Gravensteen onttakeld w Sand Nieuw resort richt zich vooral op hartpatiënt 22 Nieuwe verordening als reactie op aangepaste winkeltijdenwet BOVRG. Zeker van je zaak. De collectie van het in het Gravensteen gevestigde Maritiem Museum verhuist naar het nieuwe Zierikzeese stadhuis museum. Voorjaar 2012 gaat het vernieuwde museum open. Studenten Edudelta College houden Het vertrouwde adres voor al uw glaswerk! donderdag 8 september 2011 door Melita Lanting serooskerke - Het nieuw te bou wen zorgresort in de Schelphoek bij Serooskerke richt zich voorals nog op mensen met hartproble men. Dat zegt Robin Dijkgraaf van •Medisch Maatwerk Nederland. „De doelgroep is de patiënt die is behandeld en vervroegd uit het zie kenhuis gaat. Die willen wij gaan verzorgen in een kwalitatief hoog waardige omgeving." Een patiënt die bijvoorbeeld een hartinfarct heeft gehad kan dan niet alleen fy siek herstellen, maar ook mentaal. Er kan bijvoorbeeld een nieuwe, gezondere leefstijl worden aange leerd. „Dan praat je ovêr preventie. Voorkomen dat mensen snel terug komen in het zorgcircuit." Daarom is het volgens Dijkgraaf ook belangrijk dat ook de partner in het resort logeert tijdens het herstellen. Deze werkwijze heeft voor iedereen voordelen, stelt Dijk graaf Voor het ziekenhuis omdat bedden sneller leeg komen, voor de patiënt omdat herstellen in een vakantie-achtige omgeving aange naam is en voor de zorgverzeke raars omdat ziekenhuisbedden heel duur zijn en de behandeling op deze manier goedkoper kan zijn. Het plan voor een zorgresort op die plek is nog niet zeker. De ko mende maanden worden verschil lende onderzoeken gedaan, mede omdat het natuurgebied kwets baar is. De realisatie duurt nog wel een paar jaar. zierikzee - Om aan de aange scherpte winkeltijdenwet te vol doen, heeft de gemeente een nieu we winkeltijdenverordening ge maakt. In dit document wordt uit gebreid onderbouwd dat Schou- wen-Duiveland een toeristische ge meente is en dat daarom winkels op zondag vaker open mogen dan één keer per maand. De landelijke wetgeving is aangescherpt omdat veel gemeenten in de ögen van het kabinet misbruik maakten van de uitzonderingspositie, terwijl de betreffende steden en dorpen nau- welijk toeristisch zijn te noemen. Vanaf 12 september kan een ieder binnen zes weken een zienswijze indienen over de nieuwe verorde ring. Ondernemersorganisaties en kerken worden in het bijzonder uitgenodigd te reageren. Ei" is altijd een BOVflG bedrijf bij jou in de buurt! ujujuj.bovag.ni BOVAG Autobedrijf Automobielbedrijf Slager Poortdijkstraat 61 4318 AM Brouwershaven Tel. 0111-691344 www.autobedrijfslager.nl Volvo Service De Roterij De Roterij 7 4328 BB Burgh - Haamstede Tel. 0111-653151 www.volvoservicederoterij.nl Specialist in Volvo Autobedrijf van Dijke Achterstraat 1 -5 4306 CS Nieuwerkerk Tel. 0111-641364 www.autovandijke.nl Specialist in Nissan W.C. Ista Zn. Sint Joostdijk 41 4307 AR Oosterland Tel. 0111-641495 www.ista-auto.nl Officieel Suzuki dealer BOVAG Camper Caravan Caravanservice Ouwerkerk Middenweg 19-21 4305 ND Ouwerkerk Tel. 0111-642306 www.caravanservice-ouwerkerk.nl BOVAG Autorijschool Autorijschool Rob Visser Christinastraat 13 4316 BE Zonnemaire Tel. 0111-407199 www.autorijschoolrobvisser.nl VERHUIZING door Piet Kleemans Het Maritiem Museum is niet meer. Het Graven steen - de voormalige gevangenis waarin het museum gevestigd was- is zo goed als leeg. Alleen pronkstuk de ka yak van Zierick en nog wat andere andere spullen moeten worden verhuisd. De andere museumvoor- werpen zijn Zierick voorgegaan. Het houten gevelschildje met daar op de openingstijden van het Ma ritiem Museum ligt overbodig ge worden in het kantoortje van mu seummedewerker Minke van Meerten in het oude stadhuis aan de Meelstraat in Zierikzee. Beneden staat in één van de ruim tes van het eeuwenoude monu ment de collectie scheepsmodel len uit het Maritiem Museum. Die modellen krijgen, weet Van Meer ten,, in elk geval een plekje in het nieuwe stadhuismuseum. Dat geldt zeker niet voor alle museale voorwerpen uit het Maritiem Mu seum. „Een aantal voorwerpen hadden we in bruikleen en die gaan nu weer terug naar degenen die ze hadden afgestaan", aldus Van Meerten. Als voorbeeld noemt ze een opgezette hyena die tot voor kort op de zolderkamer van het Gravensteen te pronk stond. „Die gaat terug naar Natura- lis in Leiden. En een aantal Neha- lennia-vondsten die hier in de kel der tentoongesteld werden, gaan terug naar het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden." Voordat de museale voorwerpen uit het Gra vensteen een plekje krijgen in het Eeuwenoud monument Het Gravensteen is eeuwenoud. Het gebouw dateert uit 1524. Het Gravensteen was tot 1923 in gebruik als gevangenis. Onder anderen Duinkerker ka pers zaten er gevangen. In 1967 werd het gebouw voor een symbolisch bedrag overgedra gen aan de gemeente Zierikzee. In 1984 werd hét Maritiem Mu seum er in gevestigd. nieuwe stadhuismuseum, worden ze schoongemaakt, geregistreerd en waar nodig gerepareerd. In het onttakelde Maritiem Mu seum zijn museummedewerkers Jan Bouw en Lydia Mol in de weer. De vitrines zijn leeg en het zelfde geldt voor de zalen van de voormalige gevangenis. Bouw troont zijn bezoekejs mee naar één van de cellen. „Hier waren een rekpaal en schandstenen ten toongesteld. Nu het leeg is, zie je pas dat ook op deze houten wan den allerlei tekeningen zijn inge krast." Bouw wijst op een teke ning van een scheepje met zijschil- den. Links ervan prijkt in het hout de beeltenis van een soldaat en elders is duidelijk een schaartje te herkennen evenals enkele jaar tallen. Mol: „Als het zo leeg is, zie je wel weer meer van het ge bouw." Als het Gravensteen hele maal leeg is, kan begonnen wor den met de renovatie van het mar kante monument. Het is de bedoe ling dat het in de toekomst plaats gaat bieden aan de Wereldwinkel Schouwen-Duiveland. De scheepsmodellen uit het Maritiem Museum krijgen een plekje in het stadhuismuseum. MEEST GELEZEN 1. Port Zélande zoekt veel personeel 2. Scharendijke is 'handelshoofdstad' 3. Discussie toekomstvisie Schouwen LAATSTE NIEUWS Kijk voor het laatste nieuws op de website van de pzc. Ga hiervoor naar www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto zierikzee - Chantal Koster uit Dreischor en Claudia Eijbers uit Sommelsdijk houden zaterdag een rommelmarkt op het terrein van Dierenasiel Schouwen-Duiveland. De studentes van het Edudelta Col lege in Goes organiseren het evene ment in het kader van hun oplei ding dierenverzorging. „Dat is een verplicht onderdeel in het laatste jaar", legt Chantal uit. Omdat ze als vrijwilligster actiefis bij het die renasiel in Zierikzee, lag de keuze voor de hand. Het geld dat de rom- Enkel- en isolatieglas Veiligheidsglas Spiegels en figuurglas Hardglazen deuren en wanden PRINS (StAi Tel.: 0118-413351 www.prins-glas.nlinfo@prins-glas.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50