Het nieuwe Katseveer ademt nu ook iets van noblesse 281 zeeland Burgemeester Verhulst van Goes Jaarmar,kt in pleit voor invoering schooluniform aan editie 118 Hoop op bouwen in Kapellebrug Theaterput achtervolgt Middelburg -jT - Koewacht toe Als een schip dat naar zee wil. Zo oogt het totaal nieuw opgebouwde restaurant Katseveer bij Wilhelminadorp. Het heeft nu de uitstraling die past bij de in 2005 verworven Michelinster. „Het kostte veel energie, maar een droom is uitgekomen." donderdag 8 september 2011 Z RESTAURANT KATSEVEER door Eugène Verstraeten kapellebrug - Het duurt niet lang meer voor de bouw van nieuwe woningen in Kapellebrug mogelijk wordt. Dat verwacht wethouder Diana van Damme-Fassaert van de gemeente Hulst. Woningbouw kan nu niet, omdat mogelijke locaties binnen de mi lieucirkel liggen van een voormali ge veehouderij. Zo'n milieucirkel kan alleen van een perceel worden gehaald als de eigenaar dat wil. Dat is toevallig ook de initiatiefne mer voor de bouw van een viertal landhuizen aan de Heerstraat. De kwestie ligt nog bij de Raad van State. De eigenaar wil pas meewer ken aan het weghalen van de mi lieucirkel als hij definitief mag gaan bouwen. De Raad van State heeft in eerste instantie een be zwaarmaker al ongelijk gegeven. „We verwachten dat dit ook bij de definitieve uitspraak zo zal zijn", zei de wethouder in de commissie Ruimte. „Dus dan kan die milieu cirkel er snel af zijn." Om geen tijd te verliezen start de gemeente alvast de procedure voor de bouw van vijf woningen op het terrein van caravancentrum Kapel lebrug. Twee woningen komen met hun voorzijde richting Gentse- vaart en drie huizen richting de St. Janstraat. Belangstellenden kun nen dinsdag 13 september tussen 18.30 en 21.00 uur in het Hulster stadhuis komen kijken naar de plannen. middelburg - Het drama met de bouwput voor het nooit gebouw de A-theater in Middelburg blijft de gemeente Middelburg op kos ten jagen. Bouwbedrijf Heijmans Bouw Zee land (voorheen Walcherse Bouw- unie) zou op de locatie van de bouwput 76 appartementen en wo ningen bouwen, maar dat plan is door de crisis op de huizenmarkt achterhaald. De gemeente Middel burg zal daardoor een verlies moe ten slikken van drie miljoen euro. Bouwbedrijf Heijmans Bouw Zee land zou dit namelijk betalen als het bouwplan zou zijn gereali seerd. Veel meer dan 36 apparte menten zullen er niet komen, wat de kostprijs per woning behoorlijk opdrijft. De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries heeft zich bereid ver klaard Heijmans tegemoet te ko men om woningbouw op de plek van de bouwput nog enige kans te geven. Heijmans heeft bovendien al flink geïnvesteerd in het project. Het bedrijf heeft 2,5 miljoen euro gespendeerd aan de reparatie van de (lekke) bouwput, zonder dat daar enige inkomsten tegenover stonden. Wethouder De Vries heeft daar oog voor. Hij wil de 2,5 miljoen euro nu voorschieten aan Heijmans. door Frank Balkenende Een diepe zucht. Van ver moeidheid, want vijf maanden dreven Jessica en Rutger van der Weel hun restaurant Katseveer in het voormalige 't Veerhuis in Wol- phaartsdijk. In die periode werd het één Michelin-ster dragende res taurant bij de Zandkreekdam op Zuid-Beveland zo goed als volledig gesloopt en van de grond af weer opgebouwd. En uiteraard opnieuw ingericht. Het was als koken op twee fornuizen tegelijk. „Het heeft veel energie gekost. Dit doen we dus nooit meer." Die zucht ademt tegelijkertijd ver wondering. Over het architectoni sche hoogstandje, het prachtige in terieur en het panoramische uit zicht over de Oosterschelde. „Een droom is uitgekomen." In maart ging de deur op slot. Een ingrijpende verbouwing - „eigen lijk is het nieuwbouw" - bleek meer dan noodzakelijk. Het oude Katseveer was bezig langzaam te verzakken in de klei van de Ooster- scheldedijk. Gastvrouw Jessica van der Weel: „Een verbouwing was niet voor zijn tijd. Gasten moesten voorheen via een trap naar de toi letten, om maar een voorbeeld te geven. Het restaurant had een nieuwe impuls nodig." Het oude Katseveer mocht dan gezellig zijn - „men sen hadden het gevoel dat ze bij ons in de huiskamer zaten" - de uitstraling van het pand strook te niet meer met de in 2005 ver worven Michelin-ster. Een retou che was ook om die reden bijna verplicht. Noblesse oblige. De ster van de prestigieuze restau rantrecensent had gezorgd voor een omzetstijging van vijftig pro cent. Financieel maakte dat de ver bouwing iets gemakkelijker. In vijf door Luc Oggel goes - Burgemeester René Ver hulst van Goes heeft in een opi niestuk in De Volkskrant een plei dooi gehouden voor de invoering van het schooluniform. De krant had hem gevraagd te schrijven naar aanleiding van de invoering van uniformen op een school in Almere. „Ik heb dat stuk geschreven als privé-persoon. Ik kan en wil het niet verplichten, maar ik ben er nog wel voorstan der van", zegt de burgemeester. Verhulst pleitte er in 2004 ook al voor, als wethouder van onderwijs in Utrecht. In die periode was er ophef rond kleding en waren kin deren van hun dure sneakers be roofd. „De reden dat het in Utrecht niet lukte, was dat ieder een meteen dacht dat ze zo'n Har ry Potter-pakje moesten dragen." Verhulst onderstreept dat een schooluniform niet ouderwets hoeft te zijn. Het kan ook een mooie sweater zijn met het logo van de school, aldus de burgemees ter, die benadrukt dat het initiatief vanuit de scholen zelf moet ko men. „Een belangrijk argument voor blijft dat het schooluniform binding geeft met de school. En na tuurlijk speelt de herkenbaarheid en veiligheid van de kinderen een rol." Verhuist wijst er op dat in veel landen een schooluniform wordt gedragen. In zijn eigen regio denken schoolleiders heel verschil lend over de invoering van unifor men. De ene voelt er wel voor, de ander wijst uniformiteit resoluut van de hand. Over één ding is ie dereen het wel eens: het lukt nooit om het in te voeren. Ron Meuldijk van openbare basis school De Vliete in Wissenkerke gelooft niet dat je met een uni form ongelijkheid oplost: „Ze heb ben altijd nog hun tassen, mobiel tjes en andere technische snufjes, waarmee ze elkaar de ogen kun nen uitsteken." koewacht - Koewacht maakt zich op voor de achttiende editie van de jaarmarkt. Vast onderdeel is de Vlasdag. Van 12.00 tot 13.00 uur kunnen paar den en kleinvee worden ingeschre ven voor een keuring. De markt en vlasdag beginnen om 13.30 uur. Bij de paardenkeuringen wordt on derscheid gemaakt in trekpaarden, thinkers, warmbloedpaarden en pony's. Tegelijkertijd zijn er ker mis, kinderanimatie, ambachten, rommelmarkt en marktkramen. Op het pleintje tussen Belgisch en Nederlands Koewacht treden van af 17.30 uur The Romantics en The Stray'op. maanden tijd zou hoofdaannemer Minderhoud uit Aagtekerke het ontwerp van architect Taco Tuin- hof moeten verwezenlijken. Het lukte net, want morgen opent de Goese burgemeester René Ver hulst het nieuwe Katseveer. „Drieënhalf jaar zijn we met het ontwerp bezig geweest. Het oude Katseveer was een vierkant doosje. Dit ziet eruit als de boeg van een schip. Het is prachtig." Bouwen dus. Maar waar blijft een sterrenstaurant en passant. De deur sluiten was geen optie. Chef-kok Rutger: „Dan verlies je een aantal vaste gasten en boven dien heb je de omzet nodig. Direc teur Jan Paul van Hoven van land bouwbedrijf De Wilhelminapol- der opperde boerderij Hongers- dijk, waar recent de Nazomerfesti val-voorstelling Oom Wanja zich afspeelde. Je zou er een compleet restaurant in moeten bouwen. Dat' werd een te moeilijke klus." Dus naar Wolphaartsdijk, waar het oude 't Veerhuis leeg stond. „We hebben er dezelfde omzet ge draaid, maar het was niet ideaal. Mensen komen naar ons voor het eten, maar ook voor het uitzicht. Sommige vaste gasten zeiden dan ook: 'We komen pas terug als Kat seveer klaar is'." tech kaastrolley die ze hebben la ten ontwerpen. Klaar voor de tweede ster? „Ach, het zou mooi zijn, maar niet per se. We hebben liever met één ster een vol restau rant, dan een leeg met twee." Vanaf vrijdag is het weer gewoon koken en gasten in de watten leg gen. „Het zal voelen als vakantie." Daar zullen ze geen spijt van krijgen. Het restau rant is zo gebouwd dat ie dereen kan genieten van het water en de wind die speelt met het gras op de zeedijk. Het terras wordt compleet afgeschermd. Dat moet voorkomen dat strandgangers in bikini binnenlopen met het ver zoek gebruik te mogen maken van het toilet. Sommigen, gefrustreerd over een resoluut 'nee', piesten ver volgens op het gras. Niet echt sma-, kelijk als je net je Homard de l'Es- caut cuit au gingembre, poivre rouge et fines herbes, décortiquée zit te savoureren. Aan alles hebben de perfectionis ten Jessica en Rutger gedacht. Van twee keukens - „in eentje kunnen we dan proportioneren" - tot de tijdloos chique inrichting in kleu ren van zee en strand. Tot senso ren in de trap die via een buzzer gastvrouw Jessica laten weten dat gasten in aantocht zijn. Of de high-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48