aan Jezus' woord' binnenland 15 Jongen (15) in ziekenhuis na beet door adder Wilders keert zich in Berlijn tegen Europa OM: Dion Graus ten onrechte niet vervolgd voor mishandeling BENELUX maandag 5 september 2011 door Floris Brandriet EPE - Als Arnoud van Essen een slang op de weg ziet liggen, fietst hij er vanaf nu met een grote boog omheen. Had de 15-jarige Epenaar dat vrijdagavond ook maar ge daan, dan had hij nu niet in het ziekenhuis gelegen. De tiener fietste die avond over de Tongerense hei om foto's te ma ken. Hij is gek op de natuur. „In eens zag ik wat op de weg liggen. 'Hé, een slang', dacht ik en pakte 'm meteen op. Ik dacht dat het een gladde slang was en die zijn niet gevaarlijk." Maar hij werd gebeten. Van Essen pakte zijn zakmes en een touwtje, bond zijn duim af en fietste als een speer naar huis. „Dat was niet goed, bleek achteraf, want dan gaat je bloed sneller stromen en verspreidt het gif zich sneller." Thuis voelde hij de pijn al in zijn oksel. Zijn vader belde de huisart senpost „Ik dacht dat ik een pille tje en een spuitje zou krijgen, maar ze belden een ambulance. Toen ik op de brancard lag zei de zuster dat er misschien een trau mahelikopter moest komen." Uit eindelijk kon Van Essen per ambu lance naar het ziekenhuis in Har derwijk. Hij weet nu dat het ging om een adder. 72 uur na de beet kunnen er nog bijwerkingen optre den en dus mag hij vooralsnog niet naar huis. Volgens adderspecialist Pedro Jans sen worden jaarlijks zo'n zes tot tien mensen gebeten door adders. Janssen doet onderzoek naar ad ders bij de stichting Ravon. Elke gifbeet is volgens hem gevaarlijk. „Je weet nooit hoe je lichaam rea geert. Dat is van veel factoren af hankelijk." Zijn advies is om met een te gaan zitten en 112 te bellen. Adders komen voor in Limburg, Overijssel, op de grens van Dren the en Friesland en op de Veluwe. „Wij houden ons aan Jezus' woord. Jezus heeft zelf veel gele den en het leven is in Gods han den." Op de concrete vraag waar om de ene pastoor niet en de ande re wel zo'n uitvaart doet, zei Mut- saerts: „Geen enkele pastoor die van te voren weet dat er euthana sie in het spel is, zal een uitvaart leiden. Dat de pastoor in Sint-Oe- denrode dat wel deed, komt om- dat hij het niet wist. Ik heb van hem begrepen dat als hij in dezelf de positie was als Van der Sluis hier, hij het ook niet gedaan had." Dat standpunten uiteen liggen, daar konden de meeste parochia nen best respect voor opbrengen. Wel kwam een andere pijn naar boven, die van 'de mens' Van der Sluis, die als 'afstandelijk' werd be schreven. Mutsaerts beloofde in ge sprek te gaan met Van der Sluis. Of het ervan komt dat de pastoor vertrekt zoals de wens is van on der andere het kerkbestuur, daar over was Mutsaerts duidelijk. „Wij sturen niet iemand weg die niks verkeerds heeft gedaan." Na een afkoelingsperiode van twee weken leidde Van der Sluis zondagochtend weer de dienst in de kerk van Liempde. HILVERSUM/SITTARD - Volgens het Openbaar Ministerie (OM) in Maastricht is in 2003 een 'verkeer de beslissing' genomen door PW- Kamerlid Dion Graus niet te ver volgen voor mishandeling en be dreiging van zijn toenmalige vrouw. Dat blijkt uit het strafdos sier in deze zaak, waaruit KRO Brandpunt gisterenavond citeerde. Graus mishandelde in oktober 2002 zijn toen al acht maanden zwangere vrouw zodanig dat zij in het ziekenhuis moest worden op genomen. De vrouw deed aangifte van mishandeling en bedreiging. Graus zou diverse keren bij haar geprobeerd hebben de keel dicht te knijpen. Ook zou hij de mond en neus van de vrouw hebben dichtgedrukt. Tevens zou hij haar in de buik hebben 'geduwd'. Vol gens de aangifte zat de vrouw on der de blauwe plekken en moest zij zich in het ziekenhuis van Heer len laten opnemen. Het OM seponeerde de zaak we gens gebrek aan bewijs. De vrouw begon daarop een klachtprocedure tegen het sepot. Het OM bekeek de zaak opnieuw. Op 6 december 2007, zo bleek in de uitzending van Brandpunt, schreef hoofdoffi cier van justitie Penn-te Strake aan het Hooggerechtshof in Den Bosch dat ze na herbeoordeling door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - „Ik ben jaloers dat jullie zo'n goede politicus hebben" zegt een man met een grijze paarden staart. Hij zit in de bar van het Ber- lijnse hotel Maritim waar PW- voorman Geert Wilders (47) zater dag een rede hield. De PVV'er is 'duidelijk, to the point', meent de man. Dat geluid valt in de wandel gangen meer te horen. Wilders is gekomen om de jonge Berlijnse zusterpartij Die Freiheit een 'klein zetje' te geven zoals hij zegt. Over twee weken hopen de rechtspopu- listen voor het eerst in het Berlijn se stadsparlement te komen. Meteen aan het begin van zijn re de nam Wilders '200 procent' af stand van de Noor Anders Breivik, die in juli 77 mensen doodde om dat hij Europa bedreigd ziet door linkse politieke correctheid en im migratie van moslims. „Hij is niet een van ons. Wij verafschuwen ge weld", zei Wilders. „Wij zijn de mocraten." De PW laat zien dat de islam met democratische middelen bestre den kan worden, aldus Wilders. De boodschap lijkt speciaal be doeld voor de Duitse media, die rechtspopulisme met grote achter docht bejegenen. Een klein jaar geleden was Wil ders ook in Berlijn. Toen ging zijn rede vooral over de gevaren van de islam zoals hij die ziet. Nu richtte Wilders zijn pijlen in het bijzon der op de euro en de Europese Unie. Een 'Verenigde Staten van Europa' met een centrale Europe se 'economische regering' waar voor onder andere binnen de bondsregering stemmen opgaan, noemt hij een 'nachtmerrie'. Hij houdt een pleidooi voor nationale staten en patriottisme. „Ik ben een Hollander, dan pas Europeaan", zegt hij. Soevereine landen moeten voor zichzelf zorgen. „Wij zijn tegen el ke vorm van bailout", zegt Wil ders, het geld lenen aan landen die bankroet dreigen te gaan, zoals Griekenland. „Wij zullen de Neder landse regering bij die plannen nooit ondersteunen, ook niet als de regering hierbij de steun van links verliest", zegt Wilders. Later zegt hij in een gesprek met journa listen dat dit 'geen rode kaart' voor het kabinet-Rutte betekent. Maar wel: 'Nee blijft nee'. „Als politici zo zeker zijn van de steun van de bevolking zouden ze wel een refe rendum houden over de extra steun. Maar geen enkele regering doet dat. Ze zijn bang dat de grote meerderheid nee zal zeggen." ?8^jtömS8g6W£8XmBfSB& makisas&isseasssa tot de conclusie kwam dat er toch voldoende bewijs was om Graus te vervolgen. „Het seponeren van deze zaak is destijds mijns inziens dan ook een verkeerde beslissing geweest", zo luidde de conclusie van de hoofd- doffïcier. Omdat de klacht pas in 2007 werd ingediend besloot het Hooggerechtshof om Graus niet alsnog te vervolgen. De beschuldigingen deden destijds veel stof opwaaien. PW-voorman Geert Wilders geloofde in de on schuld van Graus en handhaafde hem als Kamerlid. Graus zelfheeft altijd ontkend dat hij zijn ex-vrouw heeft mishandeld. met rood haar gekomen voor de fes- ziek, dans en lezingen. Roodharigen de fotografen. De dresscode van dit tiviteiten. Zo was er een film over konden kledingadvies inwinnen en jaar was wit. rood haar, een 'redhead diner', mu- meedoen aan fotoshoots van beken- foto Ron Magielse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5