2 wordt bij elkaar opgeteld Informatie over luchtvervuiling zeeland 13 M ulticulti Twee Zeeuwse scholen in Verleidingszone5 commentaar Skeelerrit brengt ruim 45 mille op voor Kika HZ begint met hbo-opleiding Engineering Industrie in de Vlaamse Kanaalzone. archieffoto Peter Nicolaï dinsdag 6 september 2011 'Wij kunnen een redelijk betrouwbaar beeld geven, op basis van berekeningen en verspreidingsmodellen' Leen Vermeulen, milieu-ambtenaar meetpunten heeft het RIVM in Zeeland: in Philippine en Zierikzee. De provincie meet in het Sloegebied. Informatie over milieu en lucht kwaliteit in Zeeland is lastig te vinden. Verschillende instan ties houden zich bezig met het ver zamelen van gegevens. Bovendien heeft; Zeeland te maken met ver vuiling van over de grens. Het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM) houdt een website bij met informa tie over de concentraties ozon, fijn stof stikstofdioxide en zwaveldioxi- Z2 Van maandag tot en met vrijdag videojournaals om 10.00, 18.00 en 22.00 uur op www.pzc.nl of Z2.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto de, de stoffen die samen smog ver oorzaken. Het instituut doet ook voorspellingen voor de regionale smogverwachting. Die voorspellin gen lopen een paar dagen vooruit. Het RIVM heeft twee meetpunten in Zeeland. www.lm.rivm.nl De uitstoot van bedrijven in Ne derland wordt vastgelegd in de Emissieregistratie. Van 350 stoffen wordt bijgehouden waar en door door Marcel Modde MIDDELBURG - In Zeeland staan twee scholen binnen een straal van 350 meter van een coffeeshop. Het gaat om het Luzac College in Goes en basisschool Het Vlot in Vlissingen. In het regeerakkoord is opgeno men dat coffeeshops op minimaal 350 meter van een school moeten staan. Die afspraak beperkt zich tot het voortgezet onderwijs. Lan delijk voldoet 9 procent niet aan de norm, blijkt uit cijfers die het welk bedrijf ze worden uitgesto- ten.De registratie heeft ook een website, waarvoor een kleine cur sus nodig is om alles te kunnen vinden. www.emissieregistratie.nl De Vlaamse overheid publiceert meetgegevens van verschillende lo- katies, onder meer de Kanaalzone. Het gaat behalve om ozon, fijn stof, stikstofdioxide en zwaveldioxi de ook om koolstofmonoxide, di- Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren publiceerde. De loopafstand van het in 2009 ge opende Goese Luzac College (voor vmbo, havo, vwo) aan de Zuster straat tot de coffeeshops High Life in de Wijngaardstraat en Aarden op de Grote Markt, bedraagt res pectievelijk 110 en 270 meter. De landelijke richtlijn geldt niet voor basisscholen. Zouden die ook worden meegewogen, dan valt in Vlissingen Het Vlot met 220 meter binnen de marge, ten opzichte van coffeeshop Aarden aan de Kerk- oxine en zware metalen. www.vmm.be/lucht De provincie Zeeland heeft veel informatie over luchtvervuiling, maar die zit vaak 'verstopt' in mi lieuvergunningen. In die vergun ningen worden afspraken gemaakt over de stoffen die bedrijven mo gen uitstoten. Over Thermphos is inmiddels wel veel informatie be schikbaar voor burgers. www.zeeland.nl straat. In Terneuzen is de afstand van basisschool De Triangel tot cof feeshop Miami net 50 meter ver der dan de gehanteerde 'verlei dingszone'. Zeeland kent met Flevoland en Drenthe het minste aantal coffee shops, nog geen 3 procent van het totaal. De ruim 650 coffeeshops in Nederland staan verspreid over honderd gemeenten, in 58 geval len binnen de grens van 350 meter tot een school. Dat kan reden zijn de vergunning niet te verlengen en sluiting af te dwingen. De aanslagen op de Twin Towers en het Pentagon bleken ook een aanslag op de relatie tussen moslims en niet-moslims. Tien jaar na dato is dat effect tot in Nederland meetbaar, zo leert een onder zoek dat werd uitgevoerd in op dracht van de PZC en andere Wegenerkranten. Bijna vier op de tien Nederlanders denkt na de aanslagen van 11 september 2001 negatiever over moslims, terwijl de helft van de moslims zich hier minder goed thuis voelt. Dat zijn schokkende cij fers voor een land waar gezien de pluriformiteit de behoefte aan tolerantie en acceptatie groot is. Het afgelopen decennium heeft de overheid terecht veel geïn vesteerd in wetten en maatrege len om terrorisme te voorko men. Inmiddels lijkt de tijd rijp om die maatregelen en wetten te toetsen op hun effectiviteit. Ook wordt het tijd dat Neder land accepteert dat multicultu reel geen scheldwoord is, maar een adequate omschrijving van onze samenleving. MIDDELBURG - De 24-uurs estafette voor skeeleraars heeft 45.182 euro opgebracht ten bate van de Stich ting Kika (kinderen kankervrij). De dertien Zeeuwse deelnemers aan het evenement in Biddinghui zen haalden samen 3300 euro op voor het goede doel. De Zeeuwen waren verdeeld over drie teams. Per team werd een af stand afgelegd van tussen de 500 en 600 kilometer. Het evenement werd vrijdag en zaterdag verreden op de baan van Flevonice. In totaal deden veertig teams mee, met ie der zes skeeleraars. www.raps24kika.nl VLISSINGEN - De Hogeschool Zee land begint deze week met de nieuwe technische hbo-opleiding Engineering, Design 8t Innova tion. De eerste lichting bestaat uit 41 stu denten. Zij worden opgeleid tot in genieurs op het gebied van pro ductontwikkeling. Ze leren op crea tieve en technische manier nieuwe producten te ontwerpen en te ont wikkelen. De studenten kunnen in het derde jaar kiezen voor een technologiege- richte, mensgerichte of marktge richte afstudeerrichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3