin nenkort een abri en een fietsenstal ling geplaatst. De abri is bedoeld om de kinde ren, die daar opstappen voor het leerlingenvervoer, en eventueel hun ouders of begeleiders, te be schutten tegen regen en wind. De gemeente trekt voor aanschaf en plaatsing circa 5500 euro uit. Het leerlingenvervoer wordt sinds begin van het nieuwe schooljaar verzorgd door Taxi Centrale Renes- se. Leerlingen worden niet meer thuis opgehaald, maar verzamelen op opstapplaatsen. Vorige week reisde wethouder Hans de Kunder (CDA, onderwijs) mee. „De gelui den waren gemengd positief Want wat als ze lang moeten wachten in de regen? Daar hebben we naar geluisterd." Er is altijd een BOVRG bedrijf bij jou in de buurt! cuujuj.bovag.nl BOVAG Autobedrijf Autobedrijf 's - Heer Arendskerke Vermetstraat 38 4458 BB 1 s - Heer Arendskerke Tel. 0113-561381 www.autoshak.nl Specialist in Audi en VW Autobedrijf Kaelen Elenbaasstraat 36 4458 AG 's - Heer Arendskerke Tel. 0113-563184 www.autokaelen.nl Automobielbedrijf van Gilst Havelaarstraat 1 4486 AZ Colijnsplaat Tel. 0113-695287 Speedy Voordeelgarage Livingstoneweg 10 4462 GL Goes Tel. 0113-212422 www.speedy-goes.nl Auto Sturm Amundsenweg 39, Goes Noordweg 467, Middelburg Tel. 0113-602000/ 0118-612042 www.autosturm.nl Autobedrijf van Damme Cruijckelcreke 1 4491 PS Wissenkerke Tel. 0113-371477 www.autovdamme.nl BOVAG Rijschool Regio Rijschool Poortvliet Parelhoen 10 4451 ES Heinkenszand Tel. 0113-311479 www.rijschoolpoortvliet.nl EVENEMENT door Rob Paardekam Hoewel het evenement al jaren bestaat, maakt de Wemeldingedag ko mend weekend een nieuwe start. De dag speelt zich voor het eerst af rondom de haven en bovendien is het aantal activitei ten fors uitgebreid. „We willen We- meldinge op de kaart zetten", zegt Edwin Hofs. Hij maakt deel uit van het ver nieuwde bestuur dat van de We meldingedag een groot evenement wil maken. Niet dat het in het ver leden nou zo verschrikkelijk klein was. De dag trok wel eens zeven duizend bezoekers. Toch kunnen dat er volgens Hofs veel meer wor den. „Over een jaar of vijf willen we ook als het om bezoekers gaat een groot evenement zijn", stelt hij. „We streven naar 20.000 tot 25.000 mensen. De Wemeldinge dag moet dezelfde uitstraling krij gen als bijvoorbeeld de Kapelse dag of de Mosseldag." Dat had hij tot nu toe niet. De We meldingedag was als het ware een aangeklede braderie. Daar is dit jaar geen sprake meer van, al is de braderie nog wel degelijk onder deel van het evenement. Hij vindt als vanouds plaats in de Wilhelmi- nastraat, maar wel wat meer rich ting de haven. Dat is namelijk de plek waar de nieuwe Wemeldinge dag zich concentreert. „De haven is het mooiste plekje van Wemel- dinge", verklaart Hofs. Het startschot wordt deze keer ove rigens nog wel gegeven in het cen trum. Om 10.00 uur wordt het ver nieuwde Dorpsplein geopend door wethouder Ion Herselman. Aansluitend wordt voor de kinde ren een piratenshow opgevoerd. Daarna moeten de mensen toch echt richting de haven voor het vertier. Met name de jonge bezoe kers hoeven zich daar niet te vervelen. „De We meldingedag moet geen evene ment zijn waar uitsluitend volwas senen het naar hun zin hebben", zegt bestuurslid Eduard Mieras. „Daarom hebben we er bewust voor gekozen om ook veel activitei- goes - Na vier ton voor een betere ontsluiting van Goes Zuid, krijgt Goes opnieuw geld uit de zoge naamde brede doeluitkering ver keer en vervoer. Goes krijgt 134.000 euro om de gevaarlijkste kruisingen, 'grey spots', te verbete ren. Het gaat om de kruisingen Beukenstraat-Populierenstraat, Zonnebloemstraat-Voorstad, Schel- destraat-Middelburgsestraat en De Ruijterlaan-Barentzstraat lOgus Speciale showroom wandafwerking! Gees; AibedJ.oaQfumikade 5&JLQ113'- 2154 01 ten voor kinderen op touw te zet ten. Ze kunnen zich vermaken met onder meer tennisdemonstra- ties, brandweerspelletjes, een pira- tenplein en een waterballenspekta- kel." Voor de volwassenen blijft er ook nog voldoende over. Ringste ken met antieke tractoren, rond vaarten, muziek, braderie, demon straties door de KNRM, een kunst expositie... het is slechts een kleine greep uit het programma. „Als je meer bezoekers wilt trekken, moet je veel te bieden hebben", zegt Hofs. „Ik denk dat we erin ge slaagd zijn om een mooi program ma samen te stellen. We gaan We- meldinge op de kaart zetten." Overigens duurt de Wemel dingedag - anders dan de naam doet vermoeden - twee dagen. Zaterdag is er het meeste te doen, maar vrijdaga vond is het al gezellig in de feest tent bij de FLxet. Met een beetje ge luk vindt op de Oosterschelde die avond ook nog iets leuks plaats. Rond zeven uur wil Ko Goud van Zeelandvaren.nl samen met de Schotsman Wakeboardschool een stunt uithalen. „Het is de bedoe ling om achter een motorboot zo veel mogelijk wakeboarders over het water te laten glijden", zegt be stuurslid Marjolein Zevenbergen. „Een stuk of elf, geloof ik. We we ten alleen nog niet zeker of het doorgaat. Er schijnen wat blessu res te zijn bij de wakeboarders, dus het is nog even spannend." De Wemeldingedag zal vanaf nu elk jaar plaatsvinden. In het verle den ging het evenement niet door in de jaren dat Koninginnedag groots werd aangepakt (eens in de vijfjaar). Dat wil het bestuur niet meer. „Stel dat de nieuwe formule een succes wordt, en dat hopen we natuurlijk, dan is het toch doodzonde om steeds een jaar over te moeten slaan?", stelt Hofs. „De Wemeldingedag moet iets worden waar mensen naar uitkij ken. Dan wil je ze niet één keer in de vijfjaar teleurstellen." kats - Automobilisten die regelma tig over de Deltaweg rijden, heb ben het allemaal wel meegemaakt: de brug in de Zandkreekdam is open en automobilisten die slecht bekend zijn op de Bevelanden, hebben niet in de gaten dat er een bypass ligt. Er onstaat een file en de bypass raakt geblokkeerd. De provincie gaat daar een einde aan maken. Op dinsdagavond 13 september worden de stoplichten op de bypass opnieuw geregeld. Ook komt er een extra afsluit boom aan de Zuid-Bevelandse kant. Het werk wordt uitgevoerd tussen 19.00 en 23.00 uur. Dan is aUeen-debypasst>pen: De haven vormt het decor van de Wemeldingedag. foto Willem Mieras www.wemeldingedag.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60