Katseveer ademt 24 Iceland Weer tientallen monumenten te bezichtigen tijdens 25e open dag Afscheid van De Egelantier Het nieuw opgebouwde restaurant Katse- veer in Wilhelminadorp heeft nu de uitstraling die past bij de Michelinster. CDA Goes uit zorgen over Belastingdienst donderdag 8 septemoer 2G1 I W mesmmgamm door Theo Giele middelburg - Uiteraard staan ko mende zaterdag weer tientallen monumenten open voor het pu bliek op Walcheren tijdens de 25e Open Monumentendag. Maar het jaarlijkse evenement is ook aanlei ding voor extra rondleidingen, stadswandelingen, exposities en optredens. Om iedereen in staat te stellen de monumenten op Walcheren, maar ook in andere delen van Zeeland te bezoeken, is de bus en het veer Vlissingen-Breskens zaterdag gra tis. De gemeente Veere heeft een fietsroute uitgezet langs de openge stelde monumenten. Thema van de Open Monumen tendag is dit jaar Nieuw gebruik - Oud gebouw. Van hergebruik van oude gebouwen zijn op Walcheren ook genoeg voorbeelden te vin den. In Vlissingen is de Timmerfabriek daarvan een voorbeeld. Of wat te denken van de Bomvrije of Gevan gentoren aan de Boulevard, tegen woordig restaurant. In Middelburg werd onlangs de voormalige Latijn se School aan de Lombardstraat verbouwd tot woonhuis. En de vuurtoren in Westkapelle is ooit gebouwd als kerktoren. Het oude stadhuis van Middelburg herbergt de Roosevelt Academy en dan is er de Abdij, ooit een kloos ter maar sinds jaar en dag het be stuurscentrum van Zeeland. Ker ken zijn tegenwoordig in gebruik als expositieruimte of concertzaal, voormalige gemeentehuizen zijn vaak winkels of musea geworden. Voor deze 25e Open Monumenten dag hebben de drie gemeenten op Walcheren een uitgebreide brochu re uitgebracht. Hierin staan de opengestelde monumenten be schreven en de voor die dag georga niseerde evenementen vermeld. De brochure kan worden bekeken en gedownload via de websites van de gemeenten (www.middel- burg.nl, www.veere.nl, www.vlis- singen.nl) en een gedrukt exem plaar is gratis af te halen bij de Tou rist Shop aan de Markt in Middel burg en bij de VW-kantoren in Vlissingen en Veere. De vuurtoren in Westkapelle. foto Lex de Meester Een eenvoudige beslissing was het niet voor Kace en Marije Noyens. Maar uitein delijk hebben zij hem dan toch genomen: de komende herfst/winterperiode wordt het laatste seizoen voor De Egelantier. De winkel is voor de laatste keer gevuld met een nieuwe, fraaie collectie winterse wol letjes die direct met leuke kortingen over de toonbank gaan. Het sluiten van de winkel betekent ongetwijfeld een teleurstelling voor de talloze vaste klanten van De Egelantier. Kace en Marije ontvingen al diverse e-mails uit heel Nederland met het drin gende verzoek toch vooral nog een of meerdere pantalons, een jas of trui op te sturen. Omdat de herfst/wintercollectie al dit voorjaar was besteld, is de knusse Middelburgse winkel traditiegetrouw weer goed gevuld met een geheel nieuwe collectie Britse en Ierse kleding. Wie houdt van de origi nele Engelse country look vindt er de beste kleding van uitslui tend natuurlijke stoffen, zoals waxed coats en bodywarmers voor hem en haar in verschil lende kleuren, en houtje-touw- tjejassen met een verborgen ritssluiting. Voor dames is er een ruime keuze in truitjes, vestjes en pull overs in wol en katoen, in tal loze kleuren. Ook de herencollectie is als vanouds veelzijdig, met onder andere jasjes van Donegal- en Harris Tweed. Harris Tweed brengt ook slanker gesneden jasjes, die tevens lichter van gewicht zijn dan het traditionele model. Daarmee komt De Egelantier tegemoet aan de wat jongere Harris Tweed liefhebber, die vraagt om een eigentijdse, slankere pasvorm. Broeken zijn er in corduroy, tin neroy en geborstelde katoen. Lekker rustig shoppen bij De Egelantier? Bezoek de winkel dan tijdens werkdagen, in de ochtend- De Egelantier, Herenstraat 5, Middelburg T: 06-21436245; E-mail: egelantier@ha2c.nl Dagelijks geopend van 09.30-12.00 en van 12.30-17.30 uur 's Zondags gesloten E-mail: egelantier@ha2c.nl RESTAURANT door Frank Balkenende Een diepe zucht. Van ver moeidheid, want vijf maanden dreven Jessica en Rutger van der Weel hun restaurant Katse veer in het voormalige 't Veerhuis in Wolphaartsdijk. In die periode werd het één Michelin-ster dragen de restaurant bij de Zandkreek- dam zo goed als volledig gesloopt en van de grond af weer opge bouwd. En uiteraard opnieuw in gericht. Het was als koken op twee fornuizen tegelijk. „Het heeft veel energie gekost. Dit doen we dus nooit meer." Die zucht ademt tegelijkertijd ver wondering. Over het architectoni sche hoogstandje, het prachtige in terieur en het panoramische uit zicht over de Oosterschelde. „Een droom is uitgekomen." In maart ging de deur op slot. Een ingrijpende verbouwing - 'eigen lijk is het nieuwbouw' - bleek meer dan noodzakelijk. Het oude Katseveer was bezig langz^m te verzakken in de klei van de Ooster- scheldedijk. Gastvrouw Jessica van der Weel: „Een verbouwing was niet voor zijn tijd. Gasten moesten voor heen via een trap naar de toilet ten, om maar een voorbeeld te ge ven. Het restaurant had een nieu we impuls nodig." Het oude Katseveer mocht dan ge zellig zijn - „mensen hadden het gevoel dat ze bij ons in de huiska mer zaten" - de uitstraling van het pand strookte niet meer met de in 2005 verworven Michelinster. Een retouche was ook om die reden bijna verplicht. Noblesse oblige. De ster van de prestigieuze restau rantrecensent had gezorgd voor een omzetstijging van vijftig pro cent. Financieel maakte dat de verbou wing iets gemakkelijker. In vijf maanden tijd zou hoofdaannemer Minderhoud uit Aagtekerke het ontwerp van architect Taco Tuin- hof moeten verwezenlijken. Het GOES - Het CDA in de Goese ge meenteraad is bezorgd over de mo gelijke sluiting van het belasting kantoor. Er 'bestaan plannen om belastingkantoren te concentreren in twaalf steden, maar veel is daar over nog niet duidelijk. Het CDA wijst op het grote belang van het behoud van werkgelegen heid en wil van het Goese college weten of het bereid is in samen werking met de provincie een geza menlijke lobby voor het behoud van overheidsdiensten te begin nen. De vragen komen vanavond aan de orde tijdens de gemeente raadsvergadering, die begint om 19.30 in het stadskantoor. Het nieuwe Katseveer ziet er aan de lukte net, want vandaag opent de, Goese burgemeester René Ver hulst het nieuwe Katseveer. „Drieënhalf jaar zijn we met het ontwerp bezig geweest. Het oude Katseveer was een vierkant doosje. Dit ziet eruit als de boeg van een schip. Het is prachtig." Bouwen dus. Maar waar blijft een sterrenstaurant en passant. De deur sluiten was geen optie. Chef-kok Rutger: „Dan verlies je een aantal vaste gasten en boven dien heb je de omzet nodig. Direc teur Jan Paul van Hoven van land bouwbedrijf De Wilhelminapol- der opperde boerderij Hongers- UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 18 augustus 2011 wordt Dhr. S. Mentzij, geboren op 10-9-1993 wonende te 4361 CS WESTKAPELLE, Prelaatweg 6, met ingang van 10 sep tember 2011 onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloetin- ge, Koningin Julianastraat 2 tot curator De Bomvrije of Gevangentoren in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24