321 sport 't Hooft tafeltennist het liefst Hockeyteams beginnen vol vertrouwen aan competitie Theo de Rooij alweer weg bij schaatsbond Jerson Cabral keert terug bij Feyenoord Van der Meet klopt Schoofs in Alphen a/d Rijn TAFELTENNIS Kimberley 't Hooft begint met de vrouwen van Hotak'68 aan een nieuwe competitie in de eredivisie. De Middelburgse tafeltennisster leert elk jaar nog bij. donderdag 8 september 2011 HOOGLAND Theo de Rooij is na twee maanden alweer afgetreden als teammana ger van het begeleidingsteam van de nationale ploegachtervolging. De Rooij kiest ervoor meer tijd te besteden aan de door zijn bedrijf TDR ontwikkelde en onlangs be kroonde elektrische Flux-fiets. De aanstelling van voormalig wie- Ierbaas De Rooij, naast Erben Wen- nemars en Jos de Koning, leidde destijds tot kritiek van enkele coaches en schaatsers. Zij voelden zich gepasseerd. ROTTERDAM Jerson Cabral is na zijn lichte bo venbeenblessure terug bij de groepstraining van Feyenoord. De aanvaller moest zondag het trai ningskamp van Jong Oranje verla ten door de kwetsuur. Trainer Ronald Koeman mocht ook de nieuwe aanwinst John Gui- detti op het trainingsveld begroe ten. De van Manchester City ge huurde aanvaller werkte gisteren nog wel een aangepast programma af. ALPHEN AAN DEN RIJN - Tennisster Angelique van der Meet heeft giste ren voor een stuntje gezorgd in de eerste ronde van de challenger van Alphen aan den Rijn. De twintigja rige speelster uit 's-Heer Abtskerke was duidelijk te sterk voor Bibiane Schoofs, de nummer drie van de plaatsingslijst. De Zeeuwse was in vijf kwartier klaar met Schoofs, die twee maan den geleden nog de challenger van Middelburg won. In een partij waarin de speelsters elkaar vaak braken, waren setstanden 6-t en 7-6. Bij 5-4 in de tweede set kreeg Van der Meet al drie matchpoints op de service van Schoofs. Die kon ze niet benutten. Maar de tie break trok ze daarna met 7-2 naar zich toe. Van der Meet, die met een wild card het toernooi binnenkwam, stuit nu op de Duitse Justine Oz- ga- door Koen de Vries MIDDELBURG - Ze tafeltennist op het hoogste niveau bij de vrou wen, maar als Kimberley 't Hooft echt moest kiezen, dan gaf ze de voorkeur aan de competitie bij de mannen. Daar vindt ze toch iets meer uitdaging. En het is na af loop een stuk gezelliger. Hoe je het ook wendt of keert, ook dat vindt de bijna 27-jarige Middel burgse belangrijk. Zaterdag begint 't Hooft met Hot ak'68 aan een nieuwe competitie in de eredivisie. Ze heeft er zin in, zeker na het afgelopen jaar waarin ze voor de club uit Hoogerheide debuteerde. Hotak haalde in de voorjaarscompetitie de finale van de play-offs en verloor daarin on gelukkig van Den Helder. „Een enorme domper",vindt 't Hooft nog steeds. Maar daar stond bij voorbeeld deelname aan de Euro pa Cup tegenover. In Hoogerheide plaatste het team zich voor de tweede ronde, waarna het in Span je werd uitgeschakeld. „Die eerste ronde was geweldig. De zaal zat vol, het publiek ging voor me zin gen. Onvergetelijk." Dit jaar gooit Hotak opnieuw ho ge ogen in de Nederlandse compe titie. De Europa Cup staat niet op het programma. De club heeft er geen geld voor. Het was lange tijd zelfs onzeker of de ploeg wel ver der zou gaan. Er waren te weinig euro's om kopvrouw Li Nan Sun opnieuw te huren van Westa uit Wessem. Pas op het laatste mo ment werden de contracten gete kend, waarbij Westa flink wat wa ter in de wijn moest doen. Zelf ver dient 't Hooft geen stuiver. Ze krijgt reiskosten en haar rubber tjes en daar blijft het bij. „Maar ik hoef niets te verdienen", vindt 't Hooft, in het dagelijks leven lera res op De Reede in Terneuzen. „Ik ben heel tevreden met de dingen die ik bij Hotak meemaak." De inbreng van Lin Nan Sun is van levensbelang voor Hotak. De 39-jarige Chinese was ooit de num- met je oren te klapperen." De an dere teamgenote van 't Hooft is Dianne Overbeeke, een groeibril jant van de eigen club. 't Hooft zelfheeft nooit zo bekend gestaan. Bij SAR uit Kloosterzande, de club waar ze leerde tafeltennissen, wa- mer drie van de wereld en is on danks een gebrek aan training nog steeds een van de beste speelsters in de eredivisie. Tegen Den Helder en Heerlen heeft ze het moeilijk, maar de tegenstanders van de an dere clubs zijn een makkie. „Van Li Nan Sun kan je heel veel leren", heeft 't Hooft gemerkt. Over tafel tennis, over mentale aspecten, maar ook over China en het Chine se tafeltennis. „De verhalen over hoe ze vroeger trainde, hoe trai ners met haar om gingen; je staat Kimberley 't Hooft begint zaterdag aan een nieuw seizoen in de eredivisie. door Peter Snelders HULST - De meeste Zeeuwse teams zijn klaar voor de hockeycompeti- tie, die komende zondag van start gaat. Over het algemeen zijn de clubs voorzichtig optimistisch. Vrouwen, tweede klasse. Rapi- de. Aanvoerster Sonja Matena van het hoogst spelende Zeeuwse team houdt een slag om de arm. „Elian- ne Totté en Eva Willaert zijn ge stopt. Liat waren twee zeer gerouti neerde krachten. Die plaatsen wor den opgevuld door speelsters van meisjes A. Zij zullen even moeten wennen aan het fysiek zwaardere seniorenhockey. Daar komt nog bij dat de indeling van deze klasse veel afwijkt van die van vorig sei zoen. Ik denk dat het niveau iets hoger is. We gokken op een plaats in het linkerrijtje, maar voorop staat natuurlijk behoud." Derde klasse. HC Walcheren. Drie speelsters zijn om uiteenlo pende redenen afgehaakt. Daar staat echter een kwaliteitsinjectie tegenover. Trainer/coach Rinske de Visser ziet de geroutineerde en sterke speelsters Eva Zelders en Ca therine Williams terugkeren in haar selectie. Die wordt tevens uit gebreid met de komst van Nicole Planthof. „We hopen weer mee te doen voor een topklassering. De laatste drie seizoenen hebben we wisselvallig gepresteerd. Het eerste jaar werden we derde, daarna ein digden we een stuk lager en vorig seizoen werden we vierde. Toen was ons spel goed. Alleen zijn we nu ingedeeld bij een flink aantal ploegen uit de randstad. Ik denk dat het niveau nu hoger ligt, maar is dat hetzelfde als vorig jaar dan gaan we voor een plaats in de top drie." Mannen. Derde klasse. Rapide. De nieuwe technische leiding, coach Gert Post en trainer Michiel IJsebaert, werden geconfronteerd met het afhaken van een vijftal spelers. Om die aderlating op te vangen werd de selectie aangevuld met enkele jeugdspelers. Daarom zal het even wennen zijn, denkt coach Gert Post, die de nodige hockeyervaring heeft en jaren als trainer het tweede team onder zijn hoede had. Vierde klasse. HC Walcheren. Met al de perikelen rondom de fu sie tussen Vlissingen en Middel burg schoot de voorbereiding er een beetje bij in. Toch ziet coach Nobert Jagers, die op de steun kan rekenen van veldtrainer Michel van Tiel, wel perspectief „Door studie zijn er zes tot zeven spelers gestopt. Toch denk ik dat we dat verlies goed op kunnen vangen met jeugdspelers. Verschillende daarvan hebben vorig seizoen al eens van het seniorenhockey ge proefd. We hebben nu een selectie- groep van zeventien man. Dat is goed voor de breedte, maar ik denk toch ook dat we er kwalita tief niet op achteruit zijn gegaan. We gaan voor een plaats in de bo venste helft en willen op termijn met deze groep hogerop. Goes. Goes gaat het opnieuw in een klas se met standaardteams proberen. Eerder draaide dat door een reeks forse nederlagen uit op een decep tie en keerde men terug naar de re serve klasse. Nu heeft voorzitter Jan Rutjes er meer vertrouwen in. „Dat baseer ik op het feit dat het initiatief om weer met heren 1 in de standaardklasse te gaan spelen van de leden zelf is gekomen. To- mas Giele en Toin Verbeek heb ben het voortouw genomen en worden in hun goede bedoelingen gesteund door trainer Jeroen van Duikeren. Met de komst van een nieuwe sponsor en met het oog op de ingebruikname van het nieu we terrein volgend jaar willen we weer wat aan de weg timmeren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32