Zeeland PZCU, Bruse Boys hoopt op vindersloon Fietser naar onderkant havendijk Zeeuwse Nazomer Fair Leuk hoor, collecteren SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 Nobelpoort Zierikzee dicht voor reparatie Politie rolt elf wietkwekerijen op almanak Tip? redactie@pzc.nl Gravensteen onttakeld in aanloop naar renovatie Donderdag 8 september 2011 Oesterclub nu toch bij overleg betrokken Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl VOETBALCOMPLEX College wil voordeel van 725.000 euro in portemonnee steken door Melita Lanting BRUINISSE - Voetbalvereniging De Bruse Boys uit Bruinisse heeft de gemeente veel geld bespaard. Door' op aandringen van de club het zo genoemde 'sportbesluit' toe te pas sen, heeft de gemeente bij de aan besteding van het nieuwe sport complex een eenmalig voordeel van 725.000 euro gehaald. De voet balvereniging profiteert alleen niet van haar inspanningen. De ge meente geeft geen 'vindersloon'. Het grote financiële voordeel zit vooral in fiscale zaken. Een voor deel wat niet gehaald zou zijn als de voetbalvereniging niet zo vast houdend was geweest. Ambtelijk zag men in eerste instantie niets in deze constructie. Uiteindelijk ging de gemeente overstag met als positief resultaat het voordeel van 725.000 euro. De voetbalvereniging hoopte een deel van het geld te kunnen inves teren in een kunstgrasveld en een extra bijdrage voor het nieuw te bouwen clubhuis. Het college van B en W wil het geld volledig in de gemeentekas storten. „Dat is wrang", zegt Reinier Ketting, lid van de stuurgroep verplaatsing sportcomplex. „Er is gezegd dat we een fantastisch resultaat hebben geboekt maar dat alle geld naar de algemene middelen gaat om ande re leuke dingen van te doen." De Bruse Boys doet nu een drin gend beroep op de gemeenteraad om alsnog een deel van de ruim zeven ton te investeren in het com plex in Bruinisse. „En dan blijft er nog een groot deel van het bedrag over wat naar de algemene midde len kan gaan." De voetbalvereniging moet verhui zen, omdat op de huidige locatie woningbouw komt. De club heeft daarvoor een overeenkomst geslo ten met de gemeente. De club zet een nieuw gebouw neer, de ge meente legt de velden aan. De Bru se Boys wilde van meet af aan een kunstgrasveld, waar ook schoolkin deren en clubs in de regio af en toe gebruik van kunnen maken. De gemeente vond dit te duur en koos voor een Wetra-veld. Dit type veld is geschikt voor wedstrij den en trainingen, maar heeft wel natuurlijk gras en is dus kwets baar.' Over de bouw van het clubhuis zijn ook financiële afspraken ge maakt. Door aangescherpte regels voor onder meer legionellabestrij- ding valt de bijdrage die de club zelf op tafel moet leggen twee maal hoger uit dan gedacht. door Joeri Wisse zierikzee - Vanaf eind volgend jaar worden fietsers naar de onder kant van de Westhavendijk verban nen. Nu moet het pad langs het Zierikzeese havenkanaal nog ge deeld worden met wandelaars. Zeker in de zomermaanden levert dit gevaarlijke situaties op. De rou te wordt dan intensief gebruikt door fietsende toeristen en passan ten die vanaf de jachthaven naar de stad lopen. Om de verkeersstro men te scheiden, wil het gemeen tebestuur een vrijliggend fietspad aan de onderkant van de dijk leg gen. Volgens wethouder Wim Stouten moet het project in 2012 uitgevoerd worden. De kosten wil de gemeente deels dekken met een provinciale subsidie voor ver keersveiligheid. Het provinciebe stuur heeft aangeven hier positief tegenover te staan, maar wil eerst meer duidelijkheid over het pro ject voor ze met geld over de brug komen. foto Dirk-Jan Cjeltema middelburg - Bij een landelijke po- vernietigen. Bij de actie zijn vier litie-actie zijn in Zeeland elf hen- verdachten aangehouden. Ook zijn nepkwekerijen opgerold. In totaal wapens, geld en apparatuur in be lief de politie zo'n 2700 plantjes slag genomen. zierikzee - De Nobelpoort in Zie rikzee gaat een weekje dicht voor gemotoriseerd verkeer. Van 19 tot en met 23 september wordt ge werkt aan het herstel van het ge welf van de poort. In april reed een vrachtwagen zichzelf klem met als gevolg een schadepost van 8500 euro. Dit bedrag wordt ver haald op de veroorzaker. Tijdens de stremming wordt het verkeer omgeleid. Voetgangers kunnen wel gebruik maken van de ze route. Het is voor de derde maal in vier jaar tijd dat de poon schade op loopt door verkeer. Deze week werd er weer gecollec teerd voor de Kankerbestrijding. Zo werd ook aan de deur van een Vlis- singse aangebeld. De collectante was haar buurvrouw en de laatste nieuw tjes werden uitgewisseld. Ze belde daarna bij een Vlissings ge zin aan. Vader had een handje geld, en de twee jongens van 5 en 6 moch ten het in de collectebus doen. De jongste was niet bepaald op zijn mondje gevallen en zei tegen de col lectante: „Jij mag niet al dat geld hebben!" De (ollectante dachtik zal het hem eens even uitleggen: „Nou dit geld is voor de kankerbestrijding." Daarop antwoordde de oudste: „Oh, je mag geen kanker zeggen!" Leuk hoor, col lecteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49