zeeland 123 Gravensteen Jan Rap in aanloop naar renovatie rommelmarkt voor dierenasiel Ook 's avonds kunt u terecht. Afspraak maken? Bel 06-51403932! limiIEMlEII Maatregelen tegen onnodige files Concert voor senioren in Sint Nicolaaskerk Youth Alpha-cursus voor jongeren Winterwerk voor Protestantse gemeente CDA-fractie uit zorgen over Belastingdienst donderdag 8 september 2011 De naam Gravensteen is letterlijk vertaald 'het huis (steen) van de graaf. In dit geval was dat de graaf van Holland, Zeeland en West-Friesland. De rentmeester van de graaf woonde er, en er werd recht gesproken. Misdadigers werden - vaak ten overstaan van sensatiebelust volk - voor het Gravensteen gebrandmerkt of gegeseld. Jan Machielse van der Made - alias Jap Rap - werd er in 1784 op last van de scherprechter opgehangen. Museummedewerker Jan Bouw met de ingepakte hyena. Het opgezette dier gaat terug naar Naturalis in Leiden. foto's Dirk-Jan Gjeltema —ea» i iii i njniinmii melmarkt opbrengt, komt geheel ten goede aan het asiel. „Het groot ste deel van het geld zal naar de nieuwbouw gaan", verwacht Chan- tal. Behalve dat er spulletjes te koop zijn, zijn er de hele dag door ook demonstraties, 's Ochtends laat een herder zien hoe schapen drijven in z'n werk gaat. Na het middaguur laat een agent zien hoe een politiehond een verdachte te lijf gaat. De rommelmarkt Zandweg 26 is van 9.30 uur tot 16.00 uur. üó'GUS Speciale showroom wandalwerking! logusgoes.nl Goes: Albert Joachlmikade 33, T 0113.- 21 54 01 www.tmcwoonwinkels.nl KATS Automobilisten die regelmatig over de Deltaweg rijden, hebben het allemaal wel meegemaakt: de brug in de Zandkreekdam is open en automobilisten die slecht be kend zijn, hebben niet in de gaten dat er een bypass ligt. Er onstaat een file en de bypass raakt geblok keerd. De provincie gaat daar een einde aan maken. De stoplichten op de bypass worden opnieuw ge regeld. Ook komt er een extra af sluitboom aan de Zuid-Bevelandse kant BROUWERSHAVEN Ouderenbonden Anbo, PCOB en KBO trakteren hun leden zaterdag 17 september op een gratis concert in de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven. De muziekmiddag wordt verzorgd door het Zeeuws Accordeon Orkest Concertina on der leiding van dirigent Harry Schroevers. Het in 1990 opgerichte orkest telt inmiddels zo'n 85 musi ci, die regelmatig ook buiten Zee land concerten geven. Het concert in de Sint Nicolaaskerk begint om 14.00 uur. OUDDORP In Ouddorp gaat op zondag 18 sep tember een Youth Alpha-cursus van start. De cursus is bedoeld voor jongeren die nieuwsgierig zijn naar wat het christelijk geloof nu precies inhoudt. Onder meer de vragen 'Wie is Jezus' en 'Wat is bid den en hoe doe je dat' komen aan bod. De cursus is gratis en omvat elf lessen, waaronder ook een weekend. De introductiebijeen komst is op zondagmorgen om 11.30 uur op de Jeugdzolder van de Doopsgezinde gemeente. SCHARENDIJKE De protestantse gemeente Scharen- dijke start zondag 11 september weer met het winterwerk. In de Bethlehemkerk wordt een pro gramma met het thema 'doorgeven a.u.b.' aangeboden voor jong en oud. De dienst wordt feestelijk aan gekleed omdat de nieuwe antepen- dia - de voorhangsels - worden ge presenteerd die door een werk groep uit de gemeente zijn ge maakt samen met Jopie Minnaard. De dienst in de Bethlehemkerk zondag begint om 10.00 uur. GOES Het CDA in de Goese gemeente raad is bezorgd over de mogelijke sluiting van het belastingkantoor. Er bestaan plannen om belasting kantoren te concentreren in twaalf steden, maar veel is daarover nog niet duidelijk. Het CDA wijst op het grote belang van het behoud van werkgelegenheid en wil van het Goese college weten of het be reid is in samenwerking met de provincie een gezamenlijke lobby voor het behoud van overheids diensten te beginnen. De vragen komen vanavond aan de orde in de gemeenteraadsvergadering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51