Crisis fnuikt ambities w 221 zeeland Verenigingsgebouw De Arne in Arnemuiden gaat definitief dicht Resort richt zich op hartpatiënten Marechaussee zoekt getuigen BOVRG. Zeker van je zaak. SOCIALE DIENST WALCHEREN De lat ligt te hoog voor de sociale dienst. Mede door de crisis lukt het niet om 300 mensen extra aan het werk te helpen. Instroom/uitstroom Sociale Dienst Walcheren Saneren asbest Hoogerzael kost 24.500 euro Byvanck in Raad van Toezicht SBKM Het vertrouwde adres voor al uw glaswerk! donderdag 8 september 2011 door Theo Giele MIDDELBURG - Verenigingsgebouw De Arne in Arnemuiden gaat defi nitief dicht. Binnen de gemeente raad bestaat geen behoefte om over dit voornemen van het colle ge van B en W nog een eigen be sluit te nemen. Dat bleek gister avond tijdens de vergadering van de commissie Maatschappelijke Za ken. De gemeente Middelburg heeft het afgelopen jaar onderzocht of voor alle gebruikers van De Arne andere ruimtes in Arnemuiden be schikbaar zijn. Dat blijkt het geval. Wethouder Albert de Vries zei dat in de sporthal op kosten van de ge meente nog enkele kleine investe ringen worden gepleegd (tafels, stoelen, geluidsinstallatie). Met de wijkbeheergroep is overeenstem ming over gebruik van het oude ge meentehuis, onder meer voor het houden van wijktafels. De gemeente stond voor de keuze: of De Arne grondig opknappen, wat aanzienlijke kosten met zich mee zou brengen, of het vereni gingsgebouw sluiten. Omdat het gebouw slechts 17 procent van de tijd daadwerkelijk gebruikt wordt, is gekozen voor sluiting. De Arne gaat met ingang van het nieuwe jaar dicht. SEROOSKERKE - Het nieuw te bou wen zorgresort in de Schelphoek bij Serooskerke richt zich voorals nog op mensen met hartproble men. Dat zegt Robin Dijkgraaf van Medisch Maatwerk Nederland. „De doelgroep is de patiënt die is behandeld en vervroegd uit het zie kenhuis gaat. Die willen wij gaan verzorgen in een kwalitatief hoog waardige omgeving."- Een patiënt die bijvoorbeeld een hartinfarct heeft gehad kan dan niet alleen fy siek herstellen, maar ook mentaal. Er kan een nieuwe, gezondere leef stijl worden aangeleerd. „Dan praat je over preventie. Voorko men dat mensen snel terugkomen in het zorgcircuit." Daarom is het volgens Dijkgraaf ook belangrijk dat ook de partner in het resort lo geert tijdens het herstellen. De komst van een zorgresort op die plek is nog niet zeker. De komen de maanden worden onderzoeken gedaan, mede omdat het natuurge bied kwetsbaar is. De realisatie duurt nog wel een paar jaar. door Yorben Weststrate MIDDELBURG - De Koninklijke Ma rechaussee is op zoek naar getui gen van een aantal vernielingen in Middelburg. Het vandalisme vond plaats tussen 10 en 13 augustus op het Damplein in Middelburg. Bij het café Jou Mij werd verf tegen het raam gegooid. Voor het café Mambo's werd een spiegel van een auto vernield. Er is altijd een BOVRG bedrijf bij jou in de buurt! uiuiui.bovog.nl BOVAG Auto Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118-586666 www.autobedrijf-dekker.nl Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2 F 4337 RC Middelburg Tel. 0118-635474 www.autobedrijfvanhoepen.nl Autobedrijf Wondergem Bedrijfsweg 16 4387 PD Vlissingen Tel. 0118-465958 www.autowondergem.nl BOVAG Autorijschool Verkeersschool Mierop Touwbaan 118 4331 VA Middelburg Tel. 0118-639377 www.verkeersschoolmierop.nl door Maurits Sep De zweep ging erover bij de sociale dienst. Hoezo lukt het niet om het aantal men sen met een uitke ring dit jaar met driehonderd te verminderen? Dan doe je maar wat meer je best, spoorden de Wal- cherse gemeenteraden aan. Toch moeten ze nu met extra geld over de brug komen om de uitkeringen te kunnen betalen. De aansporing van de gemeentera den in mei was niet loos. Het be stuur had zelf al bedacht dat er har der gewerkt moest worden om de doelstelling te halen, zei voorzitter Marin de Zwarte toen. En er werd ook meer moeite gedaan: jobhun- ters, trainingsprogramma's, cursus sen, een tweewekelijkse vacature krant, nieuwe projecten voor ge meenten waarin mensen aan het werk konden, hulp van uitzendbu reaus. En toch lukt het niet. Alle inspan ningen ten spijt wil de uitstroom van uitkeringsgerechtigden maar niet spectaculair toenemen. Dus klopt de Sociale Dienst Walcheren deze week bij alledrie de gemeen ten aan voor extra geld. Anderhalf miljoen euro is er meer nodig om alle uitkeringen te kun nen betalen. Een keuze hebben de raden eigenlijk niet, beaamt De Zwarte - tevens wethouder in Vlis singen. „Uitkeringen zijn immers verplichte uitgaven. Juist daarom moeten we er korter op zitten en zorgen dat we de uitstroom van mensen met een uitkering toch verhogen." De irritaties uit mei lijken on danks de uitblijvende resultaten bij de gemeenteraden nu veel min der groot. De SDW slaagt er dan ook beter in uit te leggen waarom de doelstelling dit jaar niet gehaald kan worden. Allereerst was die norm van drie honderd uitkeringen minder puur een cijfermatige berekening. De realiteit is - ook voor de sociale dienst - veel weerbarstiger. Door de crisis is het veel moeilijker men sen aan een baan te helpen. En hoewel de uitstroom door alle extra inspanningen weliswaar wat beter verloopt, wordt dat succes grotendeels teniet gedaan doordat er tegelijkertijd meer mensen bin nenkomen voor een uitkering. In mei was het saldo 10 uitkeringen minder; nu 31 minder. Het helpt de Walcherse so ciale dienst wel dat ze niet de enige is met deze pro blemen. Volgens Peter Dingeman- se van de SDW kampen twaalf van de dertien Zeeuwse gemeen ten met een financieel tekort van meer dan tien procent op het aan tal uitkeringen dat ze moeten ver strekken, en landelijk geldt dat voor 92 procent van de gemeen ten. Bovendien doet de SDW het in vergelijking niet eens slecht: hier is de uitstroom altijd nog ho ger dan de instroom van uitke ringsgerechtigden. En dan is er nog een opmerkelijke verklaring. Het lijkt wel nuttig om De Mareschaussee leidt, in samen werking met Brigade Scheldestro- men, het onderzoek omdat de ver dachte mogelijk een (voormalig) militair is. Dit blijkt uit onderzoek van de Marechaussee. Mensen die getuige zijn geweest van dit vandalisme of die meer in formatie hebben, kunnen contact opnemen met de recherche van Brigade Scheldestromen. Telefoon nummer: 0164-611400. Bij de Sociale Dienst Walcheren stonden op 1 januari 2011 2442 mensen met een uitkering inge schreven. Eind juni stonden bij de SDW 2411 mensen ingeschreven, een daling van 31 in een halfjaar. In die zes maanden zijn 581 klan ten uitgestroomd naar een nieu we baan. Daar stond een instroom van 550 nieuwe klanten tegenover. De doelstelling voor heel 2011 be draagt een afname van 300 klan- MIDDELBURG - Het opruimen van het asbesthoudend materiaal van Speelhof Hoogerzael in Middel burg kost de gemeente 24.500 eu ro. Afgelopen voorjaar werd de ver ontreiniging ontdekt, net na de opening van de educatieve tuin en het ravotbos. Na onderzoek bleek de verontreiniging tot één plek in de speelhof beperkt te zijn. Achter af gezien concludeert het college van burgemeester en wethouders dat een 'verkennend bodemonder zoek vooraf beter was geweest. „De verontreiniging zou niet klei ner zijn geweest, maar de impact wel", aldus B en W. ten. Dat zou neerkomen op ruim tien procent van het totaal aantal klanten en dat is nodig om binnen het beschikbare geld te blijven. Al le gemeenten, ook die op Walche ren, komen ongeveer tien procent op hun budget te kort voor het aantal uitkeringen dat ze moeten betalen. De doelstelling voor 2011 is inmid dels bijgesteld. De SDW denkt uit te kunnen komen op 2375 klan ten: een afname van 67. MIDDELBURG - De voormalige direc teur van het Zeeuws Museum, Va- lentijn Byvanck, wordt voorzitter van de Raad van Toezicht van de Stichting Beeldende Kunst Middel burg (SBKM). Het college van burgemeester en wethouders hebben hem bij de Middelburgse gemeenteraad voor gedragen als opvolger van R. Wolfs. Byvanck is inhoudelijk directeur van het Nationaal Historisch Mu- Enkel- en isolatieglas Veiligheidsglas Spiegels en figuurglas Hardglazen deuren en wanden PRINS Tel.: 0118-413351 www.prins-glas.nl.info@prins-glas.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22