binnenland 15 originele Hermkens Verkeer naar A'dam gescreend Aandacht voor slachtoffers sektes Paul P I M Schip mag toeteren, maar met mate Na euthanasie uitvaart in kerk soms mogelijk Ex 70.000 keer gebeld Opstelten: te strenge eisen nieuwe agenten Dreumes overlijdt na klap molenwiek Neusamandelen CRUISE REIZEN BOEK JE BIJ CRUISEWINKEL.NL 748,- donderdag 8 september 2011 vormen zeker geen bedreiging voor de bestaande loterijen. We zitten echt in een heel andere, nog niet ontgonnen hoek." De culturele sector schreeuwt om extra middelen, zeker nu subsidies meer en meer wegvallen. Initiatief nemer Timmermans merkte dat ook op de Uitmarkt in Amsterdam, waar de Kunstloterij met een grote stand aanwezig was. Tientallen kun stenaars loofden het initiatief en bo den pro deo hun werken aan voor de catalogus, waarin de te winnen kunstwerken worden gepresen teerd. Winnende deelnemers kunnen bij voorbeeld punten opsparen om een door hun begeerd kunstwerk uit de collectie te kiezen. Zo wordt voorkomen dat winnaars worden opgescheept met een beeld, olie verfdoek of aquarel dat niet in de smaak valt. Een van de kunstenaars die al in de catalogus staat is Jeroen Hermkens uit Utrecht, kunstenaar van het jaar 2006. De lithograaf en kunst schilder heeft zijn werk Tokyo, Shi- ba gratis ter beschikking gesteld. Het olieverfschilderij zal een van de hoofdprijzen zijn bij de eerste trekking. Hermkens zegt geen moment te hebben geaarzeld over deelname. „Het is eindelijk een positief geluid uit een sector die zo getroffen wordt door kaalslag", zegt de kun stenaar. Volgens Hermkens is de Kunstlote rij een toonbeeld van kracht en vi taliteit van de culturele sector. „We tonen als kunstenaars onze weer baarheid, we laten zien dat we sterk genoeg zijn om deze periode te overwinnen. Het is goed is dat we afrekenen met het beeld dat kunstenaars aan het subsidie-in- fiius hangen." AMSTERDAM - In de strijd tegen overlastgevende taxichauffeurs en jeugdige criminelen scant de Am sterdamse politie vanaf eind dit jaar alle kentekens van voertuigen die de stad binnenkomen. Dat ge beurt met de camera's die bedoeld zijn om te controleren of er vervui lende vrachtwagens de stad inrij den. Met de invoering van deze 'di gitale slotgracht' gaat een langge koesterde wens van hoofdcommis saris Bernard Weiten in vervul ling. Nu mag de politie nummerplaat herkenning slechts incidenteel in zetten voor opsporing. Recentelijk gebeurde dat op de wegen naar ver schillende vechtsportgala's waar de politie een samenscholing van criminelen verwachtte. Volgens burgemeester Eberhard van der Laan mogen de beelden in de toe komst ook voor andere doelein den worden gebruikt, zoals het tra ceren van overvallers. Om zwaar vervuilende voertuigen te weren beschikt Amsterdam sinds 2008 op zijn toegangswegen over 53 camera's. Van de voertui gen wordt een foto gemaakt en het kenteken gescand. De gemeen te benadrukt dat het systeem al leen in werkt als er een 'hit' is. Ge gevens van andere weggebruikers worden niet bewaard. DEN HAAG - Slachtoffers van praktij ken van sektes kunnen straks mo gelijk terecht bij de stichting M. (Meld Misdaad Anoniem). Minis ter Ivo Opstelten (Justitie en Veilig heid) gaat bekijken of dit zinvol is. Hij voelt niets voor een apart meld punt voor mensen die de dupe zijn van sektes. Dat bleek gisteren in een overleg tussen Opstelten en de Tweede Ka mer. De minister beloofde ook na te gaan of er een loket moet ko men waar slachtoffers van sektes naar de juiste instanties verwezen kunnen worden. Behalve op justitie en politie zijn zij aangewezen op de bestaande opvang voor slachtoffers van psy chische dwang en een helpdesk voor fraude. Maar een nieuw meld punt, zoals een deel van de Kamer bepleitte, voegt niet veel toe, vond de minister. Wel betoonde hij zich gevoelig voor de opmerking dat er te wei- KOOPZONDAG 11 SEPTEMBER 12.00 uur - 17.00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) Oudenbosch Tel: 0165 330620 E-mail: info@PaulPim.nl www.PaulPim.nl OPENINGSTIJDEN: di.-do. 9.30 -18.00 uur vr. 9.30 -21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur DAMES Brunello Cucinelli Jil Sander Etro Gunex Paige Jeans Maliparmi Repeat Valerie Fay Van Laack D'Exterior Coast+Weber+Ahaus Marccain Halé Bob Cambio Diane von Fustenberg Paule Ka Wolford Schoenen Tassen: Tod's - Brunello Cucinelli Maliparmi - Hogan HEREN Raffaelle Caruso Brioni Etro Brunello Cucinelli Luigi Borrelli Canali Corneliani Incotex (+Red) Van Laack Ing. Joseph Paul Smith Polo Ralph Lauren Jacob Cohen Coast+Weber+Ahaus Fay Hydrogen Boglioli Stone Island Schoenen: Tod's - Brunello Cucinelli Santoni - New Balance - Hogan ROTTERDAM Cruiseschepen die uit Rotterdam vertrekken, mogen voortaan maar met mate toeteren. Dat gebeurt op verzoek van het havenbedrijf naar aanleiding van klachten van omwo nenden. De klachten gingen vooral over de ochtend toen de MS Rotter dam koers zette naar New York. Toen blies de kapitein zo zwaar op zijn toeter dat omwonenden recht op in bed zaten. UTRECHT Een parochiaan die euthanasie laat plegen of suïcide heeft gepleegd, mag soms toch een kerkelijke uit vaart krijgen. De Rooms-Katholie- ke Kerk vindt dat als iemand dat doet terwijl hij wordt overmand door emoties, angst en stress, de priester toch mag besluiten een uit vaartplechtigheid te houden. Dat schrijven de Nederlandse bisschop pen in een verklaring. DEN HAAG Een 42-jarige vrouw uit Rotterdam is opgepakt omdat zij verdacht wordt van stalken van een man van wie zij zegt dat* hij haar ex-vriend is. Zij zou de 62-jarige man in vier maanden tijd 70.000 keer hebben gebeld, aldus de poli tie. De Hagenaar, die ontkent dat hij een relatie had met de vrouw, deed eind augustus aangifte. DEN HAAG Sommige korpsen stellen te stren ge eisen aan de aspirant-agenten, vindt minister Ivo Opstelten (Vei ligheid). Aan de Politie Academie zijn dit jaar nog te weinig nieuwe agenten aan hun opleiding begon nen. Dat zijn er tot nu toe 700, ter wijl het er 1850 moeten worden. De minister wil dat alle korpsen de zelfde eisen gaan stellen. Dan kan de 1850 alsnog gehaald worden. HARDENBERG Een 2-jarig jongetje is gistermiddag in Radewijk (Overijssel) overleden, nadat hij door een molenwiek was geraakt. Dat heeft de politie ge meld. Het kind was even aan de aandacht van zijn vader ontsnapt en kwam op een deel van de mo len waar hij zich binnen het bereik van de wieken bevond. Daar kreeg hij een van de wieken tegen zijn hoofd. Hij overleed ter plekke. UTRECHT Nederlandse ouders moeten afle ren meteen de neusamandelen te laten knippen bij hun kind als het regelmatig verkouden is. Daarvoor pleiten onderzoekers van het Uni versitair Medisch Centrum Utrecht in een onderzoek dat gisteren is ge presenteerd. De klachten verdwij nen meestal net zo goed als er niet wordt ingegrepen. WHilil'ili ilWllllll—«Ml 11 MUI nig bekend is over sektes in Neder land, omdat er al jaren geen onder zoek naar gedaan is. Daarom gaat het onderzoeksbu reau WODC van het ministerie van Veiligheid en Justitie bekijken hoe het er in ons land met sektes voorstaat. Onder meer de PvdA en D66 vroe gen zich af of bestaande wetten wel volstaan om kwalijke praktij ken van sektes in Nederland tegen te gaan. Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van tweepersoons bezetting, beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief alle belastingen en volpension. Canarische eilanden en Madeira Savona, Barcelona, Casablanca, Santa Cruz, Funchal, Malaga, Rome, Savona Costa Deliziosa Vertrek: 24 sept., 5, 16. 27 okt., 7 nov. Duur: 12 dagen Inclusief vluchten met KLM en transfers INCLUSIEF 5G," Noorse fjorden - Rotterdam - Rotterdam Rotterdam, Bergen, Geirangerfjord*, Alesund, Hardangerfjord*. Eidfjord, Rotterdam HAL - ms Rotterdam Vertrek: 19 mei, 30 juni. 28 juli, 8 september 2012 Duur: 8 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5