van sociale dienst aMRANDERlNG zeeland 123 v(usvêt voordeel Ondernemers Zoutelande vrezen dat nieuwbouw centrum leegzuigt Burgemeester Goes pleit voor schooluniform Marin de Zwarte Ook 's avonds kunt u terecht. Afspraak maken? Bel 06-51403932! ■■«■EEÖEB Jongerendienst in de Wijngaard donderdag 8 september 2011 „Als de doelstelling niet haalbaar is, moetje die niet willen nastreven. Daarom gaan we nu zorgen voor doelstellingen die wel haal-, baar zijn. En daar horen realistische bedra gen bij." allerlei nieuwe maatregelen te be denken, maar uiteindelijk is het ef fect niet zo groot als gewenst. „De maatregelen beconcurreren el kaar", zegt Dingemanse. Lukt het de jobhunter een baan te vinden voor iemand, dan haakt diegene weer af bij het trainingsprogram ma. „De maatregelen zijn wel effec tief maar minder effectief dan ge dacht", bevestigt De Zwarte. Op een gegeven moment moet de politiek ook realistisch zijn, bena drukt De Zwarte. „Als de doelstel ling niet haalbaar is, moet je die niet willen nastreven. Daarom gaan we nu zorgen voor doelstel lingen die wel haalbaar zijn. En daar horen realistische bedragen bij." Overigens betekent de tegenvaller voor dit jaar niet dat het de sociale Hét lukt de sociale dienst wel om meer mensen aan werk te helpen, maar ze krijgt er tegelijk ook meer mensen met een uitkering bij. foto Ruben Oreel door Henk Postma zoutelande - Ondernemers in Zoutelande vrezen dat het cen trumgebied wordt leeggezogen door nieuwbouw van winkelruim te bij de voetbalvelden. Volgens voorzitter Kees Bierens van de on dernemersvereniging Zomid be staan hierover 'grote zorgen'. Door de voetbalvelden naar het noorden te verschuiven, komt langs de Westkapelseweg ruimte vrij voor tal van voorzieningen: de supermarkt, en een brede school met gymzaal, kindercentrum en gemeenschapshuis. Zowat het hele dorp, behalve een aantal aanwo- nenden, is daarover razend en thousiast. Maar nu blijkt dat de ge meente bij de nieuw te bouwen su permarkt nog eens zo'n 600 tot 1000 vierkante meter extra winkel ruimte mogelijk wil maken, slaan de plaatselijke ondernemers alarm. De gemeente wil er een 'bood- schappengebied' van maken. „Bete kent dit wellicht", vraagt Bierens zich af „dat voor de zelfstandige bakker, slager, drogist en dergelijke op termijn geen plaats meer is in het centrumgebied? Is het de be doeling dat die detaillisten zich ook in het boodschappengebied mogen, of uiteindelijk moeten ves L'O'GUS Speciale showroom wandafwerking! logusgoes.nl Goes: Albert Joachimikade 33. T 0113 - 21 54 01 dienst ook komende jaren niet zal lukken veel meer mensen aan werk te helpen, merkt De Zwarte op. „We zijn bezig met een andere manier van denken en werken: de kansen van mensen eerder benut ten, ze minder lang opleiden en eerder loslaten op de arbeids markt. Daar gaan we gewoon mee door. Die omslag heeft alleen meer tijd nodig." goes - Burgemeester René Ver hulst van Goes heeft in een opi niestuk in De Volkskrant een plei dooi gehouden voor de invoering van het schooluniform. De krant had hem gevraagd dat te schrijven naar aanleiding van de invoering van uniformen op een school in Almere. „Ik heb dat stuk geschre ven als privé-persoon. Ik kan en wil het niet verplichten, maar ik ben er nog wel voorstander van", zegt Verhulst. Verhulst pleitte er in 2004 ook al voor, als wethouder van onderwijs in Utrecht. In die periode was er ophef rond kleding en waren kinderen van hun dure sneakers beroofd. „De reden dat het in Utrecht niet lukte, was dat iedereen meteen dacht dat ze in zo'n Harry Potter-pakje moesten gaan lopen." Verhulst onder streept dat een schooluniform niet saai of ouderwets hoeft te zijn. Het kan ook een mooie sweater zijn met het logo van de school, al dus de Goese burgemeester, die be nadrukt dat het initiatief vanuit de scholen zelf moet komen. „Een be- oost-souburg - Jongeren van evangeliegemeente De Wijngaard in Oost-Souburg houden zondag een jongerendienst met als thema Christen.nu. De dienst draait om de vraag wat het betekent om in deze tijd christen te zijn en hoe ie mand praktisch vorm geven kan geven aan zijn geloof. De spreker is Robert Dijk. Hij is jongerenwer ker bij Youth for Christ. De dienst begint om 10.00 uur en wordt gehouden in het kerkge bouw aan de Kanaalstraat 8. langrijk argument voor blijft dat het schooluniform binding geeft met de school. En natuurlijk speelt de herkenbaarheid en veilig heid van de kinderen een rol." Ver hulst wijst er in zijn artikel op dat in veel landen een schooluniform wordt gedragen. In zijn eigen regio denken schoolleiders heel verschil lend over de invoering van school uniformen. De ene zou er wel voor voelen en de ander wijst uni formiteit in kleding resoluut van de hand. Over één ding is iedereen het wel eens: Ook al zou je willen, het lukt nooit om dat in te voeren. Bij Anco van Hoepen van de Alp ha Scholengroep: „Zelf heb ik twee kinderen op de basisschool en die zijn ook graag met kleding bezig. Ik weet dat het een lieve duit kost." Ron Meuldijk van open bare basisschool De Vliete in Wis- senkerke gelooft niet dat je met een uniform ongelijkheid oplost: „Ze hebben altijd nog hun tassen, hun mobieltjes en andere dure technische snufjes, waarmee ze el kaar de ogen kunnen uitsteken." verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. www.vernieuwdmiddelburg.nl Stuur tips naar www.pzc.nl/walcheren tigen?" Eén van de winkeliers, zo weet hij, is zelfs al benaderd. Volgens wethouder Jaap Melse (SGP) hoeven de ondernemers zich geen zorgen te maken. Hij ver wacht zelfs dat het centrumgebied meer 'toeristische aanloop krijgt, wanneer ook bij de voetbalvelden wat meer commercie wordt toege staan. Een doe-het-zelf zaak zou daar volgens hem een mooie aan vulling zijn, maar er kan ook wor den gedacht aan een bank- of VW-winkel. Er is ook een finan cieel belang. Op de plannen zit nog een tekort van 3 ton. Dat zou weggewerkt kunnen worden met extra winkelruimte. TMC Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 14 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23