Zeeland PZCL Pas op de plaats bij Houtmarkt Hulst Sfeervolle 'warme' ontvangst 'Graauwrock dupe van slecht beleid gemeente' Zeeuwse Nazomer Fair ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 BINNENSTAD Onderzoek economische effecten op binnenstad van ontwikkeling cultureel centrum Gestolen auto in Terneuzen is weer terecht Een droom als aanzet tot een discussie Donderdag 8 september 2011 Oesterclub nu toch bij overleg betrokken Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl w*m&airMvxs3as&ZB!*immii >i mwi n door Eugène Verstraeten hulst - De gemeente Hulst neemt zelf geen initiatieven voor invul ling van het gebied rond de Hout markt in Hulst. „Wij zijn niet aan zet, want we hebben in dat gebied geen enkele positie", zei wethou der Diana van Damme-Fassaert in de commissie Ruimte. „Maar dat neemt niet weg dat we willen dat daar iets gebeurt. Er móét zelfs iets gebeuren." De gemeente heeft onderzocht of de Hulster binnenstad baat heeft bij de komst van een cultureel cen trum naar de Houtmarkt. En be slist niet, zo verzekerde Van Dam me-Fassaert, naar een mogelijke verhuizing van de bibliotheek naar de binnenstad. De gemeente raad krijgt snel de resultaten van het onderzoek, beloofde ze. Op dit moment ligt de bal bij pro jectontwikkelaar Karei Rietbergen, die aan de Houtmarkt verschillen de panden in eigendom heeft. Hij praat al vijf jaar met de gemeente over de realisering van een ver maakscentrum op de plek van de voormalige bioscoop. Sinds afgelo pen juli bekend werd dat Rietber gens Concept Vastgoed in finan ciële problemen zit, zijn er geen ge sprekken meer geweest. B en W delen dan ook de zorgen van een aantal raadsleden over de verdere uitvoering van de plan nen, bevestigde de wethouder. Ger van Unen (SP) waarschuwde in de commissie dat de gemeente Oisterwijk minder goede ervarin gen heeft met de projectontwikke laar. Van Damme verzekerde dat er geen verplichtingen zijn aange gaan met Rietbergen of overeen komsten zijn gesloten. Planologi sche medewerking is volgens B en W pas aan de orde als er financiële garanties worden gegeven. terneuzen - De foyer van het Ter- neuzense Scheldetheater kon uit nodigender en vriendelijker. De be zoekers kregen nog niet direct bij binnenkomst het gevoel dat ze een avondje uit waren, vond directeur Frans Lievens al een tijdje. Om de foyer, van oorsprong een ruimte waar men zich warmt, sfeervoller en warmer te maken, onderging de grote entreehal een totale metamorfose. Aangepaste belichting, warmere kleuren, aan kleding van de grote witte wan den, onder meer met een afbeel ding van het voormalige Hotel Rot terdam, dat vorige eeuw op de plaats van het huidige Scheldethea ter stond. Op de eerste verdieping presen teert de schouwburg tentoonstel lingen, het liefst van kunstenaars uit de regio. Het Scheldetheater biedt bezoe kers bij ingang van het seizoen 'de sfeer van vroeger op een eigentijd se manier', kondigt een woordvoer ster aan. Voor een aantal genodig den neemt het Scheldetheater de 'nieuwe' foyer woensdag officieel in gebruik. terneuzen - De vrouw die dins dagmiddag haar auto in de Van der Waalsstraat in Terneuzen voor haar neus zag wegrijden, kan opge lucht ademhalen. De dieven heb ben haar Renault Clio onbescha digd achtergelaten in de Hondius- straat in Terneuzen. De vrouw liet de motor van de au to draaien, terwijl zij heel even in een woning was. Toen ze buiten kwam, zag ze haar auto nog net door een bocht wegrijden. Kennis sen van de eigenaresse zagen de Clio dinsdagavond in de Hondius- straat staan. De vrouw is wel wat spullen uit haar auto kwijt, waar onder haar handtas. door Eugène Verstraeten hulst - De gemeente Hulst moet het muziekfestival Graauwrock fi nancieel compenseren, omdat de organisatie door de schuld van de de gemeente voor meer dan 5000 euro het schip in gegaan is. Dat vindt onafhankelijk raadslid Jos van Eek. Hij wil daarvoor in de ge meenteraad de handen op elkaar krijgen. Graauwrock wordt al jaren op Hemelvaartsdag gehouden. Dit jaar kreeg het Hulster festival Vest- rock een vergunning voor twee da gen later. Dat was in strijd met de eigen gemeentelijke Evenementen nota, waarin wordt gepleit voor een spreiding van evenementen. Door in hetzelfde weekend toe stemming te geven voor Vestrock trok Graauwrock 450 bezoekers minder dan op basis van cijfers uit verleden mocht worden verwacht, stelt de organisatie. „Graauwrock was dit jaar de dupe van een slechte planning waar door we een schade hebben gele den van 5285 euro." „Terecht dat ze in Graauw be zwaar maken", vond Toon Maas (Algemeen Belang Groot Hulst) in de commissie Ruimte. „Graauw moet worden gecompen seerd voor deze slechte coördina tie", beaamde raadslid Van Eek. Jochem Myjer lijkt een beetje angstig en verbaasd te zijn over de sfeervollere aankleding en belichting van het Scheldetheater. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41