zeeland 119 Oostdijk Zeesluis even vrij in trek Rilland verwacht' G. van boven Zeedijk Watergangen worden verbreed Controles Eleos ATC Scheldestromen Snoeicursus IMOty Showroomkeukens gl800M^tegen scherpe prijzen! ATC Scheldestromen werkt echt!! dinsdag 6 september 2011 wijderen. Later zou de gemeentelijke reinigingsdienst de discriminerende graffiti weghalen. foto Willem Mieras liII» tlfll WIVI1IIII' geersdijk - Het waterschap Schel- destromen begint deze week met de verbreding van bijna 5,5 kilome ter watergangen op Noord-Beve land en Tholen. Om te voldoen aan de nieuwe normen voor wa teroverlast moet ruim twee kilome ter van de watergang naar het ge- maal Willem in Geersdijk worden verbreed. Op Tholen gaat het om 3,7 kilometer in de leiding naar het gemaal De Noord. Grondbedrijf Scheepers uit Oud-Gastel verwacht voor het werk ongeveer vier weken nodig te hebben. Arbeidstrainingscentrum 4421 BG Kapelle Tel.: 0113-3410 95 www.atcscheidestromen.nl hansweert - De politie contro leert de komende tijd regelmatig of het inrijverbod op de Zeedijk van Hansweert naar Kapelle wordt nageleefd. Het verbod is al gerui me tijd van kracht en geldt voor motoren en auto's, 's morgens tus sen 7.00 en 9.00 uur en 's middags van 14.00 tot r8.oo uur. Voor trac toren geldt dit inrijverbod niet. Het inrijverbod is van toepassing op het traject vanaf de kruising Boomdijk/Zeedijk tot aan het kruispunt bij Vierwegen in Kapel le. Nu de scholen weer zijn begon nen, rijden er veel fietsers op de Zeedijk. Het inrijverbod moet voor hen de veiligheid vergroten. door René Hoonhorst terneuzen - Tot 3 oktober kan het verkeer ongehinderd het sluizen- complex bij Temeuzen passeren. De cilinders in de zuidbrug zijn de afgelopen twee weken gereviseerd. Na een aantal uren proefdraaien kon de zuidbrug vanaf maandag morgen vijf uur weer worden ge bruikt. Van maandag 3 tot maandag 17 ok tober worden ook de cilinders van de noordbrug opgeknapt. Die twee weken neemt Rijkswater staat waarschijnlijk dezelfde maat regelen als de dienst de afgelopen weken nam om de verkeersafwik keling in goede banen te leiden. Matrixborden waarschuwen ver keersdeelnemers die vanuit het westen over de N61 rijden én be stuurders die uit de Westerschelde- tunnel Zeeuws-Vlaanderen in rij den, wanneer beide bruggen over de zeesluis zijn gestremd. Verkeersregelaars zorgen dat auto mobilisten eventueel worden door verwezen naar de brug van Sluis kil als beide bruggen over de zee sluis zijn gestremd. En de bloktij- den bij de sluizen zijn wat langer dan die bij de Sluiskilbrug om overmatige fileproblemen tijdens de spits te voorkomen. Of Rijkswaterstaat nog maatrege len verandert of aanpast, was giste ren nog niet bekend. kapelle - Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt zaterdag ro sep tember een snelle snoeicursus voor steenfruit. Pruimen en ker sen moeten namelijk na de oogst worden gesnoeid, als het blad nog aan de boom zit. De cursus duurt van 10.00 tot 12.00 uur en kost 10 euro, inclusief entree en koffie. Op gave info@fruitteeltmuseum.nl door Lilian Dominicus oostdijk - Het nieuwbouwwijkje Moerdamme dat in Oostdijk zal worden gebouwd is al voor de helft verkocht. Niet alleen de star- terswoningen vanaf 156.000 euro zijn in trek, ook de vrijstaande wo ningen en twee-onder-kappers worden verkocht. Wethouder [aap Sinke (SGP, ruim telijke ordening) zegt 'blij verrast' te zijn dat de verkoop in deze tijd van huizencrisis zo goed loopt. „We hadden wel verwacht dat het goed zou lopen, maar zó goed, dat niet. We zijn positief verrast." Zes van de tien starterswofiingen zijn verkocht, op één zit een optie. SPORTIEF STIJLVOL MODE PLEIN 1940-MIDDELBURG www.lavooymode.nl Van de vrijstaande en twee-on- der-eenkapwoningen zijn er vijf verkocht. Op nog eens vijf is een optie. In het midden van het wijkje komt de nieuwbouw van de school. „Oostdijk is een kern die bruist van de activiteiten. Het is een aparte gemeenschap. Iedereen die daar ooit heeft gewoond, wil er terug", zegt Sinke. De wethouder geeft morgenmid dag om 15.00 uur het startsein voor het bouwrijp maken van het nieuwbouwplan. Aannemersbe drijf Fraanje uit Lewedorp reali seert het wijkje met 23 woningen in de voormalige boomgaard aan de rand van het dorp. driehonderd euro meegenomen en verbrand, ze hadden blikjes bier meegenomen, twee terrasstoe len ontvreemd en plantenbakken vernield. In de plaatselijke Spar-super- markt zijn de graffiti-uitlatin gen door het dorp gesprek van de dag. „Het is wel raak in Rilland op het moment", verzucht eige naar Carlo de Neve. Natuurlijk wordt er druk gespeculeerd over wie de daders kunnen zijn. Som migen zien een verband met 't Klooster van Rilland, waar moge lijk Portugese arbeidsmigranten worden gehuisvest. Burgemeester Huisman vindt het nog te vroeg om uitspraken te doen.. „We moe ten het onderzoek afwachten, want dit moet je eerst in een grote verband zien. De daders kunnen ook van buiten Rilland komen." gen direct op de stoep. Na de op roep van zondag hebben zich nog geen getuigen gemeld, zegt een woordvoerster van de politie. Vol gens haar staan de bekladdingen van afgelopen weekeinde en het in cident in café Happy Inn in Ril land, twee weken geleden, los van elkaar. Toen meldde eigenaar Mar co van Weele dat een groepje jon geren flink in en om zijn café had huisgehouden. Er was een jas van SHOWROOM] KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gesloten) Zit je thuis zonder werk en vind je het moeilijk om weer aan de siag te gaan? Arbeidstrainingscentrum Scheldestromen blijkt echt te werken! Kijk voor praktijkverhalen op onze website:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35