Krimp in Zeeland is vraagteken PZC Schoolplein is voor kinderen vaak te saai en niet toegankelijk 10 en 11 Teken van waardering Loterij moet gokverslaafden helpen Zedenonderzoek WALCHEREN door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Zeeland moet voor zichtig zijn met de bouw van nieu we huizen. Hoewel het niet duide lijk is of het aantal inwoners de ko mende tien jaar daalt of stijgt, is uitbreiding van woningen niet van zelfsprekend. Dat staat in een gisteren aan de re gering uitgebracht advies van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Steeds meer gebieden in Ne derland, waaronder een groot deel van Zeeland, krijgen te maken met krimp en groei tegelijk. Dat vergt flexibel beleid, concludeert het PBL in een rapport dat een beeld van Nederland in 2040 schetst. De onderzoekers hielden drie sce nario's tegen het licht, variërend van een redelijke groei van de be volking tot krimp. De -verschillen tussen de scenario's, zijn voor Zee land zo groot, dat het nog onduide lijk is of de provincie uiteindelijk een krimp- of groeiregio zal wor den. Het planbureau houdt er reke ning mee dat het aantal huishou dens in Zeeland in elk geval tot 2020 met zo'n 6 procent stijgt. Tot die tijd is in de hele provincie behoefte aan meer woningen, denkt het Planbureau. Maar dat beeld verandert drastisch na 2020. Wordt Zeeland een krimpregio, dan venvacht het PBL tussen 2020 en 2040 in de hele provincie een flink overschot aan huizen. Neemt het aantal inwoners toe, dan moe ten juist veel meer huizen worden gebouwd. Er zijn dan ook geen eenduidige uitspraken mogelijk over het aantal nieuw te bouwen woningen. Hoewel in Zeeland op korte termijn behoefte is aan uit breiding, is het de vraag of die op langere termijn niet leidt tot een extra sloopopgave. Het PBL waar schuwt dat in Zeeland zowel het gevaar van onder- als van overin- vestering op de loer ligt. A^) pagina 3: commentaar pagina 6 en 7: Randstad moet veld ruimen MIDDELBURG - Bijna de helft (43 procent) van de kinderen vindt het schoolplein te saai. Zestig pro cent wil meer ruimte voor sport en spel. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van het jeugdfonds Jan tje Beton. Daarnaast vindt 45 procent van de kinderen het schoolplein te klein. Er zijn geen wettelijke normen voor de grootte van schoolpleinen. Gemeenten schrijven bij nieuwe scholen drie vierkante meter per kind voor. De pleinen zijn vaak niet toeganke lijk na schooltijd: 36 procent van de kinderen kan daar dan niet te recht, terwijl ruim de helft dat wel graag zou willen. Meer dan de helft van de basisscholen (63 pro cent) is volledig omheind. pagina 2 en 3: schoolplein is niet meer van iedereen EINDHOVEN - Oud-strijders kwamen gisteren samen op de Veteranendag luchtmacht op de vliegbasis Eindho ven. Met de Veteranendag geeft de Koninklijke Lucht macht vorm aan haar waardering voor de inzet van vete ranen die vaak dienden onder moeilijke en zware om standigheden. Hun ervaringen zijn verhalen over rondvliegende ko gels, de angst om onder de voet te worden gelopen, de dood die om de hoek loert. Maar ook verhalen over de stierlijke verveling en de rotgeintjes die uitgezonden mi litairen met eikaar uithalen. Sinds 2007 hebben interviewers van het Veteraneninsti- tuut meer dan duizend Nederlandse oud-militairen ge sproken en hun gesprekken opgenomen. Vanaf vandaag staan vijfhonderd van deze interviews op de website www.veteraneninstituut.nl. foto Valerie Kuypers/ANP Grijs en buiig, 18 'Zorreguieta zwijgt, dus is hij schuldig' Peter R. de Vries stopt met misdaadprogramma DONDERDAG 8 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 215 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 PLANBUREAU Drie scenario's voor 2040 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 den haag - GroenLinks en het CDA willen dat aanbieders van kansspelen gaan bijdragen aan een speciaal fonds ten behoeve van gok verslaafden. Die kunnen daaruit dan een tegemoetkoming krijgen in de kosten van hun behandeling. Dat bleek gisteren tijdens een Ka merdebat over kansspelen en de nieuw op te richten kansspelautori teit. Het is hoog tijd om de aanpak van de gokwereld te modernise ren, vinden regering en parlement. De Kamer wil af van misleidende reclame, zoals de mededelingen dat je een auto zo goed als hebt ge wonnen als je nog maar even iets instuurt. Ook gaan stemmen op voor een waarschuwing bij de pro ducten, zoals bij rookwaren. Schooluniform is niet van deze tijd reageer op www.pzc.nl reacties: 304 Stremmingen Westerscheldetunnel zijn geen incidenten meer eens oneens 36% 64% TILBURG - De zedenpolitie ea het Openbaar Ministerie zijn naar aan leiding van een aangifte en twee meldingen een onderzoek begon nen naar mogelijk 'grensoverschrij dend gedrag door een volwassene' bij een peutergroep van kinderdag verblijf Boemerang in Tilburg. De ouders van de kinderen uit de groep zijn dinsdagavond bijgepraat. 8 "7 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1