Moslims boosdoener na 9/11 Buiten Binnen Showhonden dood AEX onderuit Minder reddingen Vervuiling in kaart ONDERZOEK Vooral PW-stemmers bang voor meer aanslagen Verbijsterde, machteloze en verdrietige Bressiaanders Hogere boetes hufterig gedrag in het verkeer DINSDAG 6 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 213 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 Chirac weet het niet meer zo goed 8 Ben Joppe, 'de schilder van het onmogelijke' 13 Vandaag als bijlage bij uw krant Herfstachtig, 19° BRESKENS - De zaterdag 27 augustus vermoorde Buurtbewoners en van 'respect en medeleven' ge- „Verbijstering, machteloosheid en verdriet", zijn Bianca Nieuwenburg werd gisteren in haar woon plaats Breskens herdacht met een stille tocht, waarin ruim 125 mensen meeliepen. De zus (fo to) van Nieuwenburg was uit Den Haag gekomen om bloemen bij het vroegere woonhuis van Bian ca te leggen. tuigende Bressiaanders legden ook bloemen en wat knuffels in het voortuintje aan de Banckert- laan. De deelnemers aan de anderhalf uur durende tocht ontbonden de stoet pas nadat de Sluise bur gemeester Jacques Suurmond had gesproken. de emoties die Breskens en de hele gemeente Sluis in de greep hebben, constateerde Suur mond. foto Peter Nicolai pagina 22 en 23: Breskens toont in stilte mede leven LEEUWARDEN - De politie heeft af gelopen weekeinde ruim dertig honden bevrijd uit snikhete auto's die geparkeerd stonden bij de Eu rodogshow in Leeuwarden, de grootste hondenshow ooit in Ne derland. Vier honden bezweken. Bezoekers van de show belden de politie omdat de auto's met de honden in de volle zon stonden. DEN HAAG - Minister Jan Kees de Ja ger (Financiën) heeft geen directe zorgen over de ups en downs op de beurzen. De AEX-index ging gisteren met 4,2 procent onderuit. „Ik maak mij op dit moment niet bijzonder zorgen over de volatili teit (beweeglijkheid, red.) op de beurs", schrijft de minister in ant woord op vragen van het CDA. RIJSWIJK - De reddingsbrigades zijn dit jaar tot nu tot 5435 keer in actie gekomen. Dat is beduidend minder dan vorig jaar en dat komt door de verregende zomer, zo meldde Reddingsbrigade Neder land gisteren. Afgelopen weekend bezorgde het mooie weer de red dingsmensen toch nog veel werk. In totaal is 427 keer hulp geboden. K De wereld is veranderd door 11 september reageer op www.pzc.nl Politie moet vissers gewoon laten vissen vlissingen - De provincie Zeeland wil de luchtverontreiniging van het Sloegebied en de Kanaalzone in kaart brengen. Omwonenden weten nu amper welke stoffen in de lucht zitten. De provincie wil al le informatie beschikbaar stellen. pagina 2 en 3: Zeeuwse vervui ling wordt opgeteld Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688H555530 door Joep Trommelen nijmegen - Ruim een derde van de Nederlanders oordeelt sinds de aanslagen van 11 september 2001 negatiever over de islam. Van de moslims in Nederland is zeventien procent juist positiever over hun geloof gaan denken. Dat blijkt uit een representatief opinieonderzoek onder 1060 Ne derlanders door Tangram Advies Onderzoek in opdracht van de Wegenerkranten. Van de Nederlanders heeft 51 pro cent nog dezelfde mening over de islam als voor de aanslagen. 77 pro cent van de PW-stemmers oor deelt negatief over de islam en is bang voor nog meer aanslagen. Terrorismedeskundige Beatrice de Graaf van het Leidse centrum voor terrorisme en contraterroris- me stelt tegelijk vast dat andere groepen zich steeds minder bang en onveilig voelen. Jongeren bij voorbeeld zijn minder boos en minder bang en vrouwen zijn mil der tegenover de islam, hoewel ze zich wel angstiger voelen. De Graaf: „Wat mij betreft is de op dracht aan-politici dan ook: wak ker gevoelens van angst niet aan, maar vertrouw op de veerkracht van mensen." Van de ondervraagden heeft 42 procent zich na de aanslagen wel eens onveilig gevoeld. Bij tweeder de van deze groep zijn deze gevoe lens in de loop van de tijd sterk af genomen. 49 procent van de mos lims voelt zich tegenwoordig min der goed thuis in Nederland, blijkt uit het onderzoek. Volgens De Graaf komt dat onder meer door dat ze na de aanslagen als 'de nieu- wevijand' zijn neergezet, pagina 3: commentaar pagina 10 en 11: aanslagen dreu nen nog steeds na den haag - Asociaal gedrag in het verkeer en (veel) te hard rijden worden extra beboet. Dat schrijft minister Ivo Opstelten van Veilig heid en Justitie gisteren aan de Ka mer. Een boete wegens 10 kilometer te hard rijden binnen een 30 kilome terzone, gaat van 54 naar 93 euro. De geldstraf voor 'asociale overtre dingen' stijgt met ongeveer 140 eu ro per overtreding. Hierbij wordt in het bijzonder gekeken naar ge dragingen waarbij sprake is van op zet, aldus de bewindsman. Daaronder vallen straks het bestu ren van een auto terwijl het rijbe wijs is ingenomen na het niet beta len van een boete, het niet verle nen van voorrang aan voetgangers bij een oversteekplaats en het nege ren van een stopteken van de poli tie. De algehele verhoging van de boetes per 1 januari is 15 procent en dus niet de 20 procent die het vorige kabinet voor ogen had. WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1