Ophef na uitspraak Hillen PZC 10 en 11 www.Z2.nl Kevin Strootman zet Oranje op juiste spoor Tunnel twee keer dicht door pech Onrust in Rilland mam mMM Plan zorgresort in De Schelphoek v*!» Bewolkt, wind en buiig, 18° Konvooien doorkruisen Niger 8 De eurocrisis is niet voorbij 'Zeeland in twee minuten' via computer, tablet of phone op WOENSDAG 7 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 214 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN assra^£BHse»seBSsa® KUNDUZ Minister noemt operatie 'vooral militair' terwijl het een politiemissie zou zijn DEN HAAG - In de TXveede Kamer is gisteren ophef ontstaan over de uitspraak van minister Hans Hil len van Defensie dat de politietrai- ningsmissie in de Afghaanse pro vincie Kunduz vooral een militaire missie is. De oppositie, GroenLinks voorop, eiste direct opheldering van pre mier Mark Rutte. In politiek Den Haag is de missie tot nu toe uit drukkelijk gepresenteerd als een ci viele operatie, die bedoeld is om Afghaanse agenten te trainen en op te leiden en de zogeheten justi tiële keten te versterken. Van de ongeveer 550 Nederlanders die er aan meedoen, is het overgrote deel militair. „Ik heb voortdurend ge zegd: we moeten oppassen dat we onze mooie Nederlandse gevoe lens niet projecteren op de harde werkelijkheid in een oorlogsge bied. De Kamer kan wel zeggen: het is een civiele missie, maar het is vooral militair", zegt Hillen deze week in een interview in Vrij Ne derland. Hij vindt het raar dat Kun duz geen militaire missie mag he ten, terwijl er bijna alleen militai ren aan deelnemen. GroenLinks noemde de uitspraken de zoveel ste blunder van de minister. De partij hielp de missie aan een meerderheid in de Kamer op voor waarde dat deze een civiel karak ter zou hebben. GroenLinks-leider Jolande Sap en D66 wilden dat Rutte schriftelijk afstand zou ne men van de uitlatingen van Hillen. Ook de PvdA, de grootste opposi tiepartij, vond dat het misverstand snel moest worden weggenomen. Volgens Rutte heeft Hillen het mis verstand rechtgezet met een nade re verklaring. Hij benadrukte daar in dat zijn uitspraak niet op het ka rakter van de missie slaat, maar op de samenstelling ervan. MIDDELBURG - De westbuis van de Westerscheldetunnel is gisteren twee keer dicht geweest door pro blemen met vrachtwagens, 's Och tends was er een brandje; eind van de middag een pechgeval. Volgens de provincie was de be schikbaarheid van de tunnel de eerste helft van dit jaar 98,5 pro cent: iets beter dan vorig jaar. pagina 22: stremmingen tasten beschikbaarheid niet aan RILLAND - Rilland is opgeschrikt door incidenten. De antihomotek- sten onlangs op een gevel van een Rillands homostel waren het zo veelste op rij. Uit onderzoek blijkt dat homo's zich in 2010 onveiliger jglen dan het jaar daarvoor. pagina 2 en 3: het Rillandgevoel bestaat allang niet meer pagina 3: commentaar HELSINKI - Met de buitenkant van zijn linkervoet hielp Kevin Strootman (links) het Nederlands elftal gisteravond aan de prachtige openingstreffer tegen Finland. Het doelpunt van de 21-jarige middenvelder leidde een 2-0-overwinning in, waarmee Oranje in de laatste twee groepsduels met Moldavië en Zweden aan één punt voldoende om volgend jaar aan het EK te mogen deelnemen. foto Koen van Weel/ANP Stremmingen Westerscheldetun nel zijn geen incidenten meer reageer op www.pzc.nl ■cmi reacties: 538 De wereld is veranderd door 11 september 87% Üffijgns 13% SEROOSKERKE (S) - Medisch specia listen uit Rotterdam hebben het plan om in natuurgebied De Schelphoek bij het Schouwse Serooskerke een zorgresort te be ginnen. Hier kunnen patiënten herstellen na een operatie of ziekte. Het plan omvat 100 tot 120 bedden, horeca, medische zorg, een diagnostisch centrum en informatiepunten voor natuurorganisaties. De initiatiefnemers willen hier mee inspelen op een landelijke trend. Ziekenhuisbedden zijn schaars en duur. Een zorgresort kan een oplossing zijn. pagina 22: midden in natuur her stellen Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555530"J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1